The Sims 4: Cool Kitchen Eşya Paketi İncelememiz

Önce şehrin en ihtişamlı partilerini verdik, daha sonra da arka bahçemizi hayallerimizdeki şekle büründürdük. Şimdi de The Sims 4: Cool Kitchen Eşya Paketi ile evimizin en önemli kısımlarından biri olan mutfaklarımızı yeniden dizayn ediyoruz.

Yapımcıların vaadlerine göre The Sims 4: Cool Kitchen hayalimizdeki modern mutfağı yaratabilmemiz için her türlü aksesuara ve bunun da ötesinde yeni oynanış özellikleri bulunduran bir dondurma makinesine sahip. Oyun satın alıp heyecanla oyuna girdiğinizde birçok farklı mutfak kombinasyonu yaratabileceğiniz, çeşitli eşyaları görmeyi bekliyorsunuz. Ancak ne yazık ki böyle bir durum gerçekleşmeyecek çünkü bu paketle gelen eşyaların sayısı bir elin parmaklarını geçemiyor.  Oyuna eklenen yeni mutfak eşyaları ancak yeni bir mutfak seti yaratmaya yetiyor.

İki yeni tezgah, bir yeni lavabo, bir buzdolabı, bir fırın, iki sandalye, bir masa ve kullanılamayan birkaç mutfak aksesuarı daha. Elde edeceğiniz tüm mutfak eşyaları bundan ibaret(Dondurma makinesini saymıyorum. Ona ayrı deyineceğim.) Ayrıca eklenen bu yeni eşyaların da hiçbir orijinalliği yok. The Sims 4’ün ana oyununda bulunan mutfak setlerine oldukça benziyorlar bu yüzden mutfağınızı yeniden dizayn edebilseniz bile daha önceki mutfağınızdan pek farkı olmayacaktır.

The Sims 4: Cool Kitchen’da bizi heyecanlandıran tek eşya dondurma makinesi oldu. Bu makine sayesinde vanilyalıdan tutun donmuş likörlüsüne kadar 30’a yakın farklı çeşitte dondurma servis edebiliyoruz. Ayrıca bu dondurmaların üzerine koyduğumuz soslar ve tatlandırıcılar ile farklı farklı dondurma kombinasyonlar yaratabiliyoruz. Bunların yanı sıra bazı dondurma çeşitlerin Simler üzerinde geçici etkileri de oluyor. Mesela acı bir dondurma yiyen Sim ağızından ateş çıkabiliyor ya da ”Bahçe Bitkili” bir dondurma yiyen Simin kollarında bacaklarında bitkiler peydahlanabiliyor. Kısacası dondurma makinesi oyuna gerçekten farklı bir tat getirmeyi başarıyor.

Birbirinden gereksiz mutfak eşyalarından ve bir o kadar güzel dondurma makinesinden bahsettik. Şimdi de biraz CAS içeriklerinden bahsedelim. The Sims 4: Cool Kitchen Eşya Paketi ile oyunumuza gerçekten geniş yelpazede kıyafetler ve saçlar ekleniyor. Ancak şöyle bir sorun var ki eklenen kıyafetlerden birkaçı hariç hiçbiri ”mutfak” temalı değil. Eklenen kıyafetler her ne kadar güzel olsa da neden temaya uymayan bir şekilde yaratılmışlar anlamak zor. Bu içeriklerin yanı sıra yedi farklı saç stili de oyuna eklenmiş. Saç stilleri oldukça hoş görünüyorlar ancak yine temaya uygun değiller. Eminim ki birçok kişi bu paketle birlikte farklı farklı aşçı kıyafetleri ve aşçı şapkaları bekliyordu ancak The Sims 4: Cool Kitchen bu beklentileri de karşılayamıyor.

Sonuç olarak, The Sims 4: Cool Kitchen Eşya Paketi temasına uymayan bir paket ve içerik bakımından da oldukça kısır. Sadece bir dondurma makinesinin tüm paketi kurtarmaya yetmediğini düşünüyoruz ancak bu sadece bizim fikrimiz. Eğer oyunu satın alacak olursanız birbirinden güzel CAS içeriklerinin ve dondurma makinesinin tadını çıkarabilirsiniz.

8 Yorum

  1. ya ben videoda izlediğimde çok güzel aksesuarlar vardı. Ben sadece CAS içeriklerini beğenmedim ve gençlere dondurma satıcısı diye iş gelebilirdi

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir