Belediye Baskanı Olmaya Çok Az Kaldı!

Her ne kadar Türkiye’de, The Sims’in gölgesinde kalsa da SimCity, birçok otoriteye göre dünyanın en iyi simülasyon oyunlarının başında geliyor. Ne yazık ki SimCity, dördüncü oyunundan sonra büyük bir sessizliğe bürünmüştü. Bu durumun nedenleri The Sims’in o dönemde oldukça popüler olması ve EA Games’in, Maxis’e kanca atmasıydı.

SimCity 5

Neyse ki geçtiğimiz yıl Maxis ve EA Games ortaklığında SimCity’nin beşinci halkası olan SimCity 5 duyruldu. Herkes beşinci oyunun, dördüncü oyundaki güzelliği yakalayamayacağını düşünürken SimCity 5’in katıldığı her fuardan tam puan ve ödüller alarak dönmesi bu korkuyu bir nebze de olsun giderdi.

SimCity 5’in çıkış tarihi 5 Mart 2013. Yani yaklaşık 10 yıldır sabırla beklenen oyun üç ay sonra satışa çıkacak ve SimCity 5 içerisinde hiçbir oyunda olmayan harika özellikler barındırıyor. Öyle ki SimCity 5’te kaydettiğimiz oyunlar bilgisayarımıza değil SimCity’nin bulut ağı olarak adlandırdığı bir ortama kaydediliyor. Yani başka bir bilgisayardan oyuna girsek bile kendi oyunumzudan devam edebileceğiz.

SimCity 5

Ayrıca SimCity 5’in özenle hazırlanmış grafikleri, geliştirme sistemi, gerçekçi oynanış, karma ve felaket sistemleri de oldukça güzel görünüyor. Yani oyunun içeriği hakkında korkmamıza gerek yok. Bizi gelmiş geçmiş en iyi simülasyon oyunlarından biri bekliyor. Yapmamız gereken tek şey ise sabırla 5 marta kadar beklemek.

Bir Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir