Graham Nardone Ropörtajı #2

Graham Nardone’ın yaptığı röportajın ikinci kısmı:

Geleneksel anlayışımızda artık Rabbit Hole’ler bulunmuyor. İşe yola çıkacağınız zaman, işin olduğu kasabaya doğru gidiyorsunuz ve gece geç saatlerde evinize yine dönüyorsunuz.

Bu konu hakkında daha derinlere inemiyorum ancak buna benzer birçok yeniliğimiz olduğunu söyleyebilirim. Büyük bir sürpriz olacak ve oldukça da güzel olacak.

Galeriye değinecek olursak, Galeri’den indirdiğin her Sim otomatik olarak sizin ailenize eklenir. Ama illa onları evinizde tutacaksınız diye bir şey yok. ”Edit Town”a benzeyen bir sistem olan ”Manage Worlds”  ile aile fertleriyle ilgili olan kısımları ayarlayabilirsiniz.

Onları evinizden postalayıp başka evlere gönderebilir onları hiçbir eve yerleştirmeyebilirsiniz. Böylece onlar ortalıkta dolaşıyor olacaktır ancak geceleri gidecek evleri olmayacaktır.

Ayrıca custom content ve mod arasında dağlar kadar fark var. Bunun farkındayız ve mod’ların hepsi olduğu gibi Galeri’ye gitmeyecek. Ama tabii ki mod olayını destekliyoruz ve bu konu hakkında herhangi bir kısıtlama getirmiyoruz.  Ayrıca galeride iyi paylaşım yapan kişileri onurlandırıp onlara yüksek puanlar verebilirsiniz.

Bunların yanı sıra ”kameraman” modu oyunda hala mevcut. Yaş grupları hakkında herhangi bir şey diyemeyeceğim ancak gelecek aylarda bu konu hakkında konuşacağız.

Ayrıca artık aşçılığı iki farklı dala böldük. Bunlardan ilki gurme aşçılığı diğeri ise geleneksel aşçılık. Eğer bir şefseniz tabii ki gurme aşçılığını tercih edersiniz ancak evde kocaman bir aileniz varsa geleneksel aşçılık daha iyi bir seçenek gibi.

Bu iki dalda kendinizi geliştirdikçe yeni tarifler açacaksınız. Her iki dal içinde farklı tariflerimiz bulunuyor. Yiyecekler hakkındaki diğer bir güzel özellik ise taze malzemeler. Taze malzemeler sayesinde daha güzel yiyecekler hazırlayabileceksiniz. Marketten aldığınız malzemeler ortalama olacakken göle inerek tuttuğunuz balıklar ya da bahçenizden aldığınız yiyecekler çok daha taze olacaktır.

 

 

0

10 Yorum

 1. İş kısmını anlamadım yani sims 2deki gibi işe giderkrn evden cıkıcak ve biz onla gidemiycez ve akşam geri mi gelecek

  0
 2. Bazı sorularım var:
  1.oyunun ana paketinde Türkçe destek olacak mı?
  2.oyunda simsimizi sims 2deki gibi değilde sims 3 teki gibi kontrol edebilecekmiyiz?
  3.bu oyundadamı simsi çalışırken göremeyecek ya da kontrol edemeyecek miyiz?
  4.acaba bu oyunda dallara gelişe gelişe yeni özellikler veya eşyalar açılacak mı?
  5.bi yere taşınırken valizler eşyalarımızı toplayabilecek miyiz?
  6.sims 4te kamyon otobüs dolmuş vs. Olacak mı fakirler için bide arabalar benzimi olsa ve kazalar olsa mesela sims ezilebilse falan daha ii olmazmı sims 3te herşey birbirinin içinden geçiyor.
  7.bu son sorum tanıtımda gördüğümüz gibi uzay mekiği var acaba uzayı görebilecek uzaylılara arkadaş ola bilecek ve hatta uzaylıları yönetebilecekmiyiz?
  ***** Burkay hepsini cevaplaya bilirmisin bide artık adıma Ege yerine Ege sayın yazacağım isim benzerliği var karışmasın
  Cevaplarını bekliyorum bide söyle yazsan:
  1. Cevap
  2. Cevap
  Gibi….

  0
  1. 1. Cevap: Oyun %99 ihtimalle Türkçe olmayacak.
   2. Cevap: Ne dediğini tam olarak anlayamadım. The Sims 2’deki ve The Sims 3’teki kontrol mekanizması aynıydı.
   3. Cevap: Şu an için onun hakkında bir açıklama yok. Oyunun yapımcılardan biri rabbit hole sistemi geçmişte kaldı dedi. Yani o konu hakkında kesinlikle bazı yenilikler gelecek.
   4. Cevap: Evet, mesela astronot olursanız yüksek teknolojide eşyalarınız olacak.
   5. Cevap: Henüz bilemiyoruz.
   6. Cevap: Dolmuş olup olmayacağı kesin değil ancak oyunda tramvay ve gemi olacak.
   7. Cevap: Uzaya gitmek diye bir durum söz konusu olmayacak.

   0
 3. 2. Soruda özgürce dolaşabilecek miyiz yani ikide bir yükleme ekranı gelecek mi diye sormaya çalıştım…

  0
  1. İkide bir yükleme ekranı gelmeyecek ama beşte bir falan gelecek. Ciddiyim :D Yükleme ekranları çok azaltılmış ancak The Sims 3’teki gibi özgürlük sunmuyor. Arada bir yükleme ekranı girecek. Ancak ne kadar süreceği bilinmiyor bu yükleme ekranlarının.

   0
 4. Yapımcılar zaten Sims 3 te olan özellikleri yeni gibi söylüyorlar. Ne bileyim hala ısınamadım Sims 4’e. Sanki Sims 4 ‘ten çok alternatif Sims 3 gibi.

  0
 5. Şu zamana kadar açıladıkları yeniliklerden duygulu simler dışında çoğu şey fiyasko saçları gördünüz zaten kimsenin hevesini kırmak istemem ama bence bu oyun tamamen hayal kırıklığı şu yükleme ekranı dedikleri şey zaten gelişmeden çok gerileme gibi tüm ek paketleriyle sims 3,bu saaten sonra ne kadar geliştirilsede(ki böyle bişey olmıyacak)sims 4 ten daha iyi

  0
 6. Sims 4 Sims 3 un gelismisi olmasi gerekmezmiydi bence dahada geri gidilmis tam tersimi olmasi gerekirdi ?

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir