EA Games Yaptıgı Hataların Farkında!

Amerika’nın ünlü tüketici sitelerinden Consumerist’in her sene düzenlediği Worst Company of America(Amerika’nın en kötü şirketi) yarışmasından haberiniz olmuştur. Ucunda altın dışkı ödülünün yer aldığı bu yarışmayı 2011 senesinde EA birinci bitirmiş, halen oylamaların sürdüğü 2012 senesinde ise aday olarak gösterilmişti. EA’in COO’su Peter Moore, bu yarışmayı hedef alan bir yazı yazdı.

''Sunucu problemleri, beklentileri karşılamayan oyunlar, yapılan kötü fiyatlandırmalar ve son olarak canlı örnek SimCity'nin çıkışı.''

    Peter Moore’un yazısının önemli kısımlarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Bu yıl Mart ayında yine EA’i hedef almak adına bazı yarışmalar düzenlenmeye başladı. Merak edenlere cevap vereyim, evet EA yarışmayı yeniden kazanacak. Neden, Amerika’nın en kötüsü olduğumuz için mi? Hayır. Bizim müşterilerimizin bütün hepsi internet içerisinden fakat diğer adaylar için aynı şey geçerli değil.

…Evet ilk kez burada bazı hatalarımızı itiraf edeceğim. Sunucu problemleri, beklentileri karşılamayan oyunlar, yapılan kötü fiyatlandırmalar ve son olarak canlı örnek SimCity’nin çıkışı. Bunların hepsi EA ile oyuncuların arasını bozan unsurlar. Biz, oyunculara bu performanstan daha iyisini borçluyuz. Müşteriler bu konuda %100 haklı.”

    John Riccitiello’nun ardından boşa çıkan CEO’luk koltuğunun en önemli adayı olarak gösterilen Peter Moore, yazısının devamında EA’in düzeltmeye gittiğini ve SimCity oyuncularına dağıtılan ücretsiz oyunların bunun bir başlangıcı olduğunu belirtti. Son olarak Moore, yazısında şunları ekledi:

“Ciddi manada Electronic Arts’ın hamleleriyle zıtlaşan bir topluluk var. Origin’de atılımlar yapmaya başladığımızda ‘Steam varken size bu pazarda yer yok’ cümlelerini söylüyorlardı. Origin’de 45 milyon kayıtlı üyemiz oldu. Free to Play ve mikro-ödeme pazarına ilk giren firmalardan birisi olduğumuzda yine ‘Bu tip modellerin oyun dünyasında yeri yok.’ sözlerini duyduk. Fakat milyonlarca oyuncu bu oyunlarımızı oynuyorlar.

…Sonucu ne olursa olsun, benim ankete cevabım şu; Daha iyisini yapabiliriz, daha iyisini yapacağız. Her türlü eleştiriye rağmen Electronic Arts’tan ve yaptıklarından gurur duyuyorum.”

Bölüm Sonu Canavarı

0

3 Yorum

  1. Sims3 te gelişmeye açık bir oyun yaptılar zaten sims3 ısland paradise yükselişleri olacak eminim..bu arada burkay senden bişi isteyecem lütfen deniz kızı fotoğrafı bul ve takibine gir nasıl olacaklar vede bizde yaratabilecekmiyiz..

    0
    1. Daha hic deniz kizi fotografi paylasilmadan Burkay nasil bulabilir ki :D bilgiler ve fotograflar verilmeye baslandigi zaman yazacaktir zaten

      0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir