The Sims Mobile: Arkadaş Ekleme & Eski Oyunu Geri Yüklemek & Oyunun Bir Yedeğini Almak

The Sims Mobil oyununuzun bir yedeğini bir sosyal medya hesabında tutabileceğinizi biliyor muydunuz? Ve aynı şekilde bu işlemi yapan tüm Facebook ya da Origin arkadaşlarınızın, otomatik olarak oyununuzdaki arkadaş listenizde görüneceğini ve bu sayede ARKADAŞ KODU eklemeden onlarla iletişim kurabileceğinizi ve birlikte partiler vereceğinizi?

Aradığınız şey “Arkadaşlık, Arkadaş Sim’leriyle Tanışmak ve Parti Vermek ise »bu« makalemize gidin.

ÖNEMLİ NOT: The Sims Mobil arkadaşlığı konusunda size tavsiyem, Facebook bağlantısı kurmaktır (çünkü ondaki arkadaşlık sayısı 50 ile sınırlı değildir). Başkalarıyla özel hesabınızı paylaşmak istemeyebilirsiniz; bunun için sadece bu oyuna özel bir Facebook hesabı da açabilirsiniz. Eğer oyununuzu söz konusu Facebook hesabına bağladığınızda ömür boyu o hesapta kalacağından korkuyorsanız, korkmayın. İstediğiniz zaman bir Facebook hesabından diğerine bağlayabilirsiniz (bağlantıyı kesmek ve başka bir hesaba bağlamak mümkündür – Hesaplar arası oyun yedeği alma işlemleri, bendeniz Rubi tarafından defalarca test edilip onaylanmıştır). Ve var olanların üstüne başka The Sims Mobil oyun kayıtları da yazabilirsiniz… Nasıl yapacağınızı öğrenmek için, makalenin »bu« kısmına gidin.

The Sims Mobil Arkadaşlığı kurmak için 3 yol vardır (Twitter, sadece oyununuzu bir sosyal medya hesabınıza kaydetmek -oyun yedeği- içindir; Twitter arkadaşlarınızı listenizde göremez ve parti verdiğinizde birbirinize gidemezsiniz);

1-) Oyun içi Arkadaşlık (Arkadaş Kodu ile Ekleme)

2-) Facebook Arkadaşlığı

3-) Origin Arkadaşlığı

OYUN İÇİ ARKADAŞLIK 

The Sims Mobil oyuncularının her birinin kendine has bir arkadaş kodu vardır. Kendi kodunuzu, sağdaki menünün 2. sekmesi olan ARKADAŞLIK sekmesinden bulabilirsiniz:

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

^^ Ve ayrıca “Arkadaş Kodunu Gir” yazan bölüme, eklemek istediğiniz kişinin “arkadaş kodu”nu yapıştırıp, “Davet Gönder” butonuna basarak ona, “Oyun içi arkadaşlık” isteği yollayabilirsiniz.

Bu listede bulunan tüm arkadaşların hangi Yaşam Tarzı seviyesinde olduğunu, kaçıncı oyun seviyesinde olduğunu, oyuncu isimleriyle birlikte görebilirsiniz:

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

Bu, Facebook ya da EA (Origin ID) hesabı olmayanlar için bir alternatif sayılabilir fakat bu durumda listenize en fazla 50 arkadaş ekleme şansınız vardır. Oyun İçi Arkadaşlıkta hiçbir hesap bağlamaya gerek duymadan (biri diğerini arkadaşlıktan çıkarmadıkça) birbirinizi görmeye devam edersiniz.

FACEBOOK ARKADAŞLIĞI

Bir Facebook hesabınız varsa, oyununuzu bu Facebook hesabına bağlayabilirsiniz. Ve oyununu Facebook hesabına bağlamış tüm Facebook arkadaşlarınızla bağlantı halinde olabilir, evlerini görüntüleyebilir ve verdikleri partilere katılabilirsiniz. Sim’leriyle de iletişime geçebilirsiniz. Üstelik Facebook arkadaşlık listesinin 5500 kişiye kadar yolu vardır!

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

NOT 1: The Sims Mobil arkadaşlığı için bir Facebook kişisiyle yeni ekleştiyseniz, oyuna girdiğinizde MESAJLAR bölümünde, bu kişiden “oyun içi arkadaşlığına dair” bir ekleme talebi mesajı göreceksiniz. Bunu kabul etmeyin; ederseniz, “kod ile” ekleşmekten bir farkınız kalmaz. O kişi zaten, oyunu o Facebook hesabında bağlı kalmaya devam ettikçe, sizin ÇEVREMDEKİLER sekmenizde daima duracaktır.

NOT 2: The Sims Mobil arkadaşlığı için bir Facebook kişisiyle yeni ekleştiyseniz, oyunda birbirinizi görmeniz birkaç saati bulabilir; endişelenmeyin. Bir müddet sonra mutlaka ÇEVREMDEKİLER bölümünden birbirinizi görebileceksiniz.

ORIGIN (EA) ARKADAŞLIĞI 

Electronic Arts’ın oyunlarından birinin oyuncusuysanız, elbette bir Origin hesabınız vardır. Olmasanız bile bir Origin hesabı oluşturabilirsiniz fakat bunun için bir PC / MAC sahibi olmanız gerekiyor. Çünkü Origin arkadaşlığı, yalnızca Origin uygulamasıyla mümkün ve Origin’in destekliği yalnızca iki işletim sistemi var: PC & MAC. Ve tıpkı Facebook’ta olduğu gibi, EA hesabınıza bağladığınız oyunun bağlantısını bu hesaplardan istediğiniz zaman koparabilir, istediğiniz zaman yeniden bağlayıp kaydedebilir ve istediğiniz oyunu defalarca aynı hesaptaki oyunun üzerine yazabilirsiniz. Oyunlarınız, üstüne yazılabilir cinsten bağlanırlar.

NOT: Eğer EA arkadaşlığı kurmak istiyorsanız, her iki tarafın da The Sims Mobil oyununu EA (Origin) hesabına bağlamış olması gerekir.

Origin üzerinden arkadaş eklemek için, ya onun gerçek ismini, ya oyuncu ismini (Origin ID), ya da e-posta adresini biliyor olmalısınız. Biz bunun için genelde Origin ID kullanırız. Tıpkı arkadaş kodu gibi bu ID’yi Origin hesabınıza eklemek üzere girebilir ve onun kabul etmesini bekleyebilirsiniz:

Öncelikle Origin’in sağ alt köşesindeki Arkadaşlar Listesi menüsüne basarak bu listeyi genişletin:

○ FRIENDS LIST (0 / 52 Online)

Daha sonra Arkadaş Ekleme simgesine tıklayın:

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

Ardından, ID / E-Mail / Gerçek İsim Soy İsmini bildiğiniz oyuncunun bu bilgilerinden birini girin:

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

Doğru girdiyseniz, o kişinin profilini göreceksiniz. “View Profile” diyerek profiline girin:

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

Profilinin sağ üst köşesinde, “Send Friend Request” butonuna basarak, o kişiye arkadaşlık isteği göndermiş olursunuz:

The Sims Mobile, Arkadaş Kodu Ekleme, Arkadaş Olma, Twitter Facebook EA Origin Arkadaşlığı

Kabul ettikten sonra, (Facebook bölümündeki görselde olduğu gibi) ÇEVREMDEKİLER bölümünden birbirinizi görebilecek, karşılıklı evlerinizi ve profillerinizi görüntüleyebilecek ve verdiğiniz partilere katılabileceksiniz. Ve bu sayede Sim’lerinizi birbirleriyle tanıştırabileceksiniz. ?

Hesap Bağlantıları (Oyunun Bir Yedeğini Bir Sosyal Medya Hesabına Kaydetmek)

Sims Mobil Oyununu Bir Hesaba Bağlamakla İlgili Her Şey

SORU: The Sims Mobil uygulamasını bir sebepten ötürü sildim ve eski oyunuma geri dönmek istiyorum. Fakat oyun baştan başlıyor. Nasıl geri döneceğim?

^^ Öncelikle şunu söylemeliyim ki oyunlarınıza ilk etapta zaten bir hesapla girmek zorundasınızdır. Yani Android kullanıyorsanız bir Gmail hesabınızla, iOS kullanıyorsanız bir iCloud hesabınızla giriş yaparak oynuyorsunuzdur. Bu durumda oyununuz, siz o uygulamayı silseniz dahi bu hesaplarda kayıt altındadır (tabi bir zaman sonra Google Play ya da iCloud bağlantısını kesmediyseniz). Eğer siz, silip yeniden yüklediğiniz oyuna bu hesaplardan biriyle başlarsanız, zaten bir yerde, oyundan size bir soru gelecek.

Oyunu silip yeniden yüklediniz ve (eski oyununuzun kaydolduğu Gmail / iCloud oyuncu hesabıyla) oyuna girdiniz. Buraya kadar tamam. Şimdi yine yaşınızı seçin, yalandan bir Sim oluşturun ve hemen oyuna başlayın. Sim, taksiyle evine geldikten sonra çıkan bu ekrandan sonra KAPIYA bastığınız an, oyun size “hangi oyun kaydıyla” devam etmek istediğinizi soracak:

The Sims Mobile Twitter Facebook EA Origin Oyunu Kaydetmek Yedek Almak Geri Yüklemek

İşte o soru (aşağıdaki görsel)! Eski oyununuzun kaçıncı seviyesinde olduğunu hatırlıyorsunuzdur herhalde. Ve tabi en son ne zaman oynadığınıza dair bir tarih de hatırlıyorsanız, BULUT kısmından bu bilgileri, hatırladıklarınızla karşılaştırın. Eğer doğruysa “BULUT” altından “OYUN YÜKLE” butonuna basarsanız, eski oyununuza geri dönersiniz. Fakat CİHAZ derseniz, BULUT‘taki oyun kaydının ÜSTÜNE YAZILIR ve şu anki yeni oyunla devam edersiniz. VE BU İŞLEM GERİ ALINAMAZ. Çok dikkatli olun!

The Sims Mobile Twitter Facebook EA Origin Oyunu Kaydetmek Yedek Almak Geri Yüklemek

Eğer yanlışlıkla CİHAZ‘a bastıysanız ve daha önceden oyununuzu Facebook, Twitter ya da EA hesaplarınızdan birine bağlayarak bir yedeğini almışsanız, korkmanıza gerek yok! Önce sakince oyunun Öğretici kısmını tamamlayın. Daha sonra sağdaki gizli menüden AYARLAR sekmesine gelin ve eski oyununuzu hangi hesabınıza bağlamışsanız, o hesap altından “BAĞLAN“a dokunun.

The Sims Mobile Twitter Facebook EA Origin Oyunu Kaydetmek Yedek Almak Geri Yüklemek

^^ Söz konusu (Facebook, Twitter ya da EA) hesabınızdaki e-posta ve şifre bilgilerini girdikten sonra hiçbir yere dokunmadan bekleyin. Oyun size o meşhur soruyu soracak: BULUT mu CİHAZ mı? Ve siz tabi ki BULUT diyeceksiniz!

SORU: Oyunun bir yedeğini Facebook, Twitter, EA hesaplarına kaydetmek hoş bir fikir! Fakat bir sorum var: Mesela bir Facebook hesabına oyunumu bağladım diyelim. Oyunumu ömür boyu o hesapta mı kullanmak zorundayım? Günün birinde başka bir Facebook hesabım olursa, şimdiki oyunumu ona yükleyebilir miyim?

^^ Elbette! Arkadaşlar, oyunlarınızı istediğiniz zaman istediğiniz bir Facebook adresine kaydedebilirsiniz! Ve istediğiniz bir vakit “Bağlantıyı Kes” diyerek, oyun ilerlemesini kaydetmeyi durdurabilirsiniz. Fakat siz “Bağlantıyı Kes”seniz dahi, o ana değin olan oyununuz o sosyal medya hesabında kayıtta kalır. Fakat günü geldiğinde, aynı hesaba FARKLI BİR OYUN KAYDI yükleyebilirsiniz. Üstüne yazmak için şu mantığı kullanın (dikkatlice okuyun, karmaşık gelebilir):

Yeni bir oyununuzu, daha önceden farklı bir oyun kaydını yüklediğiniz bir Facebook hesabına mı bağlamak istiyorsunuz? O zaman yine BAĞLAN diyerek bağlanacaksınız ve hiçbir şeye dokunmadan oyunun size o soruyu sormasını bekleyeceksiniz (çünkü o hesapta daha önceden bir oyun kaydı vardı): BULUT mu CİHAZ mı? İşte bu sefer CİHAZ diyeceksiniz. BULUT derseniz, o anki oyununuzun ÜSTÜNE eski oyun yazılır. Fakat sizin istediğiniz, şu anki oyunu BULUT’a kaydetmek. ?

İlâveten;
Eski oyununuzu yeni bir Facebook hesabına bağlamak istiyorsanız, BAĞLAN dedikten sonra zaten hiçbir soru sormayacaktır çünkü o hesapta daha önce hiç oyun yedeği yoktur. Ve ayrıca bunu yaptığınızda, eski Facebook hesabınızdaki oyun kaydı da silinmez; ta ki onun da üstüne başka bir oyun kaydı yükleyene dek…

Umarım kafalardaki tüm soru işaretlerine çözüm olur! ?

Eğer Rubi’yi yani beni eklemek istiyorsanız, oyununuzu bağladığınız Facebook hesabınıza, »Facebook« hesabımı ya da oyununuzu bağladığınız Origin (EA) hesabınıza MiYavistiK kimlikli Origin ID’mi ekleyebilirsiniz! Yoksa diğer türlü 50’den fazla kişiyi kabul etmem mümkün olmayacak. ?
Ve eğer istiyorsanız, bu makale altına da kodlarınızı bırakabilirsiniz. Eklemek isteyen ekler…


RuBi’den Herkese Kucak Dolusu Sevgiler! Bol Simsli Günler!

12 Yorum

 1. Arkadaşlarda bende gözükmüşüm (yani fotoğrafta gözükmüşüm ) çok mutlu oldumm ??

 2. Peki arkadaşımın sim i ile nasıl etkileşim de bulunacağım ? onun simini bir türlü göremiyorum. Profilini görüyorum fakat Simini göremiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 3. merhaba ben 3-5 gün önce sims mobile yükledim google play ile bağlanım fakat telefona format atmam gerekti ve şimdi hesabıma girmekte ÇOK zorlanıyorum lütfen bana yardımcı olun

  iyi günler…

 4. sizin yazdıklarınızı yapamaya çalışıyorum fakat yapamadım oyun bana soru filan sormadı hesabımı nasıl geri yükliyeceğim keşke format atmasydım

 5. Hiçbir şekilde eski oyunuma ulaşamıyorum. En başta oyuna nasıl bağlandığımı da hatirlamiyorum.Ne yapabilirim, seviyem en son 30 un uzerindeydi yardım et rubi

 6. Oyunu silmiştim baya bir zaman oynamadım sonra yükledim oyunu tanıtıcı bölüm geçtikten sonra buluttan dedim yüklemede yapılıyor dedi yükleme suresinin bitmesini bekledim açmadı sonra Facebook a bağlandım buluttan seçeneğine tıkladim ama oyun 1. İncı seviyeden başladı hesabıma ulaşamıyorum nasıl geri alabilirim

 7. Benim oyunum 32 lvl Di oyunu silmek zorun da kaldım ama öncesinde face book Dan bağlanmıştım.
  Kullanıcı kodum var. Oyunu geri yüklediğim zaman buluttan bağlandım eski oyunu yüklemek için ama oyun kendi kendine 0 dan başladı ve iki oyun birbirine girdi evim ve evimin içindeki eşyaları gitti. Ama kıyafetlerim duruyor ve 3 sim açık. Faceden geri bağlantı kur yaptım olmadı yardım ederseniz sevinirim

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir