The Sims 4 Cats and Dogs: Türleri Karıştırmak

The Sims 4 Cats and Dogs ile iki farklı köpek türü veya iki farklı kedi türünün genlerini “Tür Karıştırma Ekranı” ile birbirine katarak ortaya yeni türleri meydana çıkarmak mümkün.

Bunun için Evcil hayvan yaratma ekranına girdiğinizde sol alt köşede bulunan ve ailemize yeni bir üye eklememizi sağlayan panele tıkladığınızda evcil hayvanları yaratmamızı sağlayacak olan yeni bir seçenek göreceksiniz: Add a Pet.  Ardından önünüze çıkacak seçenekler arasından “Create a Cat” ya da “Create a Dogs” seçenekleri yerine “Make a Mixed Breed” yani “Yeni bir Tür Oluştur” tuşu ile farklı türleri karıştırmanıza olanak sağlayacak olan arayüze ulaşacaksınız. Bu arayüz ile farklı türleri karıştırmaya başlayabilirsiniz. Bu ekrana ulaşmanın bir diğer yolu da normal bir şekilde evcil hayvanınızı oluştururken tür seçme panelinin sağ alt köşesinde bulunan “Open Breed Mixer” seçeneği olacaktır.

xmake-a-mixed-breed.jpg.pagespeed.ic.XUJqBnBxdN

Bu işlemden sonra karşımıza iki köpek ya da iki kedi cinsi seçmenize olanak sağlayacak bir arayüz gelecek. Üstteki kısımdan kedi ve köpek arasında geçiş yapabilirsiniz. Ayrıca seçtiğiniz türün anne ya da baba rolünün önemli olmadığını karıştırma işleminin rastgele olduğunu da söylemekte fayda var.

rottweiler-chihuahua

Bu ekran sayesinde gerçek hayatta pek mümkün olmayan türleri karıştırmak da mümkün: Bir Rotwieller ve bir Chihuahua ya da bir diğer söyleyişle bir “Rotthuahua” oluşturulabilir.

Karıştırılacak türleri seçtiğinizde  aşağıdaki buton yardımıyla bu iki türü karıştırabilirsiniz. İlk sonuç sizi pek memnun etmediyse önemli değil çünkü size en yakın sonucu bulana kadar bu işleme devam edebilirsiniz. Sistem tamamıyla rastgele ve oldukça esnek olduğundan dolayı bazen tuhaf ya da beklemediğiniz kombinasyonlarla karşılaşabilirsiniz ancak yılmayın, en iyi sonuca kadar türleri karıştırmaya devam edin, kimi zaman ortaya mükemmel kombinasyonlar çıkabilir.

Türleri karıştırdınız. Yine karıştırdınız… Ve içinize sinen bir kombinasyon oluşmadı mı? Hiç sıkıntı değil çünkü oluşturduğunuz evcil hayvanın üstüne tıklayarak, doğrudan hoşunuza gitmeyen kısımları değiştirebilir onları istediğiniz şekilde kişiselleştirebilirsiniz. Kürkünü değiştirebilir, tüm detaylarıyla oynayabilirsiniz.

changingfur

Örneğin bu kürk oluşturmuş olduğum Rotthuahua için daha uygun sanki.

Evcil hayvanımızı oluşturduk. Fakat eğer türleri karıştırma olayını bir adım daha ilerletmek istiyorsanız, türleri karıştırma ekranına bir kez daha gidip biraz önce  oluşturmuş olduğunuz türü bu sefer anne ya da baba olarak seçerek ortaya “daha da rastgele” kombinasyonlar çıkarabilirsiniz. Bu şekilde en uygun kombinasyonu bulduğunuzda geriye yalnızca evcil hayvanınıza bir isim ve arzu ettiğiniz kişisel özellikleri vermek kalıyor.

 

 

0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir