EA, Battlefield 4 ve SimCity’de Yaşanan Sorunlara Değindi

   Electronic Arts‘ın SimCity ve Battlefield 4 çıkışlarında yaşadığı sunucu problemleri hakkında yeni bir açıklama daha var. Hem de bu sefer en tepeden geliyor.
     Twitter üzerinden gerçekleştirilen bir soru-cevap etkinliği sırasında, EA CEO’su Andrew Wilson bu iki oyunun teknik sorunları hakkında bir soruya da cevap verdi. “Oyunları yapmak çok zor… yenilikler üzerine çok gidince, diğer kısımları es geçiyorsunuz.” diyen Wilson “İlerleme biçimimizi değiştirdik.” dedi.
     EA’nın çalışma biçimini değiştirdiğini söyleyen Wilson, bu değişimin nasıl olduğu veya ilerde benzer durumları nasıl engelleyebileceği hakkında ise herhangi bir bilgi vermedi.
     Geçtiğimiz hafta EA CFO’su olan Blake Jorgensen, Battlefield 4’ün çıkışında yaşadığı teknik sorunların, oyunun kompleks yapısından, 64 kişilik online modu ve tablet desteği gibi özellikler sebebiyle çıktığını açıklamıştı. Ayrıca DICE’ın Xbox One ve Playstation 4 gibi yeni konsollarda çalışmasının da etkisi olduğunu söylemişti.
     EA yetkililerine göre Battlefield 4, genel olarak “beklentileri aşan” bir başarı göstermiş durumda. Oyunun teknik sorunları Battlefield markasına bir zarar vermiyor.
     SimCity konusunda ise, çıkışında yaşanan talihsiz sorunlar düzeltildi. Oyunu internet bağlantısı olmadan oynamanızı sağlayacak olan yeni mod ise bir sonraki güncelleme ile geliyor.

2 Yorum

  1. Umarım The Sims 4’ü geciktirmeden Xbox One’a çıkarırlar. Ek paketlerini de DLC olarak çıkarırlarsa müteşekkir olurum. The Sims 3’te ek paket çıkarmamışlardı çünkü konsollar için.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir