The Sims 3 Ve ”Moodlets”(Ruh Halleri)

The Sims 3 Moodlets(Ruh Halleri)

The Sims 3’ün en önemli oynanış etkenlerinden belki de en önemlisi Mood’lar yani Ruh halleri. Ruh halleri Sim’inizin yaşamını belirli bir süre için iyi ya da kötüye götüren etkenlerdir. Bu süre zarfında Sim’inizin ruh hali iyiyse Sim’iniz skilleri daha hızlı öğrenir ve arkadaşlarıyla daha iyi zaman geçirir. Eğer aldığı ruh halleri kötüyse skilleri öğrenemez ve arkadaşlarıyla kötü vakit geçirir. Hatta ruh halinin yüzdesi en yüksekteyse işinde çok daha çabuk seviye atlayıp daha fazla promosyon alır. Eğer ruh hali en düşükteyse de işinden bile kovulma ihtimali Sim’inizle başbaşa kalır.

Sims 3
The Sims 3

 

İYİ RUH HALLERİ

İyi ruh halleri Sim’iniz ruh halini yukarı çeker. Bu tür ruh halleri genellikle Sim’inizin yapmayı sevdiği işleri yaptığı zaman ya da ihtiyaçlarının çoğu veya tamamının dolu olduğu zaman ortaya çıkar. Mesela köpüklü bir banyodan sonra ya da harika bir partiden sonra ortaya çıkabilir. Çok daha fazla iyi ruh hali veren şeyler ise yeni bir eve taşınmak, evlenmek ya da çocuk sahibi olmak gibi Sim’inizin hayatını ömür boyu değiştirecek şeyler.

İYİ YA DA KÖTÜ RUH HALİ VERMEYEN, RUH HALLERİ

Bu ruh halleri Sim’inizi ne kötü ne de iyi bir ruh haline sokar. Bu ruh halleri genelde günlük şeyler yaparken ortaya çıkar. Mesela ne çok güzel bir yemek yemek ya da çok kötü bir yemek, yemek Sim’inizi bu ruh haline sokabilir. Genelde bu ruh halleri azdır ve diğer iki ruh haline göre daha kısa sürer.

KÖTÜ RUH HALLERİ

Kötü ruh halleri Sim’inizin hayatını olumsuz etkiler. Sim’inizin yapmayı sevmediği, korktuğu, beğenmediği ya da başına gelmesinden hoşlanmadığı şeylerin olması Sim’inizin ruh halini olumsuz etkiler. Bu süre zarfı içerisinde Sim’inizin her şeyi kötü gidecektir. Hatta ruh hali çok düşerse sizi bile dinlemeyecektir. Uzun süren kötü ruh halleri ise boşanmak, bir yakınının ölmesi, evinin yanması, hırsız girmesi gibi hayatınızda önemli yer tutacak şeylerdir.

Bir Yorum

  1. benim simslimin başına 1 günde şunlar geldi: annesi öldü,yangın çıktı,çocuklarını sosyal görevliler aldı,sonra ise kafayı yedi ardından kendiliğinden eşinden bşandı. :(( sonraki gün ise ailem battığı için yeniden oynamaya devam ettim bugün ise o kadın yaşladındı ama eşi öldü :( çocuğu evlendi 3 torunu oldu.2. kızı ise onunla yaşıyor itfaice (ambitions)
    :)) ama en çok eşinin ölmesine üzüldü benim simslim her gün işten gelince mezarına baktırtıyorum eşininnn ölmesine üzüldü.Ç((

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir