[Quest] The Sims Mobil: Küvet Rüyaları Etkinliği Başladı!

The Sims Mobil’de, KISA SÜRELİ yeni bir etkinlik başladı: Küvet Rüyaları Etkinliği! Bitirmek için 7 gününüz var!

Oyununuzu güncellediyseniz, ekranın sağ üst köşesinde, içinde ördek yüzen bir küvet (jakuzi) ikonu göreceksiniz. Bu ikona basarak etkinlik ilerlemesini inceleyebilirsiniz. Kolay gelsin! ?

The Sims Mobile Hot Tub Dreams Küvet Rüyaları Etkinliği

Küvet Rüyaları Etkinliğinin Koleksiyon parçalarını, toplayacağınız ÖrdekLira’larla satın alabilirsiniz. ÖrdekLira’lar, Günlük Görevler Listesini tamamlayarak ya da bu serüvenin görevlerini bitirerek elde edilebilir. Yeterli (en az 50) ÖrdekLira topladıktan sonra yukarıdaki Etkinlik İlerleme Penceresinden Küvet Hediye Çantası menüsüne girerek, 50 ÖrdekLira karşılığında 1 Küvet Hediye Çantası satın alabilirsiniz. Böylece RASTGELE bir koleksiyon parçası elde edersiniz. Artık Küvet Hediye Çantası’ndan bahtınıza hangisi önce çıkarsa! (Ögelerin nadirlik seviyeleri ve rast gelme olasılıkları, koleksiyon parçasındaki etikette belirtilir):

Mor Renkli Etikete Sahip Ögeler: Nadir

Mavi Renkli Etikete Sahip Ögeler: Sıradışı

Yeşil Renkli Etikete Sahip Ögeler: Genel

The Sims Mobile Hot Tub Dreams Küvet Rüyaları Etkinliği

Bu koleksiyonda 2 Küvet (Jakuzi), 5 Masa, 10 Sandalye, 10 Saksı, 10 Dekoratif Obje, 1 Bikini Üstü, 2 Bikini Altı, 3 Mayo, Moda Cevherleri, Yadigar Fişi, SimPara, ÖrdekLira bulunur.

The Sims Mobile Hot Tub Dreams Küvet Rüyaları Etkinliği

? İPUCU: Bir Sim’iniz 3. göreve başlarken, diğer bir Sim’inize de Çarşı Meydanındaki Restoran etkinliğine başlatabilirsiniz. Böylece 7. göreve başlarken bir 4 saat daha beklememiş olursunuz.?

Serüven Görevleri

1-) Rüyanda Küvetler Gör

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 20 SimLira

Bu görevi bitirmek için, bir yatağa dokunup Sim’inize “Rüyanda Küvetler Gör” komutunu vermelisiniz.

2-) Ev Küvet Kanalını İzle

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için, evinizde bir TV olması gereklidir; televizyona dokunup Sim’inize “Ev Küvet Kanalını İzle” komutunu vermelisiniz.

Bu aşamada, eğer Günlük Görevler Listesinizi tamamlamışsanız, 10 ÖrdekLira’nız daha olmuş demektir ve toplamda 50 ÖrdekLira biriktirdiğiniz için, bir adet Küvet Hediye Çantası alabilirsiniz ve böylece Küvet Rüyaları Koleksiyonunun 1 parçasını elde etmiş olursunuz.

3-) Özel Küvet Tasarımı Modası Etkinliğini Tamamla

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 20 SimLira

Bu görevi bitirmek için, bir Sim’inizin, Çarşı Meydanı’ndaki Moda Stüdyosu’nda “Özel Küvet Tasarımı” Etkinliğini tamamlaması gerekir. Sim’iniz, bu etkinliği tek başına 4 saat içinde bitirecektir; enerjilerini kullanarak daha kısa sürede bitirebilirsiniz.

Etkinlik Ödülü: 18 ÖrdekLira (bir video-reklam izlerseniz +2 ÖrdekLira daha), 225 SimLira (bir video-reklam izlerseniz +68 SimLira daha), 36 TP (Oyun Seviyesini Arttıran “Tecrübe Puanı”)

4-) Hülyalı Mayoyu Satın Alıp Giy

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için, Sim’inizin biyografisine basıp Görünümü Düzenle bölümüne girmeli ve Tarz / Kıyafet mağazasından Hülyalı Mayo’yu satın almalı ve Sim’inize giydirmelisiniz. Sim’iniz bir kadın ise, Giysi (Altlı-Üstlü Giyim) reyonundan, erkek ise Alt Giyim reyonundan Hülyalı Mayo’yu bulabilirsiniz. Hülyalı Mayoların ücreti, 100 SimLirası ve 1 Sim Fişi’dir.

5-) Yeni Hülyalı Mayona Bak

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için, Hülyalı Mayo’yu giyen Sim’iniz seçiliyken evinizdeki aynaya dokunmalı ve “Mayo Kontrolü” komutunu vermelisiniz. Aynayı, eğer depoya kaldırmadıysanız, banyonuzda bulabilirsiniz. Ya da eğer henüz almadıysanız, Eşya Kataloğundan BANYO bölümüne geçin ve bir Banyo Tezgahı alın. Banyo Tezgahlarında ayna olduğunu göreceksiniz ve bu aynaya dokunarak bu görevi bitirebilirsiniz.

6-) Mayonu Arkadaşlarına Göster

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için, Hülyalı Mayo’yu giyen Sim’iniz seçiliyken başka bir Sim’e tıklamalı ve “Mayonu Göster” komutunu vermelisiniz. Eğer o Sim ile henüz bir sohbet başlangıcı yapmadıysanız, önce “Dostça Bir Başlangıç Yap”mayı deneyebilirsiniz. Böylece tekrar dokunduğunuzda, “Mayonu Göster” komutu çıkacaktır.

7-) Spa Tarafı Atıştırmalıkları Mutfak Kariyeri Etkinliğini Tamamla

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için, bir Sim’inizin, Çarşı Meydanı’ndaki Restoran’da “Spa Tarafı Atıştırmalıkları” Etkinliğini tamamlaması gerekir. Sim’iniz, bu etkinliği tek başına 4 saat içinde bitirecektir; enerjilerini kullanarak daha kısa sürede bitirebilirsiniz.

Etkinlik Ödülü: 18 ÖrdekLira (bir video-reklam izlerseniz +2 ÖrdekLira daha), 225 SimLira (bir video-reklam izlerseniz +68 SimLira daha), 36 TP (Oyun Seviyesini Arttıran “Tecrübe Puanı”)

8-) Bir Küvet Dolusu ÖrdekLira Kazan

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için ya Çarşı Meydanı’ndaki Moda Stüdyosu’nda ya da Restoran’daki ördek simgeli etkinlikleri tamamlayarak toplamda 50 ÖrdekLira kazanmanız gerekiyor (bu görevden önce kazandığınız mevcut ÖrdekLira’larınız sayılmaz). Bir etkinlik tamamlandıktan sonra yenisine başlamanız için 6 saat beklemeniz de gerekiyor. Daha sonra bir yenisine daha başlayabilir ve 50 ÖrdekLira kazanana dek bu etkinliklere devam edebilirsiniz. Etkinlik ödülleri yine yukarıdakilerle aynıdır.

9-) Arkadaşlarınla Gelecek için Küvet Partileri Planla (0/3)

Ödüller: 20 ÖrdekLira, 25 SimLira

Bu görevi bitirmek için bir Sim’e dokunup “Küvet Partileri Planla” komutunu gerçekleştirmelisiniz ve bunu 3 farklı Sim için tekrarlamalısınız.

TEBRİKLER! ? Serüveni tamamladınız! Fakat hala eksik koleksiyon parçalarınız var. Bunun için daha çok ÖrdekLira’sına ihtiyacınız olacak. Süresi dolana değin Çarşı Meydanı’ndaki Moda Stüdyosu’nda ya da Restoran’daki ördek simgeli etkinlikleri tamamlayarak ÖrdekLira toplayabilir ve ekstra ÖrdekLira’lar için Günlük Görevlerinizi tamamlayabilirsiniz! Çarşı Meydanı’ndaki her bir etkinliği bitirdiğiniz andan itibaren, aynı etkinliği yeniden gerçekleştirmek için 6 saat daha beklemek zorunda olduğunuzu da hatırlatalım. RASTGELE! ?

Evet! Freeplay’den alışkın olduğumuz, tüm zorluğu ile klasik bir “quest” sistemi daha The Sims Mobil’de bizleri bekliyor! Elinizi çabuk tutun, olabildiğince fazla ÖrdekLira kazanın! Jakuzinin ne zaman çıkacağı belli olmaz! Bol şanslar! ???


20 Mart, 2018 Düzenlemesi:

Bendeniz Rubi, bugün itibariyle bu koleksiyonu tamamlamış (her ögesinden en az 1 adet toplamış) bulunuyorum. Koleksiyon tamamlandığında siz de bu iletiyi alacaksınız:

The Sims Mobile Hot Tub Dreams Küvet Rüyaları Etkinliği

Özel bir obje olan küvetimizden kareler:

NOT: Bu küvette iki sevgiliye, Woohoo olarak bildiğimiz “Aganigi” eylemini yaptırtmak için oyun sizden IŞIKLI DUVAR da istiyor. Yani eğer bir IŞIKLI DUVARınız yoksa, “Aganigi” eylemini gerçekleştiremiyorsunuz. “Işıklı Duvar Gerekiyor” notuyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

The Sims Mobile Hot Tub Dreams Küvet Rüyaları Etkinliği

İlâveten; bir küvet kazanabildiyseniz, bir de Pachira Ağacı kazanmaya çalışın! Çünkü (Jakuzi) Küvetteki bir komut, yalnızca Pachira Ağacına sahipseniz gerçekleşecek ve eğer bir Pachira ağacınız yoksa “Pachira Ağacı Gerekiyor” notuyla karşı karşıya kalacaksınız.

The Sims Mobile Hot Tub Dreams Küvet Rüyaları Etkinliği


RuBi’den Herkese Kucak Dolusu Sevgiler! Bol Simsli Günler!

28 Yorum

 1. Rüyada kuvetler gor gorevin de ilk yaptigimda oldu ondan sonra yatağa tıklayınca rüya gor seçeneği cikmamaya başladı

  1. Bu serüvenin görev komutları, standart yeşil renklilerden farklı olarak mavi renklidir ve bu komutlar, sadece bu serüvene hastır. Tamamlandıklarında yok olurlar. ?

 2. Birsey sormak istiyorum konu ile alakali degil ama cocugu buyuttugumuzde yetiskin oldugunda onu kontrol edemiyoruz onuda eve nasil ekleyebiliyoruz

  1. Merhaba Elif…

   Sim’lerimizin kontrol edilebilmesi için onları boş bir Sim Yuvasına atamak gerekiyor. Yalnızca Sim Yuvasında yerini almış Sim’ler kontrol edilebilir ve tabi sadece yetişkin Sim’ler bu yuvaya atanabilir. Eğer hanen için boş bir Sim Yuvası varsa, (Hane Portresi – Tablo)’na girip bir Sim’i boş bir yuvaya atayabilirsin. Eğer boş bir Sim Yuvası yoksa, Sim’lerinden birinin emekli olmasını beklemelisin (ki emeklilik 16. oyun seviyesinde açılıyor). Ya da gerçek bir oyuncunun Sim’ini alması lazım (ki bunun için de alacağı Sim’le kendi Sim’inin 8. ilişki seviyesine erişmiş olması şart).

   Bu arada Sim’lerin emekli olacaklar diye korkma; kontrol edebildiğin Sim’lerin, emekli Sim’lerle istediği zaman iletişime geçebilecek (yani emekli Sim’lerin sonsuza dek yok olmayacaklar). Tek fark, onlar da şu anki çocukların gibi kontrol edilemeyen (NPC) Sim’ler haline dönüşecek. ?

  1. Eşya silmek mümkün değil kuzum. En azından şimdilik… İleride mümkün olabilir ama. ? Şimdilik sadece depoya gönderebiliyoruz. İleride yeni obje sayısı damlaya damlaya göl olacak ama şimdilik çok az…

  1. Eşyanın üstüne basılı tutun, böylece Eşya Modu’na girebilecek ve onun üstüne basıp sürükleyerek yerini değiştirebileceksiniz.

  1. Neden hobi edinemiyorsunuz? Ya da işe? Oyun size bununla alakalı ne diyor ya da ne gösteriyor? Önce bunu açıklarsanız daha iyi çözüm getirebiliriz. Bu arada hobilerin kilidi, 8. oyun seviyesinde açılıyor. ?

  1. Ördek simgeli pembe bir ikon görürsünüz. Bunlar, bu görevle alakalı etkinliğe başlamanızı sağlar. Yalnız Sim’iniz o an başka bir şeyle uğraşıyorsa, önce o yaptığı işi bitirmelidir; aksi taktirde oraya gitseniz bile (meşgul Sim seçiliyken) ördek ikonunu göremezsiniz. ?

 3. Merhaba! Yadigarlardan Yankesicilik tılsımını aldım eve koydum ancak nasıl çalıştıracağımı bulamadım? Sadece ev durması yeterli mi? Teşekkürler

  1. Merhaba! ? Yankesicilik Özelliğini açan yadigar objesini almışsınız. Bu tılsım, Sim’iniz için “Yankesicilik” isimli karakter özelliğini açar. Yani Sim’inize (Gurme, Şanslı, Hırslı vs gibi) bir kişilik özelliği seçerken bu özelliği seçebilirsiniz ve böylece Sim’iniz, arada sırada diğer Sim’lerin cebinden birkaç SimLira yürütecek YanKesici bir Sim’e dönüşecek.

  1. Çünkü bu kısa süreli bir etkinlikti ve (15 Mart 2018) başladıktan sonra 7. günde sona erdi. Ama merak etmeyin; Freeplay’de olduğu gibi TSM’deki kısa süreli etkinlikler zamanla yeniden düzenlenecektir. Böyle olacağına eminim.

    1. Bence gelir. Freeplay’de de kaçırılan ya da tamamlanamayan serüvenler için yeniden başlatılıyordu, kısa süreli serüvenler (“quest”ler).

 4. Merhaba Rubi?
  Bir sorum olacak… 23.bölümdeyim Doğum günü partisi vermek istiyorum ancak daha önce hiç parti vermemiştim. Simleriniz bu hafta yeni karakter kazanmadı diyor. Zaten 4 karakterleri var, yenisi gelene kadar parti yapamayacak mıyım? Şimdiden teşekkürler?

  1. Evet, malesef bir yenisini kazanana dek beklemek zorunda olacaksınız (herhangi bir Sim, fark etmez). Tüm Sim’ler karakter kazanmışsa emekli olmayı bekleyebilir ya da üçüncü Sim yuvasını açarak yeni Sim’in karakter kazanmasını bekleyebilirsiniz efendim. Mutlu oyunlar! ?

    1. Düzenli olarak parti vermeye devam ediyorum efendim. Dün de bir Gurme Partisi vermiştim. Bundan sonra da Konser partisi veririm. ? Partilerimi 10. seviyeye yükseltmeden bitirmiyorum, daha büyük ödüller kazanın diye. ?

 5. Merhaba Rubi,
  Yumurtaları ya da yadigarları koyabilmek için ara tara duvar rafını bulamadım? acaba sadece ödülle mi veriliyor? Başkalarının evin de görüyorum ama bir türlü bulamadım.
  Sevgiler

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir