Daha Eğlenceli The Sims 3 İçin

Biliyoruz ki The Sims 3 -hele ki eklentisiz hali- bir süre sonra bizi sıkmaya ve tekrarlamaya başlıyor. Peki buna karşı ne yapabiliriz?

Öncelikle hileden uzak durmalıyız. Özellikle de para hilesinden. Para hilesi bizi çalışmaktan, kendimize amaç koymaktan ve skill(özellik) geliştirmekten uzaklaştıracaktır. Bu durumda da oynama süresi oldukça düşecektir.

The Sims 3

 

En önemli nokta ise hedef belirlemek. Öncelikle kendimize bir hedef, bir amaç belirlemeliyiz. Buna örnek olarak polis kariyerinde onuncu seviyeye gelmek olabilir. Seçtiğimiz amaç uğrunda hile kullanmadan yükselmek ve yükselirken de gerekli olan şeyleri yapmak oyun süresini oldukça artıracaktır. Mesela bilim kariyeri için ”Logic” skili gereklidir. Yani bilim kariyerinde yükselirken bir yandan da kendimize skill kasıyoruz. Para hilesi kullanmadığımız için de kariyerimizden elde ettiğimiz paralar ile evimizi daha iyi şeylere döşemeye hatta ilerki evrelerde evimizi yavaş yavaş büyütmeye ve yeni kat çıkmaya başlıyoruz. Bu sırada da Sim’inizin sosyal yaşamıyla da ilgilenmelisiniz. Eğer Pets eklentisine sahipseniz Sim’inize bir evcil hayvan hayvanız Sim’iniz için iyi olacaktır. Çünkü hile kullanmadığımız için Sim’inizin ”Social” ve ”Funny” ihtiyacını karşılamamız gerek. Bu yüzden Sim’inize birkaç arkadaş hatta bir sevgili bile yapmanız O’nun için iyi olacaktır. Ayrıca sürekli evde kalmak da Sim’inizin canını sıkacaktır. Dışarı çıkmak eğer World Adventures eklentiniz varsa seyahate çıkmak da oyun süresini artıracaktır. Özellikle oyun süresini artıran eklenti paketleri ise World Adventures ve Late Night olmuş. Ayrıca arada bir parti vermek ve partilere katılmak da oyun süresini kısa da olsa artıran etkenlerden. Parti üzerine yoğunlaşan eklentimiz ise Generations. Ayrıca oyunun başında seçtiğimiz ”Söz” ile de Sim’inizin yaşamını değiştirebilirsiniz. (Sim’imizi yaratırken seçtiğimiz en yüksek miktarda Lifetime Wish veren söz) Bu söz karşılığında ise kazandığımız puanlar ile Sim’imizin hayatına yardımcı olacak özellikler alabiliriz. Sözü uzatmayalım. Oyun süresini artırmak istiyorsak hileden kesinlike uzak durmalıyız. Ayrıca Eklenti Paketleri de oyunun süresini oldukça uzatacaktır.

The Sims 3

2 Yorum

  1. Ben sims 3 oynarken ilk once bir aile kuruyordum 1 yada 2 cocuklu anneyi havuzda boguyordum evdeki tuvalet televizyon yatak gibi her seyi siliyordum yetimhaneden gelenler cocuklari aliyordu bende merak etmistim babayi sansiz secmistim ve tam6 kere oldurmeye calistim azrail hep yeniden canlandirdi bende hirsla aileyi sildim

  2. Kardeş Yanlışın Var.Bilim Adamı Kariyerinde Gereken Skiller(Beceriler);

    Gardening

    Haddiness

    Fishing

    Bu Kadar

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir