Hikayeli CAS || Martha Long – Büyücü

Üçüncü hikayemize hepiniz hoş geldiniz! Nasılsınız, umarım her şey yolunda ilerliyordur. Ben bu yazıları karantina günlerinde hazırlayıp zamanlıyorum ve geçmişten seslenerek, her şeyin iyi olduğunu ve karantinanın sonlandığını umut ediyorum. Hadi, gelin bu seferki hikayemizi okuyalım…

Brenda Water’ın hikayesi için tıklayın!

Garcia Saddler’ın hikayesi için tıklayın!

“Doğduğu andan itibaren bir büyücünün güçleri damarlarında dolaşmaya başlar. Henüz o güçleri nasıl kullanacağını bilmese de varlığından haberdardır, her küçük kıvılcımı derinlerde hisseder… Ben güçlü bir cadının kızı olarak büyüdüm. Evimiz sürekli yabancı misafirlerle, isteklerde bulunan insanlarla dolardı. Annem kasabadaki tek cadıydı, herkese yardım ediyor ve karşılığında bize yiyecek getirmelerini söylüyordu. Dünyevi olan hiçbir şey onun için önemli değildi, büyükbabamdan kalan bu evde yaşarken paraya hiç ihtiyaç duymamıştık. Hep bizim için halleden birileri olurdu…”

“Annemin aksine ben, bahşedilen gücümden memnun değildim. Hiçbir zaman bir büyüyü sonuna kadar ezberlemeyi denemedim bile… Parmaklarımı şıklatarak her şeye sahip olmanın verdiği kolaylık midemi bulandırıyordu. Annem bana ne kadar kızsa da, onun sürekli kullandığı bu güçlerden kendimi mahrum bıraktım.”

“Ancak bir gün annem ansızın hastalandı. Konuşamıyor, hareket edemiyor ve nefes bile alamıyordu. Gün geçtikçe kötüleşmesine rağmen hiçbir insan yardımımıza koşmadı. Kimse onu iyileştiremedi. Benim de büyüye dönmek dışında bir seçeneğim kalmamıştı… İksirler yaptım, kitapları karıştırdım ama hiçbir şey anneme iyi gelmiyordu. 

Öldüğü haftanın başında, eski bir büyü kitabında onu iyileştirecek bir iksir tarifi bulmuştum. Ama güçlerim annemi kurtarmaya yetmedi. Onu geri getirebilecek büyüyü bilmiyordum bile…”

“Var olan güçlerim bana zor durumda yardım edemiyordu ama annemin güçleri bir sürü insana dokunmuştu. Neden? Bir hiç için… Sürekli pratik yaptım, güçlerimi son raddesine kadar zorladım, evdeki tüm büyü kitaplarını okudum. Madem benim güçlerim yetersizdi, yeryüzündeki tüm büyücülerin güçleri de yetersiz olacaktı. Madem ben bu güçleri kullanamıyordum, onların gücünü almanın bir yolunu bulacaktım.”

Bu yazıdaki görseller Sim Dünyası’na aittir. Görsellerde kullanılan özel içeriklerin indirme listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz!

Elbise için tıklayın!

Ayakkabı için tıklayın!

Saç için tıklayın!

Küpe için tıklayın!

Far için tıklayın!

Ruj için tıklayın!

Tırnak için tıklayın!

10 Yorum

 1. Kalite kokuyor ya :) gene çok güzel bir Hikaye ortaya çıkmış Ellerine sağlık :) Devamını bekliyor olacağım

 2. Hikaye yine harika olmuş. Bu seriyi neden bu kadar sevdim bilmiyorum ama kesinlikle devam etmelisin ;) CC için değilde acaba ne yazmışsın diye geliyorum :D

  1. Ya çok teşekkürler, CC’siz bir seri de gelir o zaman inşallah! 😉

 3. Merak ettiğim birşey var. Yakında gelecek olan eşya ve oyun paketleri ne zaman gelecek tam olarak. Ve zaten eşya paketinin içeriğini biliyoruz. Peki oyun paketinin içeriği sizce ne olabilir. Benim aklımda 2 tane oyun paketi fikri var ve bunlar dışında aklıma birşey gelmiyor :D Bence gelecek olan oyun paketi ya Country Living yada Go to School Game Pack olabilir. Peki ilk oyun paketinin fikrini neye dayanarak söyledim. Bunun ilk sebebi oldukça istenen birşey olması ikinci sebebi ise oyun kodlarında atlar ve atların hareketleri olması. Atları güncellemeyle getirmeyeceklerini düşündüğüm için (yaşam simülasyonu oyununda mevsimleri bile ekstra alıyoruz 😂) oyun paketinin çiftlik hayatıyla ilgili olma ihtimali oldukça yüksek bence :|Çiftlik paketi ile oyuna kontrol edemeyeceğimiz tavuklar,inekler ve tavşanlarda eklenirse baya iyi olur. Ufak etkileşimler bulunursa (mesela inek sağma veya yumurta toplama gibi) oyuna keyif katacağına eminim. Ve bu pakette yeni bir dünya bulunur yüksek ihtimalle (Umarım eğer böyle bir paket üstünde çalışıyorlarsa Selvadorada gibi bir dünya büyüklüğü yeter) Ve bu paketle yeni hobiler ve meslekler eklenebilir.

  Diğer ihtimal ise okullarla ilgili bir oyun paketi. Bu paketle ilgili oyun dosyalarında herhangi bir kod var mı bilmiyorum ama eğer böyle bir paket gelirse öğrenciler ilk defa üniversite dışında okula (umarım öğrenciler okuldayken bizim kontrolümüzde olur ve yine umarım okullar rabbit hole olmaz) gidebilirler. Child’ler için bir ilkokul ve Teen’ler için bir lise ekleseler hiç fena olmaz (Belki biraz aşırıya kaçabilir ama keşke Toddlerlar için kreş ekleseler ama bu kadar içerik Game Pack’te olmaz ve bu kadar detaylı işlemiyorlar zaten paketleri 😑) Eğer böyle bir paket çıkarsa yeni bir dünya beklemiyorum belki Dine Out ve Spa Day’deki gibi okulları biz ekleriz dünyalara :p

  Peki siz nasıl paketler çıkmasını istersiniz yorumun altında görmek çok isterim.

  1. Ben devlet başkanı falan olmak için bir game pack görmek isterdim. Açık görüşlü bir başkan ya da bir diktatör olabilmeliyiz. Simstagram’ı yasaklayabilmeli, halkın ekonomik özgürlüğüne karışabilmeli, protestoları bastırabilmeliyiz. Ya da aristokrat bir başkan olup eğitimli kitlelerin yönettiği bir sistem kurabiliriz. Gibi gibi gibi… Tahmin edin bütün Simmerlar ne seçecek? Tabi ki diktatör olmayı. Çünkü herkes güç elde edince diktatör olur. Sims bu konuda çok faydalı, gerçek bir simülasyon. Ruhunuzun derinlerini fark etmenize fırsat veriyor.

   1. Ooo çok iyiymiş bu :D Bende diktatörlüğü isterdim herhalde ;) Küçük bir Kuzey Kore oluştururdum kendime 😁ama The Sims genellikle bireysel bir oyun olduğu için böyle bir paketin geleceğini düşünmüyorum ama gelse çok iyi olurdu 😂

   2. Fikrini pek beğendim. Harika bir eklenti olurmuş gerçekten… 🤗
    EA ‘in de işine gelebilecek bir GP olur, fazla zorlamazdı gibime geliyor.

    1. Kübra ablacım sana birşey sormak istiyorum. Ben birkaç sene önce soru-cevap kısmına kayıt yapmıştım ama şuan hesap şifremi hatırlayamıyorum. Şifremi unuttum kısmına basıp e-postamı girince ise sayfa hata veriyor ve bu yüzden e-postama kurtarma şifresi gelmiyor. Sadece 1 e-postam olduğu ve o da kullanımda olduğu için yeni bir hesapta açamıyorum. Eski hesabımı kurtarmak için başka bir yol var mı biliyor musun ablacım?

  2. Nasıl paketler gelecek tam olarak bir fikrim olmasa da senin çok yaratıcı fikirlerin olduğu ortada 😂 Keşke EA, oyuncuları biraz daha ciddiye alsa ve daha açık uçlu anketler yapsa da biz kendi fikirlerimizi de oyunda görebilsek! ❤

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir