Challenge mı o da ne? Karşınızda The Sims 3 Perfect Genetics Challenge

Sims 4’ün Sonbahar aylarında çıkacağının kesinleşmesi üzerine hepimiz Sims 3’ün son demlerini yaşadığını fark ettik. Peki Sims 3 ile son bir maceraya çıkmaya hazır mısınız? Evet, bu macera bir challenge!

Az sonra size bahsedeceğim şey, Avrupalı iki Sims fanının Sims 3 hakkında ürettikleri bir fikir. Bunu mod the sims’in forum bölümünde sim fanlarına paylaşmaları ile adeta dünya genelinde patlama yaşandı. YouTube yayıncıları izleyicileri ile birlikte Challenge’ı gerçekleştirmeye çalışmaları bu Challengeların sayıca artmasına ve daha çok rağbet görmesine sebep oldu.

İşte Challenge;

perfect genectics challenge 2

Öncelikle kadın ya da erkek bir sim yaratıyor, ona diğer simlerden farklı kılacak iki genetik farklılık veriyoruz.  Bunlar saç rengi ve göz rengi. İşte bu genetik farklılıkları tümü ile normal bir halde bulunan başka simlerle yaptığımız çocuklarımıza aktarmamız gerekmekte. Bu genetik çeşitliliği 10 jenerasyon sürdürmemiz gerekiyor üstelik. En baştan nasıl yapacağınız üzerine biraz daha bahsedeyim isterseniz. Simimizin saçına ve gözüne alışılmış dışı renkler veriyoruz (Örn; Mor saç, kırmızı göz) Bunu ise Resimde gördüğünüz üzere saç tipini seçmenizin ardından fırça logosuna basarak yapabilirsiniz.

sim perfect gen 3

Bunun ardından sonra ki amacımız simimize bir eş bulmak, bulmasanız da olur aslında. Sonra bu eşimizden olacak çocuklarımızdan birinin alışılmış dışı olarak seçtiğimiz genlerimizi alması gerekmekte olduğunu söylemiştim öncesinde.

Genetik farklılığa sahip çocuk meydana gelirse artık 2. jenerasyona atladım diyebilirsiniz. Sonra bu simin çocuklarına aktararak 10 jenerasyon bulacağız.

Kurallar ise;

-Siminiz istediği kadar çocuk yapmakta ve başka bir sim ile evlenmekte serbest, ancak çocuğunuzun diğer ebeveyninin kesinlikle normal insanların sahip olabileceği türden (siyah, kahverengi, sarı saç ve mavi, kahverengi, siyah göz vb.) genetik özelliğe sahip olması gerekmekte.

-Siminize ya da çocuklarına trait seçerken random tuşunu kullanmalısınız. (Sadece başta ilk siminizi yaratırken “Dislikes children” traitini eklemeniz gerekiyor.)

-Hileler kullanılamaz. Siminizi pasta ile doğum gününü kutlayarak kolayca büyültebilirsiniz.

-Opportunity ile para kazanma imkanınız mevcut.

Bir sonraki Challenge rehberimize kadar görüşmek üzere…..

16 Yorum

  1. Evet Boyut.Başta bahsettiğim gibi birçok YouTube yayımcısı bu challenge için çabalamakta.

  2. Ne yani Beril videosunu zaten çekiyor diye biz challenge oynamayalım mı? Yorum yapmadan önce iyice düşünmemişsin bence.

 1. Amacım oda bunın videosunu çekiyor sizde izleyin diye yazmıştım ^-^
  Anlamak için çaba gösterin.

 2. 2 insanın olduğu yerde yanlış anlaşılmalar olabilir,önemli olan bunu ne kadar çabuk giderebildiğimiz. Ben seni anladım ;)

 3. Yoo arkadaşlar her yerdeki yorumları dikkatle okursanız murat denen şahsın yorumlarında devamlı ınsanlara kabaca konustugunu farkedesiniZ yalnız benim anlamadığım burkay buna nasıl müsade ediyor

  1. Merak etme ben de her şeyin farkındayım ancak göz yummak da bir yere kadar olacak sanırım. Murat, bundan önce bir kez Nisa’ya bir kez de Ömer’e sataşmıştın. Bu da üçüncü etti. Bundan sonra lütfen yorumlarını yazarken biraz daha kibar olmaya çalış.

 4. Challenge göstermeye devam ederseniz sevinirim.Çünkü ben normal simsten sıkıldım kleptomanı yapıyorum :) bu challengeye de başlıycam teşekkürler ;) zaten sims 4 çıkacağı için sims 3ün tadını çıkaralım birazcıkta ;)

 5. Bir aile yapın küçük iki kız (ikiz yani çok benzemeliler) bir küçük erkek çocuk (aile ile bağlantısı olmamalı) bir de anne.görünüşleri size kalmış özellikleri de : D.anne çocuklara kendinden daha fazla önem vermelidir.anne ye ve diğer iki çocuğa az bakacaksınız kız olan birine (tam tersi 2 erkek 1 kız erkeklerden birine bakmalısınız özel çocuk kurt olmalı.bakalım büyüyünce ana karakterinizi tek çocukla evlendirir 3 çocuk yapmalısınız.kolay gelsin:)))):)))

 6. Ben bunu deniyorum suanda ama basima garip bir olay geldi :d Simdi simimi yaptim saci mavi gozu kirmizi sonra 2 çocuk doğurtturdum ikiz oldular biri kız biri erkek kız olanın saci tuttu ama gözü tutmadı erkek olanında saci da gözüde oldu yani challenge a erkekle devam ettim sonra erkekle 10 çocuk yaptım hiçbiri tam olmadı ya saci yada gözü tutmadı sonra bu arada kızi yazar yaptım para getirsin dedim ama acidim kiza bari evlensin dedim kızı başka adamla evlendirttim sonra kızın çocuğu oldu saci mavi gözü kırmızı ? Nasıl oluyo ya :D kızın gözü kahverengiydi ama O.o (herkes okumaya usendi) dfaadfag

 7. benim bildiğim jenetiğimizi alan çocuklara dislikes children tratini ekliyoruz.Peki ya bütün çocuklara eklemek zorunda mıyız ?

 8. Simi ilk başta supernatural olarak yapabiliyormuyuz yoksa insan olmak zorundamı ?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir