The Sims 3 Para Kazanmanın Yolları

Biliyoruz ki The Sims 3’te hile kullanmadan para kazanmak oldukça zor. Ancak hile kullanırsak da oyunun heyecanını kaçırıyor ve oynama süresini azaltıyoruz. Peki hile kullanmadan nasıl daha çok para kazanırız? The Sims 3’te zengin olmak istiyorsanız, öncelikle işinizi bırakmanız gerek. İşe gitmek size hem az para kazandıracaktır hem de zaman kaybettirecektir. Şimdi, işimizden ayrıldıysak şimdi yazarlık skillini(özellik) öğreniyoruz. Bu skilleri ister kamu binalarından isterseniz de evinize aldığınız eşyalar ile geliştirebilirsiniz. İlk olarak yazarlık seviyemizi bilgisayardan sekizinci seviyeye kadar yükseltiyoruz. Bu sırada para sıkıntısı çekeceğiniz için bazı şeylere kısıtlamalar getirmelisiniz. Unutmayın sekizinci seviyeye gelene kadar kitap yazmak yok. Sadece seviyemizi geliştireceğiz. Sekizinci seviyeye geldiğimizde ise artık kitap yazmaya başlıyoruz. İstediğiniz türde kitap yazmaya başlayın. Artık az da olsa para kazanmaya başlayacağız ve o sırada da seviyemiz artacak.
The Sims 3
Ayrıca skill atlama sürenizi hızlanıdrmak istiyorsanız odanızı olabildiğince pahalı ve çok eşya ile döşeyin. Ayrıca ihtiyaçlarını da iyi tutun. Bu iyi ruh halleri Sim’inizi etkileyecek ve daha seviye gelişmesini sağlayacak. En yüksek seviyeye gelinceye kadar bu şekilde kitap yazmaya devam ediyoruz. Onuncu seviyeye yani son seviyeye geldiğimiz de ise artık çok daha fazla para kazanıyor olacağız. Ayrıca yazdığımız kitapların sayfa sayıları da artıyor olacak. Şimdi on tane kitap yazıyoruz. Hepsi aynı türde olmazsa daha iyi olur. Siz de fark edeceksiniz ki her kitap yazışınızda daha fazla para kazanıyorsunuz. Ayrıca kitaplarınız ”Best seller” yani en çok satan olursa onun getirisi çok daha fazla olacaktır. Nasıl ”Best seller” olurum diyorsanız, yapmanız gerek tek şey daha fazla kitap yazmak. Ayrıca yazdığınız kitaplar sadece yazdığınız an para getirmiyor. Her hafta düzenli olarak(azalarak) para kazanıyorsunuz. Bir süre sonra yazmayı bırakabilir sadece haftalık gelen paralarla geçiniyor olacaksınız. Eğer hala işe girmek istiyorsanız şimdi işe girebilirsiniz. Artık paraya ihtiyacınız olmasa bile bu da size biraz da olsa para getirecektir. Eğer The Sims 3 Ambitions Eklenti Paketi’ne sahipseniz, İtfaiyecilik, doktorluk, stilistlik ya da dedektiflik güzel bir seçenek olabilir. Eğer bu eklentilere sahip değilseniz askeri kariyerinde ya da gazetecilik kariyerinde yükselmeye başlayabilirsiniz. Eğer bir kariyerde yükselmek istiyorsanız seviyeniz için gerekli olarak skilleri de artırmanız gerek. Örnek askeri kariyerinde yükselmek istiyorsanız atletik skillinizin de yüksek olması gerek. Atletik skillinizin yüksek olması işinizde daha çabuk yükselmeniz yani daha çok para kazanmanız anlamına gelir. Zaten bu skilleri belirli bir süre boyunca geliştirmezseniz işten atılma gibi bir risk de ortaya çıkıyor. Sonuç olarak The Sims 3’te hilesiz para kazanmak istiyorsanız öncelikle olarak bir işe girmek değil evde kazanbileceğiniz skiller ile para kazanmayı deneyin. Yazarlığın yanında ressamlık da güzel bir seçenek. Yeterince para kazanıyor ve hala kazanmak istiyorsanız da artık bir işe girebilirsiniz.
The Sims 3

 

5 Yorum

  1. Yanlısın var meslekte master ol haftada 1 gün ve günde 7.000 para geliyor böyle 3 haftada hisse alsan 1_2 adet zaten işte fazla sürmüyor haftanın 6 günü sizin her şey yapılabilir ama illa daha fazla pars istiyosan yazarlık hobi olarak en iyisi hem parası iyi hemde iyi bir hobi bide meslek olarak en jyisi bence askeri kariyere girin derim…

    1. Hayır Law Enforcement (Forensic Analyst) Olun Resim Yenteneği Lazımdır Bide Mantık Ek olarak Resim Çizip Satma Avantajı Var.

  2. Yanlışın Var Eğer Law Enforcement (Forensic Analyst Career Branch)’na Girersen Emekli Olunca Resim Yapın Böylece Hem 2500$’ye Kadar Para Ve Emekli Maaşı 380$ Gelir.Bunun Yanında Rock Starlık’ta İyi Bir Seçnek (Music Career Rock Star Branch)Yazarlık Aksi Bir Seçenek Çünkü Haftalık Alıyor Bu Yüzden 6 Haftada Alıyor.Doktorlukta İyi Bir Seçenek.Top Olunca 2700 Olarak Para Kazandırıyor Ve Emergency Olarak 1000-2000 Arasında Para Geliyor.

    By Ata

  3. en iyisi gitar çalmayı öğrenmek. beşinci seviyeden sonra bahşiş için çalmaya başlıyorsunuz. kısa sürede bahşişlerin miktar artıyor kolayca zengin oluyorsunuz. işe girmeye filan da gerek yok. her aileye bir müzisyen koyarım mutlaka.benden size küçük bir tüyo olsun :)

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir