The Sims 3: Sunlit Tides İncelemesi

Bir Başka Kasaba, Bir Başka Hayat

The Sims 3’ün altıncı indirilebilir kasabası olan Sunlit Tides kuşkusuz The  Sims 3’e ayrı bir renk katıyor. Sunlit Tides kasabası sayesinde Sim’lerimizi ilk defa sıkıcı kasabalarından alıp tropikal bir adaya yollayabiliyoruz. Tamamen tropikal bir iklime sahip olan Sunlit Tides e pek de küçük sayılamayacak adalardan oluşuyor. Adadaki tüm evler ve kamu binaları da bu iklime uyum sağlamış ve oldukça güzel görünüyor. Oyundaki tüm kamu binaları  yeniden tasarlanmış ve diğer kasabalardaki kamu binalarına göre oldukça küçükler. Ayrıca kasabanın zirvesindeki volkanı da unutmamak gerek. Kasabadaki volkan hırsızlık binası olarak kullanılıyor ve patlama gibi bir riski bulunmuyor(!)

The Sims 3 Sunlit Tides Lagoon

Sunlit Tides tropikal bir iklime sahip olduğu için kasabanın büyük bir kısmını ormanlar oluşturuyor. Bu ormanlar arasında ise birçok kafe ya da park benzeri yerler görebiliriz. Hatta ormanlarda yeni bitki çeşitleri görmek bile mümkün. Oyundaki park sayısı diğer kasabalara göre oldukça daha fazla.  Oyundaki plaj ve yüzme havuzlarına da ayrı bir önem verilmiş çünkü bu kasaba tam anlamıyla The Sims 3: Seasons Eklenti Paketi için yaratılmış. Kasabada geçirdiğiniz her anda bunu daha da fazla anlıyorsunuz. Her zamanki gibi kasabayla birlikte oyuna yeni aileler de eklenmiş. Hatta bu kasabada bazı The Sims 2 ailelerine bile rastlamak mümkün. Ayrıca Sunlit Tides ile birlikte oyuna birçok tropikal temalı eşya, kıyafet ve saç eklenmiş. Ayrıca bu eşyalardan birkaçı sauna ve masaj masası gibi sadece Sunlit Tides’a özel olarak yaratılmış premium eşyalar. Bu premium eşyalar da kasabaya ayrı bir güzellik katmış.

The Sims 3 Sunlit Tides Sunset

Sonuç olarak özel ve standart olarak iki sürümle piyasaya sürülen Sunlit Tides diğer kasabalardan biraz daha küçük gözükse bile iklimi sayesinde bir şekilde diğer kasabalardan sıyrılmayı başarmış. Ayrıca oyuna eklenen yeni içerikler de kayda değecek kadar güzel olmuş. Eğer çok büyük bir kasaba istemiyor ve farklı yaşamlar görmek istiyorsanız Sunlit Tides tam size göre.

 

2 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir