The Sims 4 Kamera Ayarları

Merhaba arkadaşlar, The Sims 4 çıkışı ile bir çok problemi beraberinde getirdi. Korsan oyuna tokatlarının devam edeceğini söyleyen EA bu sefer baya iddaalı gözüküyor. Orjinal veya korsan olması farketmeden oyunun bir can sıkıcı olayıda kamera kullanımı oldu sanırım. Alışık olmadığımız bir kamera sistemi ile karşımıza çıkan The Sims 4 çoğu kişinin canını sıkmış durumda. Eğer sizde bu durumdan sıkıldıysanız basit bir yöntem ile The Sims 3’ün kamera ayarlarına dönebilirsiniz. İzlemeniz gereken yol; Options >Controls & Camera > The Sims 3 Camera . Bu seçeneği aktif ettiğinizde eski kamera ayarlarına dönebilirsiniz.

 

14 Yorum

 1. Ben oynamadigim icin bilmiyorum.Ts4 un kamerasiyla ts3 un kamerasinin arasindaki fark ne?Oyun videolarindan da tam anlayamadim cunku.

 2. Ts4 kamerasıyla aşagı yukarı yapamıyorsun sol tık ile sürükleyip etrafa bakabiliyorsun (ts3 teki sag tık) sağ tıkla noluyodu unuttum ortadakı tuş ile zoom in zoom out yapıyorsun. ts3 ayarları kullanıyorum ben :D ts4 ünkine alısamadım

 3. Ben ts 4 sevdim ayarlarını sims sims 4 en uyuz olduğum gece dışarda olan insanlar tamam sabah konuş akşam gidin eve :) birde telefon bulamadım galiba artik ev telefonu yok iphone var .

 4. Bir konu var yardim istedigim. Willow creekte bi evi yikip yrni ev yerlestirdim ve kendi ailemi koydum. Ama hala eski evin adi ve eski ailenin ismi var. Manage world de gordugum ekran bahsettigim. Bu duzeltmeyi nerden yapiyorum ev ve aile isim degisikligi ile ilgili bir ayar yada hile var mi?

  1. Build Mode’da tam olarak bilmiyorum ancak üst kısımdaki seçeneklerden birinde evin ismini vs. ayarlayabiliyorduk.

 5. Aslında sims 4ün kamerası tam dizi falan çekmelik ama ben sims 3’ün kamerasını kullanıyorum

 6. Ama ben açı değiştiremiyorum yine de kısa yolları nedir söyler misiniz? hani tam dik bakma biraz havadan vs. olan

  1. Sağ ve Sola Hareket ( Farenin sağ ve sol tuşu veya A/D )
   İleri geri hareket ettirme. (Fare ile veya W/S)
   Daha hızlı hareket ettirme. (Shifte basıp kamera hareket ettirme)
   Yakınlaşma ve uzaklaşma. (z/x veya +/-)

 7. Yok hani sims ucte dik bakma asagidan bakma vardi ya build buy mode a gecisin yaninda bulunan tikladigimzda simlere usttten bakardik dik aciyla filan o oluyr mu

 8. Yaa inanmıyorum boyle bisi varmi sims 4 te cok mutlu oldum eve gidince hemen ayarları değiştiricem :)

 9. ya ben sims 4 de yukarı aşağı haraket edemiyorum Q ya basınca hiç bişi olmuyo E ye basıncada eyedroper a geçiyo ne yapmalıyım

 10. Arkadaşlar sims 4 videolarında hep zoom kılamıyorlar hangi tuşla yapılıyor çok merak ediyorum lütfen cevap verin :-)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir