The Sims 3 Pets ”Unicorn” Rehberi

Bildiğimiz gibi her eklenti ile oyuna özel bir yaratık da ekleniyor. The Sims 3 Pets eklentisi ile gelen özel yaratık ise ”Unicorn” yani Tek Boynuzlu At. Şimdi Unicorn’u nasıl ailemize edinebileceğimize göz atacağız.

Tek Boynuzlu At

Tek Boynuzlu At’ı daha hızlı bir şekilde yakalamak istiyorsak öncelikle Animal Lover trait’ine sahip olmamız gerekiyor. Bu trait sayesinde geceleri saat 2 ve 5 aralarında haritamıza kuş bakışı bir şekilde baktığımızda, bir parıltı göreceğiz.

Parıltı

Bu parıltı Unicorn’un o civarlarda olduğunun göstergesidir. Animal Lover trait’i bu özellik dışında bizim hayvanlarla daha iyi ilişki kurmamızı sağlar. Unicorn ile best-friend olmadan önce, etrafta gördüğümüz geyik, rakun vb. vahşi hayvanlarla iyi ilişki içinde olmalıyız. Eğer yabani hayvanlarla çok zaman harcarsak gizli bir skillin dolmasını da sağlamış oluruz. Bu gizli skilli başarı ile bitirdiğimiz de ise Unicorn ile best-friend olabiliriz. Best-friend olduktan sonra ona Aileye Katılmasını teklifini sunarız. Bu durumda bile sizi kabul etme şansı %33’dür. Unicorn’lar her zaman beyaz renkte olmaz. Her zaman iyi de olmaz. Her kasabada yalnızca bir Unicorn bulunabilir. Tek Boynuzlu Atı’nızı diğer atlarla çiftleştirerek %50 ihtimalle yeni bir Tek Boynuzlu At doğmasını sağlayabilirsiniz.

Unicorn’ların ne özellikeri vardır?

Unicornlar istedikleri yere ışınlanabilirler.

Işınlanan bir Unicorn

İnsanları kutsayabilir ya da lanetleyebilirler (Kutsadıkları zaman boynuzları yeşil, lanetledikleri zaman boynuzları kırmızı olur) Eğer sizi kutsarsa mood’larınız yükselir. İhtiyaçlarınız daha uzun zamanda düşer ve kötü sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz azalır(Elektrik çarpması vs.) Eğer lanetlerse ise yukarıda saydıklarımın tam tersi sizi bekliyor olacaktır. Aynı zamanda da bitkileri de kutsayabilir ya da lanetleyebilirler.

Bir diğer özellikleri de etrafı ateşe verebiliyor olmaları. Aynı zamanda da yanan bir yeri söndürebilme özellikleri de var.

Etrafı yangına veren bir Unicorn

Zıplama ve Koşma özellikleri dolmuş olarak gelirler. Aynı zamanda da yarışmalarda daha iyi dereceler alabilirler

Dolu olan özellikler

Normal bir attan çok daha hızlı koşabilirler

Koşan bir Unicorn

Son özellikleri ise geçtikleri yerde nadiren gökkuşağı çıkarıyor olmaları. Gökkuşağının etrafındaki insanlar +mood kazancaklar.

Gökkuşağı çıkaran bir Unicorn

Kötü ya da iyi Unicorn’lar

Bu durum Unicorn’un özelliklerine ve sizin duygularınıza kalmış. Unicorn’unuzu normal bir Sim gibi yönetip istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

65 Yorum

 1. O hileyi biliom testingcheatsenabled true hilesini yazın shifte basili tutarak unicorna tikla add to familiy activity yazan yeri tikla bitti

 2. ya vahşi hayvanlarla çooooooooooooooooooooooooooooooooook zaman geçirdim ama bir türlünicravn unicravn yapamadım

 3. Arkadaşlar ben hile kullanmadan yaptım. Öncelikle ya Equestrian ya da Animal Lover traitiniz olsun ve etrafınızdaki vahşi hayvanlarla bol bol etkileşim içinde olun. Önce seyredin,sonra koklamasına izin verin vs. Bu gizli bir skillin dolmasını sağlıyor. Hayvanlardan da olabildiğince Best Friend olmaya çalışın -yanlış hatırlamıyorsam 5 taneydi- ve her gece 8 ve 5 arası Map View’i kontrol edin,Unicornun olduğu yerde bir parıltı olacak. Orada da Unicornla Best Friend olun -Ben oldum ve beni orada Bless’ledi yani kutsadı- ve onu evinize katılmaya davet edin,buradakileri eksiksiz yaparsanız kabul edecektir :) Ve inanın bana bunu hilesiz yapmak gerçekten müthiş bir duygu :)

 4. ben siyah bir unicorn buldum sevdim sevdim kendi atımdan bile daha çok ilgilendim onla sonra aileye katılma isteği vardı ona bastım adamın üstünde parıltılar çıktı atta kafasını hayır der gibi salladı sonra kırmızı noktalar uçuştu bide beni 2 kere kutsadı ayrıca unicornun etrafında bitkiler çıkıyor acayip . ama ben 5 kere aileye davet ettim hayır dedi acaba neden :(

  1. Eğer olmuyorsa hileyle yapabilirsin ama bence biraz daha iyi ilişki kurmalısın hem unicorn hem de diğer yabani hayvanlarla.

 5. Ben hileyle aldım hilesiz sahiplenmeyi denedim beni ısırdı -,-
  hiç nazlı bir atla uğraşamazdım ctrl+shift+c çıkan kutucuğa Testingcheatsenabled true yazdım shift ile unicorna tıkladım eve add to family seçeneğini seçtim :)

 6. Eğer daha sonra hileyi kapatmak istiyorsanız kutucuğa Testingcheatsenabled false yazın ben hilesiz oynamayı daha çok seviyorum sadece unicorn sahiplenirken hile yapıyorum

 7. Arkadaşlar, dişi bir at alın. Daha sonra bu atı çiftleştirin. Dişi alma nedeni yavruların sizde kalması. 7 adet yavrudqn sonra unicorn gelmektedir. Yani çok fazla hayvan sahibi ve dostu olmak lazım…

 8. Ayrıca arkadaşlar hayvanlarla daha iyi iletişim kurmak için puan biriken yer yani Lifetime Heppiness yerinde “Raised by Wolf” (adı galiba bu) almalısınız. Bu kurtlar tarafından yetiştirilmiş olmak. Hayvanlara daha yakın olup onlarla daha iyi iletişim kurabilirsiniz. Deneyin…

 9. Önce tekboynuzlu atı bulun sonra ctrl+ add+ c yapın sonra add tuşuna basılı tutarak ata tıklayın. Family gibi bişey çıkacak. O a basın ve artık bir tek boynuz olucak. Acaba ikinci unicornu asıl bulabilirim ?

 10. arkadaşlar ben 6 tane pet le best friend oldum ve unicorn um oldu şimdi 2. unicornu nerde bulabilirim ?????

 11. Ya ben kaç aydır arıyom arıyom yok. Virüs olmayan bi indirme yeri söyleyin bari de indirek. zaten son zamanlarda durduk yere kapanıyor ve butün emeklerim boşa gidiyo. Neolur bana yardım edin ya, yalvarıyorum. LÜÜÜÜTFEEEEN!!! Tek isteyim o. Hem doğum günüm 21/09′ da. Bna doğum günü hediyesi olur. nooolur bana yardım edin.

 12. unicorn bulamıyorum hile yaparak arkadas listeme ekledim arkadas listemde beya ve cok guzeel nasıl yanima cagirabilirim nasıl bir hile yapmaliyim acilllll :( :( :(

  1. Eda, unicorn’u evine mi çağırmak istiyorsun yoksa aileye mi katmak? ama evine gelmesini istiyorsan unicor’un geldiği her gece yanına gidip besle,konuş, tabii sana bir uyarıda bulunmam gerek (eğer sim’in kendisini kötü hissediyorsa eve git unicorn’u başka gece görene kadar simle ilgilen çünkü moodları kötü olursa unicorn’la iyi anlaşamaz ve unicorn simine tekme atıp bir daha gelmeyebilir tuhaf ama gerçek :D ) aileye çağırmak istersen hayvanların 5 veya 3 tanesiyle best friend olman gerek… HİLE İLE ÇAĞIRAMAZSIN AMA AİLEYE DAVET EDEBİLİRSİN BEN HİLE İLE ALDIM FAKAT SORUN ŞU Kİ HİLE İLE ALIRSAN ONU KAYDEDEMEZSİN :/ HİLEYİ SÖYLEYEBİLİRİM AMA: (CTRL + SHİFT + C) YAZ… SONRA YUKARIDA MAVİ BİR KÜÇÜK YAZI YERİ GÖRÜCEKSİN ORAYA testingcheatsenabled true yazacaksın ^^

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir