[QUEST] The Sims Mobile: Pofidik Tavşan Ödüllü Yumurta Avı Etkinliği

The Sims Mobil’de, KISA SÜRELİ yeni bir etkinlik başladı: (Pofidik Tavşan Ödüllü) Yumurta Avı!

Bitirmek için 7 gününüz var!

Oyununuzu güncellediyseniz, SERÜVENLER bölümünde yeni bir KISA SÜRELİ etkinlik başladığını göreceksiniz. Bu seferki etkinlik daha çetrefilli olsa da herkesin bitirebileceği bir etkinlik olacak. Kolay gelsin! ?

The Sims Mobile İlkbahar Yumurta Avı Etkinliği Pofidik Tavşancık

Bu etkinlik boyunca paskalya yumurtası arar gibi toplamda 5 adet süslü yumurta arayacağız ve aşama aşama ilerledikçe hepsini bulacağız ve en sonunda bir Pofidik Tavşan sahibi olacağız! ?? Ve tabi bir de yumurtalarımızı koyacağımız bir raf da bizim olacak… O zaman hadi başlayalım!

Serüven Görevleri

1-) Bahar temizliği zamanı geldi! Kanepenin arkasındaki yumurta rafını ara. 

Ödüller: 20 TP, 1 Süper İyi Raf (Duvar Süslemesi – Bulduğunuz Yumurtalarınızı Koymak için)

Bu görevi bitirmek için, bir kanepenize dokunup Sim’inize “Raf Ara” komutunu vermelisiniz.

2-) İlkbahar coşkusunu paylaş! 3 etiket dağıt. 0/3 

Ödüller: 2 Yadigar Fişi, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, mavi plumbob sahibi 3 Sim’e (yani kafasının üstünde mavi Sim kristali gördüğünüz herhangi 3 Sim’e) birer etiket (Karizmatik, Cafcaflı, Zinde vs) vermelisiniz. Günde her etiketten 5’er adet verme hakkınız bulunur. Kaç hakkınız kaldığını, bir Sim’e dokunduğunuzda görebilirsiniz.

3-) Birileri yumurtaların yerini biliyor OLMALI. 2 ilişki etkinliği tamamla. 0/2 

Ödüller: 20 TP, 1 Şekerle Kaplı Yumurta

Bu görevi bitirmek için, herhangi bir ilişki türünde toplam 2 adet ilişki etkinliği tamamlamalısınız. İster aile etkinliği gerçekleştirin, ister arkadaşlık, ister romantik… Hiç fark etmez…

4-) Bu av giderek daha da yorucu oluyor… Hızlı bir şekerleme işe yarar.

Ödüller: 2 Yadigar Fişi, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, bir Sim’iniz seçiliyken, evdeki yataklardan birine dokunup “Gizli yumurtaları hayal et” komutunu gerçekleştirmelisiniz. Bu komutun ücreti 4 enerji olup, kazancı 4 TP’dir. En az 4 enerjisi bulunan bir Sim’inizle bu komutu gerçekleştirebilirsiniz.

5-) İş yerinde bir yumurta mı gördüm? 3 kariyer etkinliğini tamamlayarak ara. 0/3

Ödüller: 20 TP, 1 Neşeli Zigzaglı Yumurta

Bu görevi bitirmek için, Sim’lerinizi işe gönderip herhangi 3 kariyer etkinliği tamamlamanız gerekiyor.

6-) Parti zamanı mı? Harika! Bir partiye katıl! 

Ödüller: 2 Yadigar Fişi, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, herhangi bir partiye katılmanız yeterlidir.

7-) Diyorlar ki 10 Sim Bileti kazanmak, görevin için faydalıymış. 0/10

Ödüller: 20 TP, 1 Bahar Yıldızlı Yumurta

Bu görevi bitirmek için, ister partilere katılın (ki bu hem şansa bağlıdır hem de beklemenizi gerektirir), isterseniz ilişki etkinliği (mesela arkadaşlık etkinliği) tamamlayın. İki arkadaşlık başlatmak bile size toplamda 10 Sim Bileti kazandıracaktır.

8-) 3 yumurta tamam, 2 tane kaldı. Makyaj aynasına bakarak ilerleyişini düşün. 

Ödüller: 25 SimLira, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, evinizdeki banyo tezgahına dokunup “Yumurta Avının İlerleyişi Hakkında Düşün” komutunu gerçekleştirebilirsiniz. Banyo tezgahlarında da ayna bulunur.

9-) Bu yumurta avı çok maliyetli olmaya başladı, biraz Simlira kazanalım! 0/200 

Ödüller: 20 TP, 1 Pastel Elmaslı Yumurta

Bu görevi bitirmek için, SimLira kazandıracak herhangi bir eylemde bulunabilirsiniz. İsterseniz kariyer etkinliği, isterseniz hobi… Hatta eğer bir Sim’inizin YANKESİCİLİK karakteri varsa, bununla kısa zaman içerisinde (sadece Sim’lerle ücretsiz sohbet ederek) 200 Sim Lira kazanabilirsiniz.

10-) Ağını genişletme zamanı. 3 yeni arkadaşlık ilişkisi başlat. 0/3 

Ödüller: 2 Yadigar Fişi, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, TANIDIK Sim’lerle bir arkadaşlık başlatmalısınız. Yani daha önce hiç bir arkadaşlık geliştirmediğiniz Sim’lere dokunup, aşağılara inerek “Bir Arkadaşlık Başlat” etkinliğini gerçekleştirmelisiniz. Toplamda 3 Sim için bunu yaparsanız, bu görevi tamamlamış olursunuz.

11-) Haydi 3 etiket dağıtalım, belki birileri son yumurtanın yerini biliyordur. 0/3

Ödüller: 25 SimLira, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, mavi plumbob sahibi 3 Sim’e (yani kafasının üstünde mavi Sim kristali gördüğünüz herhangi 3 Sim’e) birer etiket (Karizmatik, Cafcaflı, Zinde vs) vermelisiniz. Günde her etiketten 5’er adet verme hakkınız bulunur. Kaç hakkınız kaldığını, bir Sim’e dokunduğunuzda görebilirsiniz.

12-) İlişkilerini geliştir. 2 ilişki öyküsü bölümünü tamamla. 0/2 

Ödüller: 20 TP, 1 Tavşan ZıpZıp Yumurta

Bu görevi bitirmek için herhangi bir ilişkide “bir bölüm tamamlamanız gerekiyor”. Bu ne demek? Mesela bir Sim’le bir arkadaşlık başlattınız…  Bu etkinliğin sonunda oyun size “hangi öyküyü anlatmalıyız” diye soracak. İşte o öykü, toplamda 3 parçadan oluşuyor. Ve öykülerimiz 3 / 5 / 7 / 10. seviyelerde tamamlanacak bölümlere bölünmüştür.  Bu öykünün 1 bölümünü tamamladığınızda bu görevin yarısını tamamlayacaksınız demektir. Bir öykü bölümü daha tamamladığınızda, görevi bitirmiş olacaksınız.

13-) Harika bir sanat eseri! Tüm süslenmiş yumurtalara hayran kalma zamanı! 0/5 

Ödüller: 2 Yadigar Fişi, 20 TP

Bu görevi bitirmek için, toplam 5 adet yumurtaya hayran kalma komutu gerçekleştirmelisiniz ki bunun için de tüm yumurtalarınızı evinize yerleştirmeniz gerekiyor. Benim tavsiyem, önceden kazandığınız rafı evinize yerleştirip, tüm yumurtalarınızı bu rafa yerleştirmenizdir. Böylece her bir yumurtaya dokunup onlara tek tek hayran kalabileceksiniz. Elbette her bir “Süslenmiş Yumurtaya Hayran Kal” komutu, sizden 4 enerji götürecektir ama 4 TP kazandıracaktır.

14-) Fırsat kapına geldi. 2 Kariyer Öyküsü Bölümünü tamamla. 0/2  

Ödüller: 20 TP, 1 Pofidik Tavşancık

Bu görevi bitirmek için herhangi bir kariyerde “bir bölüm tamamlamanız gerekiyor”. Bu ne demek? Mesela Moda Kariyerine yeni başladınız…  Kariyere başlarken bir öyküye başlamış olacaksınız: Ve o öykünün herhangi bir bölümünü tamamlarsanız,  bu görevin de yarısını tamamlamış olacaksınız. Bir öykü bölümü daha tamamladığınızda, görevi bitirmiş olacaksınız.


Evet! Bu seferki etkinliğin ödülünü, bu etkinliğe katılan herkes alabilecek bence! Pofidik Tavşan’la mutlu Sim’lemeler! ?


18 Yorum

 1. Peki son görev olan kariyer öyküsü tamamlada kariyerde zaten son seviyedeysek? O zaman ne yapıcaz?

  1. Korkmayın; yeni bir kariyer öyküsü seçtiğinizde bir önceki silinmeyecek. Siz yenisine başlayınca sadece yenisi için yeni tecrübe edinmiş olacaksınız. İsterseniz bir önceki TAMAMLANMIŞ kariyerinize dönmek isteyebilirsiniz ve bunun için ufak bir ücret ödedikten sonra eski durumunuza dönebilirsiniz. Korkmanıza gerek yok.

    1. Bir Sim’iniz bir kariyer öyküsünü tamamlamışsa siz ne yaparsanız yapın, o öyküye yeniden (sıfırdan) başlayamazsınız. Ben bunu çok denemiştim; son seviye olduğum kariyerimden bir sonrakine geçiş yaparken ufak bir ücret ödedim ve yenisine başlayıp onu bitirmeye çalıştım. Ama bir önceki ben ne yaparsam yapayım bitmiş bir öyküydü ve ona geri döndüğümde HER ZAMAN 10. seviyeden devam edecektim.

     ^^ Demek istediğim buydu. Yeni bir kariyere başlarsanız sıfırdan başlarsınız ama bitmiş bir öyküye geri dönmek demek, 100 %’den devam etmek demek…

  1. İyidir bu, iyi. Küvet Rüyaları’nda olduğu gibi hayal kırıklığı yaşatmaya müsait olmasından iyidir. ? Daha nice ilgi çekici güzel objeler görürüz bence… ?

 2. 13. Maddede ki yumurtaları nereden bulacağım bir türlü yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirimm

  1. Merhaba! Bulduğunuz yumurtaların hepsi deponuzda saklıdır. Depo da sağ köşedeki ev simgeli İNŞA modundadır. Depo bölümünden tek tek tüm yumurtaları evinize yerleştirebilirsiniz.

 3. Merhaba,oyuna yeni başladım,internetten evim için uygun bir düzenleme arıyorken sitenize denk geldim.Gerçekten çok güzel ve yararlı bir site olmuş :)
  Oyuna yeni başladığım için önerebileceğiniz şeyler olabileceğini düşündüm.Bir çaylak ustasından ne kadar çok şey öğrenirse o kadar çabuk gelişir ?
  Oyun hakkında bilirsem yararlı olacak şeyler neler?

  1. Merhaba Bedirhan! ? Hoş geldin! ? Oyunda hızlıca seviye atlamak ve ödül toplamak için Günlük Görevler ve Serüvenler tamamlayabilirsin. Günlük Görevleri her zaman yerine getirmeni tavsiye ederim çünkü hepsini tamamlayınca büyük miktarda TP (Tecrübe Puanı) veriyor ve Oyun Seviyeleri de TP’lerle aşılıyor. Onun dışında Sim’lerine olabildiğince etkinlik yaptırmanı da öneririm. Kariyerlerinde ilerledikçe ve son seviyeye geldiklerinde, alabilecekleri en yüksek SimLira’yı toplayabilirsin. Bunlarla ilgili rehberler de önümüzdeki günlerde yayımlayacağım (az kaldı bitirmeme). Onun dışında sorabileceğin her şeyi yine sorabilirsin, cevaplarız! ??

 4. Alakasız bir soru soracağım? bebek simler yetişkin olduğunda neden biz yönlendiremiyoruz?

  1. Ancak bir Sim yuvasına atanan Sim’ler kontrol edilebiliyor. ? Eğer boş bir Sim yuvanız varsa, yetişkin olmuş Sim’inizi oraya atayıp onu kontrol edebilirsiniz. Ya da TAŞIN diyerek Bella gibi bir NPC olmasını sağlayabilirsiniz (fakat bunun geri dönüşü yoktur; bir daha asla eve dahil edemezsiniz ama onunla Bella gibi konuşup sosyalleşmeye devam edebilirsiniz).

  1. O sorun bende de var. Herhangi bir yere konumlandırabiliyorum ama rafa hiçbir şekilde uymuyor.

   1. Rafın altında herhangi bir eşya olmaması lazımmış boş bi duvara koyun rafı öle deneyin düzeldi bende

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir