The Sims Stüdyolarında Ortalık Bir Hayli Karışık

Son birkaç gün içinde The Sims 4 ve The Sims 4’ün paketlerinde çalışan birçok kişi ya işten çıkarıldı ya da daha az forsu olan The Sims Mobil ya da The Sims Konsol ekibine zorla yollandı. Bu işten çıkarmaların ya da yer değiştirmelerin neden olduğu tam anlamıyla bilinmiyor ancak işten atılan birkaç çalışanın iddilarına göre The Sims ekibinde işler hiç ama hiç iyi gitmiyor.

Yine bu iddilara göre ekip bugüne kadar The Sims’in gelecek halkası üzerinde çalışmaya hiç başlamadı ve büyük ihtimalle de başlamayacak. Bu da The Sims 5’in hiçbir zaman çıkmayabileceği anlamına geliyor. The Sims ekibinin elindeki son koz iki yıldır geliştirilen The Sims Mobil’di ancak bu oyun da en çok para kazandıran ilk 100 mobil oyununda bile yer almıyor.(Hatta 7 sene öncesinin grafik motorunu kullanan The Sims Freeplay’den bile daha az para kazandırıyor.) Yani The Sims Stüdyoları finansal olarak da çok zor günler geçiriyor olabilir.

Eğer bu söylenenler doğruysa The Sims ekibi bir süre daha The Sims 4 için paket çıkartmaya ve The Sims Mobil’i desteklemeye devam edecek ancak bu iki oyun da miladını doldurunca yeni bir proje çıkarılmayacak ve The Sims tarihin tozlu raflarına kaldırılacak.

43 Yorum

 1. Ben hâlâ EA’nin ters köşe yapacağı düşünüyorum Sims 4 olacak ama alt yapıyı tamamen değiştirebilir
  Open wold hâlâ ekleneceği düşünüyorum ea bizi şaşırt

  1. Bende bir ara ümit ettim ama düşünsene yükleme ekranlı Open World…
   Oyun motoru kötü kötü gelemez.

 2. Vay be. Özlüyorum o eski zevk alarak oynadığım zamanları. SimsTr Forum vardı. Heyt be.

 3. Bu oyunu The sims 3 ile 4 ü birleştirerek adam akıllı 5 yılda efsane yapabilirler.
  Bu oyunu yapan kadro mu değişti nedir?
  The sims potansiyeli bundan çok daha fazlası.

 4. Sims 5’in geliştirilmeye başlanmaması hiçbir zaman geliştirilmeyeceği anlamı taşımıyor; kaldı ki Sims 4 henüz bu kadar eksikken rahat 3 yıl güncelleme ve paket desteği gelecektir. Sims 5 ise yakın bir gelecekte gelmeyecektir, fakat diyelim ki 2025’te filan çıktı, eminim ki ortalığı kasıp kavuracak yeniliklerle gelecek bi oyun olacaktır. Acele etmesinler, yeter ki Sims 1 ve 2 gibi efsanevi bir oyun çıkarsınlar 10 sene bile beklemeye razıyım ben…

 5. The sims 3,The sims 2’nin ek paketleri çıkarken paralel olarak geliştiriliyordu amaçları bence farklı.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir