Sunset Valley

Hepimizin oyuna ilk başladığında bir dönem kullandığı Sunset Valley. Kendisi Sims 2’den çıkışın ve Sims 3’e geçişimizin simgeleşmiş örneklerinden biri olmuş gibi gözüküyor. İlk defa şehirde gezebiliyor, restoran ya da kafede yemek yiyebiliyor üstelik bu meziyetleri uzun Sims 2 yükleme ekranını beklemeden  yapıyorduk. Artık şehirde özgürdük!

Hakkında kısmına gelecek olursak;  Sims 2 şehirlerinden Plesantaview’e dönüşmeden önce Goth Ailesi tarafından kurulduğu ve Landgraab Ailesi tarafından inşaa edildiği biliniyor. Genel olarak eski 1950 Amerikan stili evler ile ve yeni tarz evlerin harmanlanması ile oluşan bu küçük post modern sahil kasabasında, bize bir çok iş imkanı ve aktivite sağlanmışken aynı zamanda oynamasını çoğu ek paket şehirlerinde bulamayacağınız kadar zevkli aileler ve hikayelerde emrimize sunulmuştu.

Bu ailelerden bazıları;

Crumplebottom: Kasabanın en lüks evlerinden birinde yalnız yaşayan Agnes (Goth ailesinin kızlarından biridir.), Sims 2’de yaşlı haldeyken onun burada gençlik zamanına denk geliyoruz. Kocası (Erik Darling) henüz onlar balayında iken ölmesinin üzerine yıkılan Agnes’in içine kapanmasına, çocuğunun olmasını planlarken yarım kalan çocuk odasını evinde halen daha saklamasına, evinin bahçesine gömdüğü kocasının davetsiz misafirleri ürkütmesine şahit olabilirsiniz. Ziyaret ederken bir daha düşünün isterseniz :) .

Alto: Soyisimlerini bir zamanların ünlü televizyon dizisi The Sopranos’tan alan aile, Sunset Valley’de Landgraab-Goth egemenliğini bitirmek üzere adeta yemin etmiş. Ailenin reisi Nick bu mücadeleyi aynı firmada, aynı mevkide bulunduğu Nancy Langraab ile veriyor. İki ailenin bu iki karakteri firmanın Başkanı olmak için gösterdikleri çaba ve özveriyi evlerinde iş saati dışında bilgisayar başında çalışırken görebilirsiniz.

Goth: Kasabanın kurucuları olan Goth Ailesi, Sims 1, Sims 2, Sims 3 ve Sims Social’da gördüğümüz klasik ailelerden. Sims 3’te ailenin Gunther-Cornelia’nın gençlik zamanına rastlamaktayız. Ayrıca Gunther-Cornelia’nın yaşlılık zamanlarını Sims 1: Unleashed’da görebilirsiniz. Bununla beraber ailenin oğlu Mortimer büyüdüğünde Sims 2’nin önemli hikayelerinden Bella Goth vakasının önemli karakterlerinden olacak.

Sunset Valley Ailelerinin en ilginç bir kaçı bunlardı. Şimdi hatırladım da acaba Sunset’e geri dönüş vakti gelmiş midir?

5 Yorum

  1. olmaz be tugçe saçmalan be sen anrmalll! sen sacmalık anlattın ben girdim nasıl aile cesiti yapalım diye be ama guzel ama tuğçe ahmkk

    1. Tabii ki Ben Zaten Onun Hep Acayip Ailelerle İlgili Olduğunu Biliyordum.Ama Oynamak İstemiyordum!Şimdi ise Çok Oynayabilirim =)

  2. merhaba arkadaşlar ben sunset valleyde bir şey keşfettim hani sunset valleyde 3 tane göl var biri şelaleli, biri yanında arsa var biri ise sadece göl işte tam o gölün etrafında iki kocaman oraya geliş yönünün tam tersinde kayalıklar var ve o kayalıkların üzerinde semboller var birinde uzaylıların yer yüzüne inmesini ve insanları korkutup kaçırmasını anlatmakta diğer kayaık ise kocaman iki yılanın insanları kaçırmasından bahsetmiştir acaba sizde fark ettinizmi gizemi ne o kaylaıkların bir de onu araştırır mısın admin?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir