Tüm Zamanların En iyi Oyunları Sıralamasında The Sims ve Simcity 2000 de Yer Alıyor!

Açılımı “Imagine Games Network” olan ve 1996’dan bu yana oyun incelemeleri ve oyunlar hakkında yapmış olduğu haberleri ile dünyaca ünlü IGN sitesi, tüm zamanların en iyi oyunları olarak listeledikleri 100 oyunu takipçileriyle paylaştı.

Birçok farklı türde oyun yer alan listede The Sims ve Simcity 2000 oyunları da yer buldu.

Sims jenerasyonlarının atası olup 2000 yılında çıkışıyla birlikte simülasyon oyunlarına bambaşka bir boyut kazandıran The Sims serisinin ilk oyunu, The Sims bu sıralamada 65. sırada yer alırken kendi muhteşem metropolisinizi oluşturmanıza olanak sağlayan bir simulasyon oyunu olup 1993 yılında piyasaya  sürülen Simcity 2000 ise kendisine 87. sırada yer buldu.

Bu iki oyun dışında listede bir başka The Sims oyunu yer almazken (Ve evet, merak edenler için My First Pet Eşya paketi listede yer almıyor!) listenin başını ise “Super Mario World ” çekiyor.

IGN’in yapmış olduğu bu tam listeye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

4 Yorum

  1. Bence The Sims değilde The Sims 2 olmalıydı listede. Evet başlangıç olarak The Sims 2 ile başladım ama bir oyun kendini hala oynatıyorsa o oyun iyidir. Ben The Sims’i yükleyip anında sildiğimi hatırlarım. Açıkçası o kuş bakışımsı kamerası bile beni sinir eder hala. Ama The Sims 2 her oynayışımda mutlu ediyor beni her haliyle. O dönemin en gelişmiş en çığır açan oyunu olması liste için bir kriterdi bence. Politik davranmışlar. Ama 100. Sırada My First Pet Stuff’ı aradı gözlerim çünkü her ne kadar Cats and Dogs olmadan içerik eksikliği olacak olsa bile “Tüm Zamanların En Iyi Oyunu”dur kendisi.

    1. Ve ayrıca şu uyuz fotoğrafı nasıl değiştirebilirim? Sinirlerimi bozuyor.

  2. Listeye baktım da tek kelime ile Ç Ö P. Age Of Empires’ın olmadığı listede pokemon GO var ya çıldırmamak elde değil listeyi kim yaptıysa resmen nintendocuymuş. Ms. Pac Man listedeyken klasik Pac Man’in listede olmaması ayrı bir ironi zaten. Overwatch’ın Undertale gibi bir oyuna 30 fark atması da ayrı.

  3. Harbiden listede Age of empires yok :D listeyi kafalarına göre yapmışlar.Pokemon GO efsane oyunlardan değil ve daha yeni çıkmış birşey listeye girmesi bile saçma sim serilerindende sims 2 olması lazım çünkü sims 2 ile dünyaya yayıldı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir