The Sims Serisi hakkında pek bilinmeyenler bilgiler!

1- Will Wright ilk Sims oyununu hazırladığında isimini Doll House (Kukla yada Bebek Evi) olarak belirlemiş ancak o zamanlar çalıştığı firma bu ismin erkek oyunculara pek hitap etmeyeceği düşüncesi ile ondan başka bir isim bulmasını istemişler.

2- Fransız posta teşkilatı “La Poste” 2005 yılında kendine özel bir posta pulu serisi (Heroes of Videogames) yayınladı. Konusu zamanın yapılmış en iyi oyunları olarak belirleyen kuruluş, bu seriye Sims 2’yi de kattı. İşte;

350x500_stamp

3- İlk Sims’in geliştiricisi Will Wright oyunun prototip halinde eklediği ilk obje bir tuvalet olmuş. Simler onunla etkileşime geçebiliyor, temizleyebiliyormuş. Kısacası günümüzdeki Sim etkileşimlerinin hepsinin atası bir tuvalet.

4- The Sims 2 piyasaya dağıtılmadan önce mevsimler ve hava olayları gibi unsurlar içeriyormuş ancak karşılaşılan birçok oyun hatası sonucu (evin içine yağmur yağması, simlerin yağmura reaksiyon vermemesi ) bunlar kaldırılmış. Bu bahse konu oyun hataları ise ancak 3 sene sonra çıkacak Seasons ek paketi ile giderilmiş.

5- The Sims Serisi, Dünya genelinde 125 milyon satış ve 2.5 milyar $ ciro ile sadece oyunları geçmekle kalmamış aynı zamanda Matrix Üçlemesi ve Titanik gibi filmlerinde rekorlarını kırmış.

Öbür haberlerimizde görüşünceye değin, hepinize iyi günler!

0

7 Yorum

  1. The Sims ve The Sims 2 efsane 2 oyun serisidir bana göre. The Sims 3’ten sonra bozdular.

    0
  2. bir sim’e bebekken bir hediye oyuncak geliyor. (posta kutusuna geliyor) onu posta kutusundan alıyorsun. bebeğin toddler olduğunda sürekli o oyuncakla oynatıyorsun. yeteri kadar oynadıktan sonra child olunca o oyuncak hayali arkadaşa dönüşüyor. evde ebeveynlere sürekli tuzaklar kuruyor. biraz sinir bozucu bir şey aslında

    Not posta kutusunda değilse bebeağın çantasındadır.

    0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir