SimCity: Soru-Cevap Bölüm 1

SimCity 5’in çıkış tarihine yarım yıldan daha fazla bir süre varken oyunla ilgili bilgiler yavaş yavaş gelmeye başladı. İşte Maxis’e SimCity 5 ile ilgili gelen sorular ve cevapların ilk bölümü:

MamaLuigiST: İnsanların büyük çoğunluğu oyundaki kaplamaların ”plastik” olduğunu düşünüyor. Oyunun çıkışıyla birlikte bu sorun giderilecek mi?

Fragmanda veya fotoğraflarda gördüğünüz grafikler kesinlikle oyunun bitmiş hali değil. Metal, metal gibi cam, cam gibi olacak. Oyundaki bina kaplamaları ve diğer çevre detayları üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Her bina kendi görüntüsüne sahip olacak. Kaplamalar kesinlikle karton gibi olmayacak.

(Alman Topluluğu): Oyunda The Sims’e ya da SimCity 4’e benzeyen özelleştirmeler olacak mı?(Cadde isimleri, tabelalar, turistler için özel mekanlar vb.)

Oyuncular için özelleştirmenin çok önemli olduğunu biliyoruz. Oyunculara şehirlerini özelleştirmeleri için birçok olanak sağlayacağız. Şu an için bu konu hakkında konuşamayacağız ancak oyundaki ”amaç”ları yerlerine getirtikçe yeni çevre detaylarının açılacağı ve bunlarla şehrinizi özelleştirebileceğinizi söyleyebilirim

James A: Oyunda ne tür kaynaklar olacak? Çiftçilik, madencilik belki balıkçılık?

Kaynaklar SimCity 5 en önemli şeylerdir. Oyunda kendi ekonominizi kuracağınız için her şey size bırakılmış durumda. İsterseniz büyük bir maden ocağı yapabilirsiniz ya da petrol çıkarabilrisiniz. Ancak bu kaynaklar sınırlı olacağı için kaynaklar bittiğinde neler yapacağınızı önceden düşünmeniz gerek. Her şey birden tersine dönebilir.

İlay160: Oyunda yeni park alanları olacak mı? Mesela turistler için özel alanlar ya da kampa gitmek isteyen Simler için?

Evet oyunda birçok çeşit park olacak ve her kamp turistleri çekiciliğne göre seviyelere ayrılacak

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir