EA Games’ten İşten Çıkmalar İle İlgili Açıklama

Hepimizin de bildiği gibi bugün The Sims Serisinden birçok istifa haberi gelmişti. Ancak Electronic Arts’ın yaptığı açıklama işleri daha da garipleştirdi. EA yaptığı açıklamada Salt Lake stüdyolarını kapattığını açıkladı. Bu stüdyoda ise The Sims Serisinin eklentileri, Hasbro ve bazı mobil oyunlar üretiliyordu. EA Games stüdyoyu kapatma nedeni olarak ise mobil oyunlardaki başarısızlığı sebep gösterdi. Açıklamanın devamında mobil oyunlara yaklaşık 300 milyon dolar harcanıldığı ama bu oyunların gelirinin 200 milyon dolardan daha az olduğu belirtildi.
logoeasims_display[1]
Ayrıca stüdyodaki başarılı kişilere yeniden başka oyunlar için teklif yaptıklarını ve teklif götürülmeyenlerin ise EA Games’ten ayrılmak zorunda kaldığını duyuruldu. Bu durumda ya ilgili çalışanlar işten çıkarıldılar ya da yeni teklifleri kabul etmediler.

11 Yorum

 1. iyice durumu yoldan çıkarın çok güzel oluyor böyle şimdi bizim antipatimizi kazanarak daha da zaraar uğrayacaklarını bilmiyorlar -.-

  1. Bence bu yapımcılar(Özellikle SimGuruBritt) oldukça önemli kişilerdi. Ancak bu kişilerin işten atılmasının ya da işten istifa etmesinin The Sims 4’e pek fazla etki edeceğini zannetmiyorum. İçerlerindeki en etkili kişi olan SimGuruBritt dahi yalnızca The Sims 3 için çalışıyordu.

  1. Bence değişmez. Zaten oyun Sonbaharda çıkacak. Üstüne Şubat ayı içerisinde kapalı betalar da başlayacak Yani her şey yolunda gidiyor gibi.

 2. Ai benim bilgiseyarım 5 eklenti paketini kaldırırmı (showtime,supernatural,late night,island paradise,) özellikleri

  Bellek: 8 gb ram

  Disk belleği dosyası:11gb

  İşlemci:3.40 ghz

  Sanırım ekran kartı (yaklaşk toplam bellek yazıyo):4gb

  (Base game dahil)

 3. bari kalanlarla oyunu daha da geliştirip eksikleri gidersinler…şu saç olayı iyice yılan hikayesine döndü zaten…anlamadığım şey,madem firma The Sims’ten tonlarca para kazanıyor,ne diye oyun hamuru gibi saç yapıyorlar ki?…bence EA Games ve Maxis,Crystal Dynamics’ten ders almalı bu konuda…çünkü yeni Tomb Raider oyununda Lara’nın saçları Tres FX teknolojisine sahip…EA de bunu yapabilir ama sallamadığı belli…şu Sim’leri oyun hamuru gibi tasarlamaktan bir vazgeçseler çok iyi olacak…hala etler kemikler plastikten…insan damar ekler,kemik yapılarını ekler bilmem ney…diğer oyunlara gelince bu teknolojiler sonuna kadar kullanılıyor da The Sims’te neden kullanılmıyor anlamış değilim?…tamam,ben de tüm Sims oyunlarını severek oynuyorum ama artık şu Sim’ler insan olsun artık…plastikliği bırakıp gerçek insan gibi olmaları heralde olursa The Sims 5’te olur…:D ne demek istediğim Fifa serilerindeki futbolculardan anlaşılacaktır ya da Battlefield serilerindeki askerlerden…bi onlara bakın bi de The Sims’teki insanlara…şikayet etmiyorum ama artık yıl 2014,4.oyunu da geliştirsinler…çizgifilmvari karakterleri sevmiyorum…o ne öyle?…yani kaslar,kemikler,dokular biraz daha belirgin olmalı…Fifa’daki futbolcuların kaslarını,kemiklerini The Sims’e uyarlasalar tadından yenmez…

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir