The Sims 4: Get Together Kulüp Detayları

”The Sims 4: Get Together Eklenti Paketi, 8 Aralık tarihinde Kuzey Amerika’da satışa çıktığında yepyeni bir şeyle karşılaşacaksınız: Kulüper! Kulüper ile bir grup Sime emirler verip onlara kulüp aktivitelerini yaptırabilecek, çeşitli durumlara kendi stilinizle  cevap vermelerini sağlayabilecek ve uymaları gereken kulüp kuralları koyabileceksiniz. Gruptaki Simler kulüplerindeki kuralları yıkmamak için kendi kurallarını bile yıkmak zorunda kalabilecek!

İsterseniz daha önce yaratılmış kulüpleri oynayabileceksiniz. Tıpkı yemek düşkünü olan ”Sosyete Ekibi” ve kendilerine ait giyiş tarzları olan ”Kusursuzlar” kulübü gibi. İşte kendi kulübünüzde özelleştirebileceğiniz her şey:

Kulüp İsmini Seç: Tabii ki başlamadan önce kulübünüze bir isim seçmeniz gerekiyor. İsterseniz direkt olarak kulübün adını yazabilir isterseniz da biraz daha havalı olup içerisinde özel anlam taşıyan şeyler yazabilirsiniz.

Kulüp Logonu Seç: Simler gruplar halindeyken kafalarının üstlerinde hangi kulüpte olduklarına dair bir logo çıkacaktır. Düzinlerce farklı görselden kulübünüze uygun olan logoyu rahatlıkla bulabileceksiniz.

Kulüp Gereksinimlerini Seç: Kulübünüzün herkese açık olmasını mı istiyorsunuz yoksa biraz daha özel kesime mi hitap etmesini mi? Buradan gerekli yaş evrelerini, gereken beceriler hatta trait’leri bir seçebilirsiniz.

6

Kulüp Aktiviteleri Seç: İşte her şey burada güzelleşmeye başlıyor! Kulüp toplandığında, kulüpteki kişilerin yapmasını istediğiniz şeyleri 100’lerce aktivite arasından seçebilirsiniz. Şaka Yap, Yüz, Enstrüman Çal, Bir Şeyler Pişir gibi.

Kulübün Yasaklı Aktivitelerini Seç: Madalyonun diğer yüzüne bakacak olursak kulübünüzdeki kişilerin yapmaması gereken beş farklı şey de seçebileceksiniz. Mesela grupça dolaştığınızda Simlerin flört etmesine, sarılmasına ve öpüşmesine izin verebilir ama Woohoo yapmalarını ebediyen yasaklayabilirsiniz. Evet bunu bile yapabilirsiniz.

Aktivitelerinizi Netleştirin: Kulüp aktivitelerini, yasaklı aktiviteleri seçtikten sonra, bir seviye daha derine inerek kulüp üyelerinin bu aktiviteleri kimlerle yapması/yapmaması gerektiğine karar verebilirsiniz. Mesela düşman bir kulübün üyelerine karşı konuşmalarını yasaklayabilirsin. Eğer kuralları çiğnerseniz kulüpten atılabilirsiniz bile.

Kulüp Kıyafeti Seç: Üyelerin, kulüp buluşmalarına ceket ve üzerlerinde kulübün logosu olan bir şapkayla mı gelmesini istiyorsunuz? Hepsinin birer hot dog kostümü mü giymesini istiyorsunuz? Hepsi size bağlı. Kulübünüzün kıyafetlerini seçmek ve tarz yaratmak tamamen size kalmış.

7

Buluşma Alanı Belirle: Kulübün özel takılma mekanı olmalı değil mi? Kulübünüzü yaparken, genelde takılacağını yeri seçebilirsiniz. Bir bar, spor merkezi ya da kasabadaki herhangi bir başka yer. Farklı grupların farklı mekanlarda takılmaları gerekir. Mesela aşçılık kulübünde olanlar genel olarak kafelerde dolaşırken, vücut geliştirici kulübünde olanlar genel olarak spor merkezlerinde takılır.

Buluşma Alanını Özelleştir: Kulübünüz için özel olarak seçtiğiniz mekana sadece kulüp üyelerinin girebileceği bir oda yapabileceksiniz. Mesela sanat galerisine özel bir oda ekleyerek sadece en iyi sanatçıların girebileceği özel bir toplantı alanı yaratabilirsiniz. Ayrıca ilerleyen zamanlarda kilidini açabileceğiniz özel kulüp dekorları da olacak! Böylece bu alanları daha da özelleştirebileceksiniz.

Özel ”His”lerin Kilidini Açın: Kulübünüzle ne kadar fazla şey yaparsanız, o kadar fazla kulüp puanı kazanırsınız. Bu puanlar ”gizli el sıkışma” gibi özel şeyleri açmak için kullanılabilir. Ayrıca kulüp üyeleri bir araya geldiğinde, tüm üyelere ortak bir ”his” yani ruh hali gelecektir. Böylece flört kulübünde olan herkesin buluşmalarda romantik hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Özel Becerileri Seçin: Kulüp hislerinden başka kilidini açabileceğiniz özel paketler de ver. Bazı becerilerin kilitlerini açabilirsiniz, yani bu demek oluyor ki kulüpteki Simler bir aradayken o beceriyi çok daha hızlı bir şekilde kazanabileceksiniz. Mesela sanat kulübündekiler artistik becerilerini çok daha hızlı bir şekilde artırabilir ve ilham alabilirler. Böylece de kolayca şaheser yaratabilirler.”

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir