The Sims Mobile Taşınıyor!

Birçoğumuzun bildiği gibi The Sims Freeplay’in yapımını EA’in Avustralya stüdyosu olan Firemonkeys üstlenirken The Sims Mobile’ın yapımı ise EA’in Los Angeles stüdyosu üstleniyordu. EA Games geçtiğimiz haftalarda aldığı bir kararla The Sims Mobile’ın yapımını Avustralya stüdyosunu kaydırmaya karar verdi. Bunun arkasındaki nedenlerden belki de en önemlisi The Sims Mobile’a gelen güncellemelerin oyunu gerçekten geliştirmeyen yalnızca çeşitli görevler getirerek oynanış süresini artırmaya yönelik olması. Zaten oyunun hasılatının da beklenenin altında olduğu söylenmişti.

Tabii Firemonkeys de The Sims Freeplay’i yıllardır başarılı bir şekilde geliştirmesi ve yönetmesi de bu kararın arkasındaki büyük etkenlerden biri. Hal böyle olunca EA Games, en mantıklı hareketin The Sims Mobile ve The Sims Freeplay’in tek elden yönetilmesi olacağına karar verdi ve resmi olarak oyunun kaydırılması işlemi başladı.

Bu işlem süresince The Sims Mobile’ın güncelleme almada gecikebileceğini de sözlerine ekleyen ekip The Sims Mobile’da aktif olarak çalışan kişilerin de The Sims 4’e kaydırılacağını belirtti.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir