Cemre Özkurt, The Sims 4’ü Beğenmeyenleri Eleştirdi

Daha önce The Sims 3 dahil birkaç ünlü oyunda karakter tasarımları yapan Cemre Özkurt, Bölüm Sonu Canavarı ile yaptığı bir röportaj sırasında The Sims 4’teki karakterleri beğenmeyen oyunculara taş attı. İşte röportajdan bir kesit:

    Daha önce The Sims 3’ün tüm karakterlerini tasarlamıştınız. Daha sonra The Sims 4’te de sizi görürüz dedik ancak yıllar sonra durum değişti. Maxis’in geliştirdiği The Sims 4 çok eleştirildi. Sizin bu konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
The Sims’in de müthiş bir programlama alt yapısı var. O açıdan harika bir oyun. Yapay zekâ da git gide ilerliyor. Genelde genç kızların oynadığı bir oyun, hatta genç kızların oynadığı tek oyun. Bir Franchise’a donuşmuş ciddi çalışma. O oyunda yer almak benim için birçok açıdan öğretici oldu. EA’in San Francisco/Redwood City’deki kampüsü müthişti. Futbolum bile orada baya bir ilerledi, her öğlen futbol oynardık.

   Bir oyun yazılım firmasının gelebileceği son noktayı orada her açıdan görmüş oldum. Aynı oyunda hayat boyu çalışmayı çok seven biri değilim. O yüzden orada da 4 sene çalıştım.The Sims 4’ü eleştirenler bir EA’e gitsin ve 15 dakika “The Sims karakterlerin de kol düğmeleri nasıl yapılır” toplantısına girsin çıksın. Eğer bayılmadan bitirebilirse kesinlikle fikri değişir.

 

10 Yorum

  1. sims 4 en sıkıcı oyun olmuş en yakında eklentiler gelmeli open wold gelmeli
    sims 3 4+4 saat oynarken sims 4 1 saat bile oynamıyorum arada bir gir 1 saat oynarım çıkıyorum sıkıcı

  2. Satış rakamları her şeyi gösteriyor zaten. Eskiden yeni Sims oyunu çıktığında satış rakamları kırardı. Oyunda bir emek var ona bir şey diyen yok fakat oyun kendini aldıracak kadar ilgi çekici değil.

  3. İstediğimiz gibi eleştiririz bu bizim hakkımız. Ayrıca her oyunda emek var bunu biliyoruz ama eleştirmezsek eksikleri nasıl görecekler ;)

  4. Yahu herşey gelişiyor da open WORLD u kaldırmak nedir allah aşkına yapmayın bunu ya.. Oyun zevkini kaçırıyor bari bi Season ve ya pets gelsin evde zaman daha güzel geçer..

  5. İyimiş :D :D Ama Eleştirilmicek Gibi Degil Ya.Bir Sims 3’e Bak Bir Sims 4’e. sİMS 3 Tek Kötü Özelligi Yavaş Olması.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir