The Sims 4: En İyi ve En Kötü Eşya Paketi

Hepinize merhaba. Bugün size (bana göre) The Sims 4’te yapılmış en iyi ve en kötü eşya paketini açıklayacağım. Bunun yanında diğer eşya paketlerini de kısa kısa inceleyeceğiz. En iyiyi ve en kötüyü seçmeden önce kısa kısa eşya paketlerinden bahsedelim.

Luxury Party, oyununuza lüks eşyalar ekliyor. Bu lüks eşyalar diğerlerine nazaran görüntüsü daha şık ve daha parlak. Simlerini tam bir zengin gibi yetiştirenler için oldukça iyi bir eşya paketi gibi duruyor. Bu eşya paketinin en sevdiğim yönü genelde parti yapacağım zaman, bu paketin sunduğu eşyaları çok sık kullanıyorum. Hele düğünlerde bu paket ile gelen masa var ya, işte o vazgeçilmez ürünüm sanırım.

Perfect Patio, oyununuza jakuzi ve çeşitli mini-barlar ekliyor. Açıkçası eşya paketine göre güzel yenilikler. Her ne kadar jakuzileri ve mini-barları biz gece hayatı eklenti paketleriyle görmeye alışkın olsakta elimizdekilerle yetinmeye çalışıyoruz işte.

Cool Kitchen, oyununuza mutfak açısından yeni eşyalar sunuyor. Buzdolapları, tezgahlar, masalar, sandalyeler ve dondurma makinesi! Doğruyu söylemek gerekirse dondurma makinesi olmasa direk çöp olabilecek bir eşya paketiyken, dondurma makinesi sayesinde oldukça hoş bir eşya paketi yapmışlar.

Spooky, oyununuza korku ve fantastik temalı kıyafetler ve eşyalar getiriyor. Yabancılar için çok hoş bir eşya paketi olsa bile, biz Türkler için ” Vay canına! Ne kadar da güzel bir eşya paketi! ” dendiğini sanmıyorum. Kostüm partisi yapanlar için hoş bir paket olabilir tabii. Oyununu biraz gerçekçi yapmak isteyenler için de hoş bir paket sayılabilir. Ancak sanki tek başına bunlar yeterli değilmiş gibi. Sanırım en sevmediğim paketi burda belli ettim ha. TABİİKİDE HAYIR! Yazının sonuna kadar en sevmediğim paketi söylemeyeceğim. Tabii hile yapıp en alta bakıp okursanız orası ayrı. Neyse, sıradaki!

Movie Hangout, oyununuza film gecesi yapmaya severlere uygun eşyalar getiriyor. Bu paketle gelen eşyalar doğruyu söylemek gerekirse bana çok samimi geldi. Hani genelde biz Türk milletine ait olan eşyalar böyle bol desenli, kanepe şeklinde olur ya, hah aynı bu pakette öyle eşyalar getirmiş ve bence çok güzel. Tabiiki patlamış mısır makinesini unutmamak gerek. Ben biraz oyuna gerçekçilik katmayı sevdiğim için böyle ailecek film izlediğimiz zamanlarda patlamış mısır yapıp daha eğlenceli hale getiriyorum. Siz buna simlerinizin fun ihtiyacını karşılarken hunger ihtiyacını da biraz doldurmak diyebilirsiniz. Aferin, böyle odun gibi oynayın oyunu hiç zevk katmayın. Sinirlenmiyorum saçmalayın.

Romantic Garden, oyununuza bahçeniz için yeni eşyalar sunmakta. Aslında bu paketin başına neden romantik eklendiğini hep merak etmişimdir. Çünkü oynarken öyle ” Şu eşyaya bak. Bahçeye koyabileceğim aynı zamanda müthiş romantik bir eşya ” bir ürün yok. Ama bu demek olmuyor ki kötü bir eşya paketi. Kısacası bahçesine önem veren oyuncular için oldukça güzel bir paket.

Kids Room, bence en gerekli paketlerden biriydi. Oyuna çocuk odası için yeni eşyalar sunuyor. The Sims 2’de en sevdiğim eşya paketlerinden biriydi Family Fun Stuff. Oyun oynarken genç odası ile çocuk odası arasında pek fark olmuyordu. Bu farkı yaratan genelde odaya koyduğum oyuncaklar oluyordu. Ancak oradan bu odanın çocuk mu, genç mi yoksa yetişkin bir oda mı olduğu anlaşılıyordu. Bu paket sayesinde bu sorundan kurtulduk diyebiliriz. Aynı zamanda gelen hem oyuncaklar, hem aksesuarlar açısından beni tatmin eden bir paket oldu. En sevdiğim paketlerden yalnızca BİRİ. En sevdiğim mi acaba? Bilemiyorum.

Backyard, oyununuza bahçeniz için bir kaç eğlenceli eşya sunuyor. Dediğim gibi, bahçesine önem veren oyuncular için yine güzel bir eşya paketi. Ha bu zamana kadar doğruyu söylemek gerekirse bu eşya paketinden hiç bir ürünü oyunumda kullanmadım. Ama oyunun resimlerine baktığım zaman çok iştahımı açan bir paket olmuştur. Sadece oyun oynanmasının haricinde, güzelde süs eşyaları getirilmiş. Ayrıca limonata olayı (sanırım limonataydı) bence güzel. Limonata haricinde Spa oyun paketi ile gelen içecekleri andırıyor bana.

Vintage Glamour, oyununu daha lüks yaşamak isteyenler için güzel bir paket denebilir. Aslında bu paketin neden eşya paketi olduğunu çok sorguladım. Çünkü uşak olayı EA için büyük bir olay. Yanlış hatırlamıyorsam The Sims 3’te uşaklar, Late Night paketi ile gelmişti. Ayrıca makyaj masası da çok hoş bir ayrıntı. Ben yatakodasını yaptığım zaman bir adet tezgah ve aynayla kendime göre bir makyaj masası yapsamda, bu paket sayesinde bu zahmetten kurtulup, hem gerçek hemde daha şık bir masaya sahip olabiliyorum.

Bowling Night, oyununuza bowling seçeneğini getiriyor. Yine eklenti paketinde olması gereken ama bunu eşya paketi adı altında çıkartılmış bir özellik daha. Oyuna çokta bir yenilik getirdiği söylenemez. Ancak yinede simlerini dışarı çıkardığı zaman daha fazla aktivitem olsun diyen oyuncular için gerekli bir eşya paketi olabilir. Ancak bowlingi seven oyuncular için bile tatminkar bir paket olmadığını söyleyebilirim. Çünkü gelen kıyafetlerin azlığı (yanlış hatırlamıyorsam ya bir yada iki tane gelmişti), saçların azlığı ve bowling temasına ait çok az eşyanın olması oldukça kötüydü.

Fitness ise oyuna son gelen eşya paketi. Adı üstünde spor yapmayı seven oyuncular için oldukça güzel bir paket diyebiliriz. Şu son zamanların en popüler meydan okuma olayı (Challenge) getirmeleri hoş bir ayrıntı. Aynı zamanda oyunda eşofman sıkıntısı çektiğimiz için bu paket ilaç gibi geldi diyebiliriz.

Gelelim en sevdiğim eşya paketineeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!! En sevdiğimi söylemeden önce seçeneklerimi söylemek istiyorum. Cool Kitchen, Vintage Glamour ve Kids Room arasında çok düşündüm. Ancak yinede bir takım farklılıklardan dolayı birini seçmek zorunda kaldım. Ve en sevdiğim pakeeeeeeeeeeeeeeet: Cool Kitchen! Aslında bir çoğunuza göre saçma gelebilir. Ancak ben mutfağa çeşit katmayı seven bir insanım. Ve The Sims 4’te genelde paranız olduğu zaman, paranıza göre en iyi mutfak eşyalarını seçtiğinizde herkes için tek tip bir mutfak çıkıyordu. Bu paket sayesinde bu durum biraz daha azalmış oldu. Ayrıca dondurma olayının kararımı belirlememde çok büyük etkisi olduğunu söylemeliyim. Çünkü oyun yapımcıları dondurmaların çeşitliliği üstünde baya bir durmuşa benziyor. Bir sürü dondurma çeşidi vardı ve bu çok güzeldi. Aynı zamanda dondurmayı yaptıktan sonra külahta mı yoksa kasede mi yiyeceğimiz, aynı zamanda soslarını da seçebiliyoruz.

Tabii birde en sevmediğimi seçmem lazım. Aslında bunu çok düşünmedim desem yeridir. Çünkü benim için her zaman çok gereksiz bir paket vardı zaten. Yinede eğer bu olmasaydı muhtemelen seçeceğim kötü paketleri de söylemek isterim. Luxury Party, en gereksiz paketlerden biri. Yalnızca parti yaptığım zaman (partiyi de gerçekten çok nadir yapıyorum) kullandığım eşyalara sahip. Pardon eşyalar mı dedim? Eşya demeliydim. Bir kaç pırıltılı kıyafet ve eşyadan ibaret olan bir paket. Kadınların kıyafetleri yine kullanılabilir ancak ya erkeklerin? Sanki arabesk assolist gibi ortalıkta gezen simler gerçekten mide bulandırıcı. Bugüne kadar erkek simlerime bu kıyafetleri giydirmedim, giydirmemde! Gelelim en nefret ettiğim eşya paketineeeeeeeeeeeee: Spooky Stuff! Bence oyundaki en gereksiz eşya paketi.. Hani kostümleri seven biri bile bu paketi ne kadar kullanabilir ki? Eşyalar zaten kullanışsız. Eğer oyunda cadılar günü diye bir gün olsa tamam eyvallah, eşyalar ve kostümler kullanılabilir. Ancak yok. Tamamen oyuncunun fantezisine kalmış bir durum. Ayrıca sanki cadılar bayramıymış gibi yapsanız bile etrafınızdaki simlerin kostüm giymemesi biraz saçma bir durum ortaya çıkarıyor. Kostüm partisi yaptığınızı varsayarsak bile ne kadar sıklıkta parti düzenliyorsunuz ki? O nedenle Spooky açık ara en kötü eşya paketi diyebilirim.

 

6 Yorum

  1. bilmem ki??? hiçbiri ”AMAN ALLAHIM!!!” dedirtmiyor. ama yavaş yavaş hepsini alabilirsek oyun dolu dolu oluyor.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir