Dünden Bugüne The Sims Serisinde Hayvanlar

The Sims tarihinde en çok satan eklenti paketlerinden birinin The Sims 2: Pets olduğunu biliyor muydunuz? The Sims serisinde göze çarpan en büyük eksikliklerden biri ana oyunla birlikte hiçbir zaman hayvan sunulmaması olsa gerek. Ekstra içerik yüklememize gerek kalmadan Simlerimize bir köpek ya da kedi edinmek harika olabilirdi. Ancak EA’in satış politikası gereğince bu hayalimizi raflara kaldırmamız gerektiğini öğrenmiş olduk.

The Sims’in hayvanları kapsayan ilk paketi The Sims: Unleashed’tir. Eklenti olarak 2002 tarihinde, 125 yeni obje ve 5 kariyerle birlikte sunulmuştu. Ana konusu ise kedi, köpek, kuş, balık ve bazı sürüngenleri besleyebilmekti. Ayrıca bu eklenti paketinin bir farkı da, seri introsunun ilk değişimine sahip olmasıydı. Bu pakete kadar introlarda herhangi bir değişiklik yapma gereği duyulmamıştı.

The Sims 2’de hayvanlarla karşılaşmamız ise 2006 yılında, The Sims 2: Pets ile birlikte oldu. TS2’nin 4. eklenti paketi olan Pets, önceden hazırlanmış 72 köpek türü ve 30 kedi türü içeriyordu. Ayrıca oyuna kurt adam da bu paketle eklenmişti.

The Sims 3 ile de 5. eklenti paketi olarak Pets satışa sunuldu. Bu pakete at, yılan, kaplumbağa, geyik, rakun gibi yeni hayvanlar da dahil edilmişti. Evinize bir çiftlik kurup hayvan besleme ya da kafes hayvanlarıyla bir koleksiyon oluşturma şansıyla birlikte hayvanlara ait 3 yaş evresi sunuldu. Ayrıca 3 yeni müzik türü, 4 kişisel özellik ve 7 hayat gayesi oyuna eklendi.

Şimdi Simmerlar The Sims 4 ile gelecek Pets eklentisi için oldukça heyecanlı. Önceki deneyimlerimiz göz önünde bulundurulursa, oyuna hayvanlarla birlikte, yeni Sim özellikleri ve yaşam istekleri, yepyeni bir kasaba ve özel meslekler eklenmesi gerekiyor. Umarız, The Sims 4’ten hoşlanmayan kesimi mutlu edecek kötü bir paket gelmez…

Bir Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir