The Sims 3’ün Muhtemel Gelecek Eklentileri

The Sims 3 World Adventures
The Sims 3 World Adventures Eklenti Paketi

The Sims serisinin vazgeçilmezlerinden biri de ”Expansion Pack” yani Eklenti Paketi kavramıdır. The Sims’e dört yıl içinde tam yedi adet eklenti paketi çıktı. Bu da dünyanın en çok eklenti paketi çıkartan oyunu ünvanını The Sims’e vermiş oldu. Ardından da The Sims 2 ile bu çılgınlık fazlalaşarak devam etti. Ayrıca artık ”Stuff Pack” yani Eşya Paketi denen oyuna yeni eşya kıyafet ve saç getiren kimine göre de para tuzağı olan paketler de oyuna eklenmişti. The Sims 2’ye çıkan eklenti paketleri The Sims’tekiyle benzerlikler gösteriyordu ancak The Sims’tekine göre oldukça geliştirilmiş ve zenginleştirilmişti. Özellikle oyuna hava olaylarını getiren Seasons Eklenti Paketi, The Sims hayranları tarafından oldukça sevilmişti. Bunun yanı sıra da hayal kırıklığı yaratan eklenti paketleri de vardı. Mesela oyuna boş zamanlar içni yeni aktiviteler getiren Freetime Eklenti Paketi gibi. Eklenti paketi ve eşya paketi çılgınlığı The Sims 3 için de devam ediyor. Özellikle ilk eklenti paketi olan World Adventures diğer eklenti paketlerinin arasından sıyrılıp bizi maceralara sürüklemişti. Ayrıca da üç farklı kültürü tanıma imkanı vermişti. Bu yüzden World Adventures, The Sims hayranları tarafından oldukça fazla sevildi.

The Sims 3 Ambitions
The Sims 3 Ambitions Eklenti Paketi

Oyunun ikinci eklenti paketi ise The Sims 3 Ambitions Eklenti Paketi idi. World Adventures Eklenti Paketi’nden kalan macera Ambitions ile devam edecekti. En azından umutlar bu yöndeydi. The Sims 3 Ambitions oyuna az yenilik getiriyordu. Ancak getirdiği yenilikler de hatrı sayılacak şeylerdi. The Sims 3 World Adventures Eklenti Paketi’ndeki tadı veremeyen The Sims 3 Ambitions, The Sims hayranları tarafından pek de hoş karşılanmadı.  Bir diğer eklenti paketi ise The Sims 2 Nightlife’a oldukça benzeyen The Sims 3 Late Night Eklenti Paketi’ydi. The Sims 3 Late Night Eklenti Paketi Nightlife’a benzese bile  Nightlife’a göre oldukça gelişmişti. Özellikle oyuna eklenecek şehir yaşamı, gökdelenler, vampirler ve müzik grupları The Sims 3 Late Night Eklenti Paketi’ni uzun bir süre en çok satanlardan indirmeyecekti. En az ilk ekllenti kadar güzel olan Late Night yerini Generations Eklenti Paketi’ne bıraktı. Generations eklenti paketinin kesin bir teması yoktu. Sadece oyundaki eksik aktiviteleri tamamlıyordu. Generations, Freetime Eklentisine oldukça benziyordu bu yönüyle. Yine Freetime’daki hayal kırıklığı Generations Eklenti Paketi’yle de devam etti. Oyuna eklenen az sayıdaki aktivite ve özellik The Sims hayranlarını pek de tatmin etmedi.

The Sims 3 Generations Eklenti Paketi

The Sims 3 için en çok beklenen eklentilerden biri olan The Sims 3 Pets eklentisi duyrulmuştu. Hem de The Sims 2 Pets ile aynı adı taşıyordu. The Sims 2 Eklenti Paketi’nin üstüne ilave olarak ise artık at yaratabiliyorduk. Ayrıca köpek, kedi ve at yaratma ekranı neredeyse insan yaratma ekranından daha detaylıydı. Ayrıca oyunda vahşi hayvanlara da yer verilmişti. İlk defa oyuna Unicorn eklenmişti ve muhabbet kuşu gibi küçük hayvanlara da sahip olabiliyorduk. The Sims 3 Pets başarılı bir Eklenti Paketi olmuştu. Şimdi dikkat etmemiz gereken nokta ise eklentilerin sırası ve getirdikler özellikler

The Sims 3 World Adventures=Güzel

The Sims 3 Ambitions=Kötü

The Sims 3 Late Night=Güzel

The Sims 3 Generations=Kötü

The Sims 3 Pets=Güzel

The Sims 3 Showtime=????

 

The Sims 3 Pets Eklenti Paketi

 

Tepedeki listeden de görüldüğü gibi her güzel iki eklentinin arasına geçiştirme eklentsi dediğimiz bir adet kötü eklenti koyuyor The Sims Stüdyoları. The Sims 3 Showtime güzel olacak olsa bile oldukça kısıtlı bir alanda yenilik getiriyor ve Late Night’a oldukça benziyor. Showtime’ı da kötülerin arasına alırsak Showtime’dan sonra gelecek olan eklenti güzel bir eklenti olmalı. Gelecek eklenti paketi ya Seasons(Mevsimler) ya da büyü üzerine kurulmuş bir eklenti paketi olabilir. Ayrıca EA sürpriz yapıp bizi Open for Businnes gibi bir eklenti ile de karşılayabilir. Büyü üzerine kurulacak eklenti paketini geçiştirme eklenti paketi olarak sayarsak. Open for Businnes ve Seasons eklentisinin oldukça güzel olma ihtimali yüksek. Ayrıca hiçbir The Sims oyununda görmediğimiz eklentilerin de oyuna eklenecek olması muhtemelen. Mesela bunlardan biri de lunapark temalı bir eklenti paketi. Lunapark temalı eklenti paketi de Apartment Life ile birleşip son eklenti paketini beraber paylaşabilirler. Ancak bu iki özellik bile oyuna pek fazla yenilik getirmez. Yani sıralama çıkacak eklenti paketleri aşağıdaki gibi olabilir:

 

The Sims 3 Seasons=Güzel

The Sims 3 Makin’ Magic=Kötü

The Sims 3 Open for Businnes=Güzel

The Sims 3 Apartment Life=Kötü

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir