Sunset Valley ve Ötesi

Hepimizin oyuna ilk başladığında bir dönem kullandığı Sunset Valley. Kendisi Sims 2’den çıkışın ve Sims 3’e geçişimizin simgeleşmiş örneklerinden biri olmuş gibi gözüküyor. İlk defa şehirde gezebiliyor, restoran ya da kafede yemek yiyebiliyor üstelik bu meziyetleri uzun Sims 2 yükleme ekranını beklemeden  yapıyorduk. Artık şehirde özgürdük! 

Hakkında kısmına gelecek olursak;  Sims 2 şehirlerinden Plesantaview’e dönüşmeden önce Goth Ailesi tarafından kurulduğu ve Landgraab Ailesi tarafından inşaa edildiği biliniyor. Genel olarak eski 1950 Amerikan stili evler ile ve yeni tarz evlerin harmanlanması ile oluşan bu küçük post modern sahil kasabasında, bize bir çok iş imkanı ve aktivite sağlanmışken aynı zamanda oynamasını çoğu ek paket şehirlerinde bulamayacağınız kadar zevkli aileler ve hikayelerde emrimize sunulmuştu.

Bu ailelerden bazıları;

Crumplebottom: Kasabanın en lüks evlerinden birinde yalnız yaşayan Agnes (Goth ailesinin kızlarından biridir.), Sims 2’de yaşlı haldeyken onun burada gençlik zamanına denk geliyoruz. Kocası (Erik Darling) henüz onlar balayında iken ölmesinin üzerine yıkılan Agnes’in içine kapanmasına, çocuğunun olmasını planlarken yarım kalan çocuk odasını evinde halen daha saklamasına, evinin bahçesine gömdüğü kocasının davetsiz misafirleri ürkütmesine şahit olabilirsiniz. Ziyaret ederken bir daha düşünün isterseniz :) .

Alto: Soyisimlerini bir zamanların ünlü televizyon dizisi The Sopranos’tan alan aile, Sunset Valley’de Landgraab-Goth egemenliğini bitirmek üzere adeta yemin etmiş. Ailenin reisi Nick bu mücadeleyi aynı firmada, aynı mevkide bulunduğu Nancy Langraab ile veriyor. İki ailenin bu iki karakteri firmanın Başkanı olmak için gösterdikleri çaba ve özveriyi evlerinde iş saati dışında bilgisayar başında çalışırken görebilirsiniz.

Goth: Kasabanın kurucuları olan Goth Ailesi, Sims 1, Sims 2, Sims 3 ve Sims Social’da gördüğümüz klasik ailelerden. Sims 3’te ailenin Gunther-Cornelia’nın gençlik zamanına rastlamaktayız. Ayrıca Gunther-Cornelia’nın yaşlılık zamanlarını Sims 1: Unleashed’da görebilirsiniz. Bununla beraber ailenin oğlu Mortimer büyüdüğünde Sims 2’nin önemli hikayelerinden Bella Goth vakasının önemli karakterlerinden olacak.

Sunset Valley Ailelerinin en ilginç bir kaçı bunlardı. Şimdi hatırladım da acaba Sunset’e geri dönüş vakti gelmiş midir?

 

0

2 Yorum

    1. Murat, şu an kimsenin Sims 4 detayları ile ilgili bilgisi yok ancak geçtiği zamanın oyunun oynanışını çok değiştireceğini zannetmiyorum. Çünkü; S3 S2’den daha önce bir zamanda geçtiği söylense de (karakter hikayeleri bakımındanda önceki tarihlerde geçtiği varsayılıyor Örn; Mortimer Goth) bunun oyunda simlere alabileceğimiz teknolojik aygıtlar olsun diğer ıvır zıvırlar olsun hiçte geri tarih eseri değillerdi. S4’te bir değişiklik olmaz bu konularda. Kısacası, kendimizi EA’in kollarına bırakma vaktidir.

      0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir