The Sims 3 Showtime Cin Rehberi

Her eklenti paketiyle birlikte oyunumuza eklenen doğaüstü varlıkların Showtime için olanının cin olduğunu biliyoruz. Bu rehberde ise cinleri nasıl yakalayacağımızı, ne gibi özelliklerinin olduğunu öğreneceğiz.

The Sims 3 Genie(Cin)
The Sims 3 Genie(Cin)

 

CİN(Genie) BULMAK

The Sims 3’te bir cin bulmak, klasik hikayelerdekinin çok benzeri. Eski hikayelerde olduğu gibi bir sihirli lamba bulmamız gerek ve daha sonra o lambayı okşadığımızda PUF! Sihirli lamba bulmanın birden fazla yolu var. İlk yol Yaşam Puanı yani Lifetime kazanarak bu lambayı almak. Lambamız 30.000 yaşam puanı değerinde ve lambamızın ismi Dusty Old Lamp. Diğer yol ise şehrimizin mezarlığındaki müzeyi karıştırmak. Çok nadir de olsa bu lambayı orada bulabiliriz.

DİLEKLER

Cinlerden yine efsanelerde olduğu gibi dilekler dileyebilirsiniz. Bir cin bir dileğinizi gerçekleştirdekten sonra yaklaşık bir gün dinlenmelidir. Ayrıca cinleri lambadan dışarı çıkmaya zorlayıp onları insanlarla etkileşime geçirtebilirsiniz.

İşte bir cinin gerçekleştirebileceği dilekler listesi:

 • World Peace (World Misery if Evil): Sim üç gün oyunca ”+” ruh hali kazanır ve diğer insanlarla sonsuza kadar dünya barışı hakkında konuşabilir.
 • Resurrect Sim: Eğer arsanızda bir mezarlık varsa, bir cin o mezarın içinde yatan kişiyi yeniden hayata döndürebilir
 • More Wishes: Daha fazla dileme hakkı isteyebilirsiniz ancak çok da işe yarayacak gibi gözükmüyor
 • Love: Sim’inizi seçtiğiniz bir diğer Sim’e aşık edebilirsiniz. Aynı şekilde karşıdaki Sim de Sim’inize aşık olacaktır(Cinleri seçemezsiniz)
 • Long Life: Yaşamanıza 30 gün daha eklenir.
 • Large Family: Bir Sim’le bebek denemesi yapmadan önce bu dileği alırsanız büyük ihtimalle çocuklarınız üçücüz olacaktır.
 • Fortune: Sim’inize 100,000 Simoleons eklenir.
 • Beauty: Sim’iniz normalden daha güzel olur. Diğer Sim’ler onu çok beğenir ve romantik ilişkileri hızlı dolar.
The Sims 3 Cin
The Sims 3 Cin
CİN’İ AİLENİZE EKLEMEK


Bir cini ailenize ekleyebilirsiniz. Bunun için öncelikle Sim’inizin cinle arkadaş olması gerekiyor. Ardından dilekler bölümündeki ”Free the Genie” dileğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkacak görevi yapmalısınız. Bu görevler genelde oldukça kolay olur. Görevi yerine getirdiğiniz zaman artık cin sizin ailenizdendir

 

CİN KARAKTERLERİ

Cinler Sim’lerle aynı ihtiyaçlara sahiplerdir ancak Sim’lere göre daha ço kyaşarlar. Çünkü onlar büyü yeteneklerine sahiplerdir. Normal Sim’lerden daha hızlı koşarlar ayrıca istenmeyen kazalar cinlerin başına daha az gelir. Çok titizlerdir ayrıca yaptıkları yemekler her zaman en iyi kalitededir. Birkaç ek özelliği dışında vampirlere oldukça benzeyen cinleri böyle özetleyebiliriz.

The Sims 3 Cin
The Sims 3 Cin
BEBEK CİNLER

Bir Cinle bir Sim bebek yaptığı zaman bebeğin cin olma ihtimali %50’dir. Eğer bebeğin cin olmasını çok istiyorsanız Sim’inize bebek yapmadan önce karpuz ve elma yedirin.

19 Yorum

  1. Generations Eklenti Paketi’ne sahipseniz Supernatural Eklenti Paketi ile gelecek olan güncelleme ile CAS ekranında cin yapabileceksiniz.

   1. supernaturalin cinli updatesi için crack arıyorum :( bulamadım bilen varsa yardım edebilir mi?

  2. Cini yakalamak zorunda değilsniz. Eğer ailenizde cadı varsa ona tıklayıp play With Magic(Büyü İle Oyna) ya birsürü tıklaman gerekir. Her seferinde 1 büyü öğrenemez ama siz daha çok daha çok bastıkça son büyüye kadar yani “İnsanları Zombi Yapma”‘ya kadar gelirsiniz. gerekir. iksirlerin HEPSİNİ yapabilmek için “Alchemy” (Aleister’s Alchemy Station) Skill’inin 10 olması şart. Vial of Bottled Genie iksirini yapın ve sonra bunu herhangi bir sime içirin. Kullanan Sim’i Cin Yapar.

 1. burkay şöyle bir görev çıkıyor cini ailemize eklemek için explore catacombs with the lamp bunun çözümünü biliyor musun ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir