Geniş Trailer İncelemesi!

Videoda olanları bir de Sim Dünyası Ekibinden tüm detayları ile duymak ister misiniz?

Haydi başlayalım! Ryan Vaughan’ın takdim ettiği The Sims 4 trailer’ı hepimizi şaşırttı, değil mi?

s1s2

CAS ekranına bakacak olursak The Sims 3’te tavan yapan slider sayısının sadece 2’ye düştüğünü görebiliriz. Ayrıca burun, göz, yüz yapısı ve daha fazlası için yan tarafta eskiden olduğu gibi bir örnek showroomu oluşturulmuş. Önemli bir nokta ise ten renklerine mavi ve yeşil eklenmiş olması! Konma amacını henüz bilmediğimiz bu özellikler ileride güzel şeyler getirecek gibi gözüküyor :) .

s3

Devam edecek olursak, imleç ile Simimizin yüzünün ve vücudunun düzenlenebildiğini söylememize gerek yok ancak bu özelliğin ilk videolara göre daha geliştiğini söylemek gerektiği bir gerçek.

Ayrıca yüzün detaylarını düzenlemek için Simin yüzüne yakınlaştığımız bir “Detail mode” olacak. Onunda simgesi 2. fotoğrafa baktığınızda sol kısımdaki büyüteç logosu. Bunu gerçekten iyi düşünmemişler mi? :)

Bununla birlikte Guru’nun Mortimer&Bella çiftini yaratırken kullandığı gelişmiş aksesuar, dövme ve kıyafet seçeneklerinden bahsetme zamanıdır. s4

Aksesuarların konu bakımından sınıflandırılması (The Sims 3’te yoktu. Ne yazık ki.) iyi olmuş diyebiliriz. Ve dahi bunlar yukarı seçeneklerde “Günlük, Resmi, Atletik, Parti” gibi ayrı kategorilerdede bir daha sınıflandırılmış.

Bir diğer husus ise dövmeler; Mortimer üzerinde sergilenen dövmelerde, uygulanacak bölgeye göre sınıflandırılmaması The Sims 4 için – puan getirir.s5

Makyaj kısmının kızları tatmin edecek düzeyde olup olmaması şu an belirsizlik içinde. ( Ekip üyemiz Elif’ten haber alınamıyor :) ) Bilindik kız okuyucularımıza soralım, Özge, Tuğçe sizce nasıllar?

s6

Kıyafetler kısmına gelecek olursak, korkulu rüya bir slider benzeri numerik değiştirici ama katalog gibi tasarlanması bizim şimdiden ilgimizi çekti. Bu kısımda da “Günlük , Resmi, Atletik, Parti, İş” kısımlarını görebiliyoruz.

Kısaca devam edecek olursak Hayat Gayelerinin geldiği ve Traitlerin kombinasyonları ile Simlerimizi daha net şekillendirebileceğimizi görüyoruz

s7

Bu kombinasyon tam Bella için :)

Devamında Sim Gurular kendilerini yansıtan Simleri için bir ev inşa ediyorlar. Ona yakınlaşacak olursak, Build mode’un pek değişmediği aşikar.Ekran Alıntısı

Ancak ürün arama kısmının gelmesi çoğumuz için büyük kolaylık olacaktır.

Bir diğer beklenilen gelişme, Televizyonlarda The Sims 3 filmleri oynaması. The Sims 3’te The Sims 2 filmlerinin oynaması ile gelenek haline gelmişti zaten :)s9

Evin arkasındaki ihtişamlı şehir görsellerine ne demeli? Gayet iyi. Umarım Rabbit Hole hikayesini bu oyunda The Sims tarihinden silerler…

s10

Bir sonraki haberimize kadar hepinize iyi oyunlar!

0

19 Yorum

 1. Ben makyajı sims 3ten daha cok sevdim açıkçası çünkü yüz hatları dudaklar vs daha hoş ve belirgin oldugu için daha gerçekçi ve eğlenceli gözüküyor.Kirpikleri böyle olması sorun değil ama aksesuar kısmına keşke takma kirpik de koysalar gerçekten de mantıklı geldi bana:D ama dikkatinizi çektimi bilmiyorum o gölgeli farlar hoş gözüküyorduuu:)))

  Sims 3de ben hiç bir saçı beğenmemişimdir sims 3ü asla saç downloandum olmadan oynayamazdım saçlar stilleri çok kötüydü ama saçın tellerinin duruşu şuan gördüğümüz sims 4 ünkünden çok daha iyiydi. Sims 4 de saç stilleri sims 3 den çok çok daha hoş ama saçın yapısında bir kusur var açıkçası öyle brakacaklarını ben hala sanmıyorum.bakalımm artık:)

  0
 2. Arkadaşlar, farkettiyseniz Sims 3’ün base gameine göre daha fazla saç ve kıyafet var ve modernler. Simlerimiz varoş tiplerden kurtuluyor galiba =)

  0
 3. sorum biraz saçma olabilir belki tanıtım videosunda da geçiyordur ama kıyafey bölümünde sims 3 de mayo bölümü vardı burda yok yada ben göremedim?

  0
 4. Evet bende göremedim galiba yüzmek eklentiyle sonra yada alışverişte yada kendisiyle olacak yüzmek mevsimlerden sonra gelecek havuzda dahil

  0
 5. Ben beğendim ama keşke böyle bir oyunu bu kadar ucuza kapatmasalardı. + yönleri çok fazla ama – yönleri yok değil.

  0
 6. Görüyorum ki bana atıfta bulunulmuş, o halde buyrun cevabım. Makyaj genel olarak The Sims 3’ünkine fark atar, -şahsi fikrim olarak Sims 3’teki farlarda doğallık olmadığını düşünüyorum, farı ilk seçtiğimizde rengi mor oluyor ve tabiri caizse sim şiddet görmüş gibi bir görüntü oluşuyor:D-; lakin create a style konusuna bir açıklık getirilmediğinden dolayı şu an için rujları, farları renk bakımından düzenleyemeyeceğiz gibi görünüyor. Bir bakıma EA’in zevkine kaldık:) Diğer yönlerden diğer arkadaşların da söylediği gibi gölgeli farlar vb gerçekten harika duruyor. Create a style da oyuna eklenirse bence oyun -en azından makyaj konusundan- tadından yenmez.

  0
 7. Abi onu bunu geçtim de küçük detaya giricem ama o şehrin arkasındaki bulutlar çok “Öğğ” gözüküyü bence -D

  0
  1. Aslında tam olarak 3 değil. Bir de onların kombinasyonundan ortaya çıkan bir trait var gibi.

   0
  1. Bence burçlar olsun. Onların özelliklerini taşısınlar. Traitlere fazla gerek kalmaz.

   0
 8. Bence Sims 4 konsol için olmaz çünkü çok zor olur hangi birini nasıl seçicez

  0
  1. Sen hiç konsolda Sims oynamamışsın sanırım :D Bu arada Sims 4 konsol için olacak bundan önce 1, 2, 3 hepsinin konsol sürümleri çıktı.

   0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir