The Sims 3: Lucky Palms İncelemesi

Lucky Palms

The Sims 3’ün beşinci indirilebilir kasabası Lucky Palms kısa bir süre önce satışa sunuldu. Lucky Palms kendisinden bir önceki kasaba olan Lunar Lakes’e benzerliğiyle dikkat çekerken ayrıntılara inildiğinde Lunar Lakes’ten çok daha iyi olduğu görülebiliyor.

Another time, Another station

Lucky Palms kasabasının tarihi Sunset Valley’e göre oldukça ilerde. Bu yüzden kasabada Sunset Valley’deki klasik havadan eser yok. Yeni kasabamızın merkezi Las Vegas’tan esinlenmiş olurken kasabanın merkeze uzak kısımları kovboyların at koşturduğu o minik kasabalara benziyor. Lucky Palms kasabasının merkezindeki evlerin tamamı modern olurken merkezdeki çevre detayları ve atmosfer göz alıcı derecede iyi. Merkez yerleri sevmeyen Simler içinse bir de denizin üstüne kurulmuş yapay bir sahil şeridi bulunuyor. Kasabanın en uzak yerlerinde ise kenar mahalleler bulunuyor. Buralar parası olmayan Simler için ideal görünüyor. Oyundaki kamu binaları ve parkları da en az özel kamu arsaları kadar güzel görünüyor.

Wishing Well

Her kasabayla olduğu gibi Lucky Palms ile de oyuna -sayısı pek fazla olmasa da- yeni eşyalar ve kıyafetler ekleniyor. Gündelik eşyaların yanı sıra oyuna bir adet de premium eşya eklenmiş. -Özel paketi alanlar için üçe çıkıyor- Dilek kuyusu diyebileceğimiz bu eşya sayesinde -biraz para karşılığında- dileklerimizi gerçekleştirebiliyoruz. İsteyeceğimiz her dilek için(güç, mutluluk, aşk, para vs.) ayrı efektler kullanılmış. Bu da The Sims 3’te az kullanılan görsel efektlerin biraz daha çekici görünmesine neden olmuş.

Sonuç olarak The Sims 3 Lucky Palms diğer kasabalara göre oldukça büyük ve oyuna daha fazla içerik ekliyor. Ayrıca oyundaki sahil şeridi ve şehir merkezi kasabaya ayrı bir çekicilik katıyor. Dilek kuyusunu da unutmamak gerek.

0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir