The Sims 3 SimBot yapımı [Rehber]

Merhaba SD ailesi. Bazı kişisel sebeplerden dolayı maalesef bir süre siteden uzak kaldım. Hepimiz gözlerimizi The Sims 4’e dikmişken bu eksikliği ufak bir rehberle kapatmak istedim. Bu rehberimizde Ambitions ek paketi ile Sims 3 dünyasına katılan SimBot yapımını anlatacağım. SimBot bize günlük hayatta hem bir yardımcı hem bir arkadaş olacak. Bu SimBot’ları diğer yarattığımız aile üyeleri gibi kontrol edebiliyoruz. SimBot yapmak için ihtiyacımız olan Inventors seviyesini 10. seviye yapmak. Seviyemiz 10 olduktan  sonra bir opportunity gelecektir.

Sizden ilk önce bir adet  palladium isteyecektir. Eğer önceden bir “Miner” icat ettiyseniz kolaylıkla elde edebilirsiniz. Palladium bulduktan sonra bizden 10 adet Life fruit istiyor. Bu işin biraz uzun kısmı diyebiliriz. Lifetime ödüllerinden “Collector Helper” satın alıyoruz. Çantamıza gelen eşya üzerine tıklayıp “seeds” işaretine tıklıyoruz. Artık şehir haritasında materyalleri görebiliriz ancak Life fruit için bahçe yani Gardening seviyemiz 10. seviye olmalı. Life fruit tohumlarını bulduğumuzda üstünde special yazıyorsa bahçemize ekebiliriz. 10 adet Life fruit’i topladıktan sonra sıra Pink Diamond’a geliyor. Bu materyali bulmak için Collector Helper’a ihtiyacımız var. Collector Helper sayesinde 10 adet farklı materyal toplayınca bize Pink Diamond’u gösterecektir. İşin en kolay kısmına geldik. Sıra 100 adet scrap bulmakta. Bu materyali ister çöplükleri karıştırarak (dig  through seçeneği ile) bulabiliriz, objeleri patlatarak bulabiliriz ya da ” Ben uğraşamam ya” derseniz eğer workbench’e tıklayıp 100 adet scrap alabiliriz. Toplama işlemi burada sona erdi. Şimdi bazı ıvır zıvır işlerimiz var.

Şimdi ilk önce çantadaki Pink Diamond’un üstüne tıklayıp “Get Cut” diyoruz ve kısa bir süre sonra posta kutumuza bir mail geliyor. “Get mail” seçeneğine tıkladığımızda Heart-Cut Pink Diamond çantamıza geliyor sonrasında Mood barının yanında yanında var olan Deliver Gem’e tıklıyoruz. Gemi teslim ettikten sonra sıra scrap’a geliyor. Aynı şekilde Delive Scrap yapıyoruz. Ivır zıvır işleri tamamladık! Sıra geldi yapım aşamasına. Workbench’e geliyoruz “Make Mystery Invention” seçeneğine tıklıyoruz ve yaklaşık 12 saatlik bir yapım aşaması başlıyor. Bu süre dolduğunda yeni aile üyemiz olan SimBot’a merhaba diyebilirsiniz.

 

“İyi güzel yaptık kardeşim özellikleri nedir bu robotun ?” diye sorabilirsiniz. Yarattığımız SimBot oynanış açısından gerçek bir sim gibidir. Onlarda simler gibi traitlere sahiptir (Hydrophobic ) . Normal bir sim gibi temel ihtiyaçları vardır. Acıkır, uyur, tuvalete gider. SimBot’ların en sevdiği yemek onları yaratırken kullandığımız scrap’lerdir. Ve unutmayın! Her insanın gibi SimBot’larında bir arkadaşa ihtiyacı var ve siz onun en yakın arkadaşısınız.

 

 

“Yahu biz bunu yaptıkta bu kısa devre yaptı” gibi bir durumla karşılaşırsanız korkmayın. Her teknolojik alet gibi SimBot’da ara sıra kısa devre yapabilir. Buna günlük hayatta hastalanmanız gibi bakabilirsiniz. Fakat unutmayın, siz onu en iyi arkadaşı olduğu gibi doktorusunuzda.

 

SimBot her sim gibi skill sahibidir. Başlarken Handiness ve Inventing skilllerine sahip olurlar. Eğer onlara oyunda bir dost olarak değil hizmetçi olarak ihtiyacınız varsa yemek pişirme işinde geliştirebilirsiniz.

 

Peki ne kadar yaşar bu SimBotlar ?

SimBot’larında simler gibi yaşam döngüsü vardır. SimBot’unuzda göreceğiniz bar onunda ömrü olduğunun ve yaşlandığında öleceğinin kanıtıdır. Ancak Life Fruit ve Ambrosia etkilerini göz önünde bulundurursak bunları tükettiği zaman normal bir sim gibi sonsuza dek yaşayabilirler. Rehberimiz burada son buldu fakat SimBot’la ilgili herhangi bir aksaklıkta tekrar size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Bir başka rehberde görüşmek üzere…

4 Yorum

  1. Hani crate 3 monsters dileği var ya o böyle mi yapılıyor? Ben çok zaman uğraşmıştım ama yapamamıştım.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir