The Sims Online Yeniden!

Hepinize merhaba! Eminim konu başlığını gördüğünüz zaman bir çoğunuz The Sims Online neydi ki yeniden gelsin diye sormuşsunuzdur. Asıl konumuza giriş yapmadan önce kısaca bahsedeyim: The Sims Online, The Sims 1 oyun motoruna sahip, adından da anlaşılabileceği gibi online bir oyundu. Oyuna zamanında oldukça talep vardı, hatta oyunu her ay belli bir ücret karşılığı oynayabiliyordunuz. Gel zaman git zaman The Sims 2 çıktı ve bütün ilgi The Sims 2’de oldu. TS2’nin çıkışından sonra oyunu yetkililer ücretsiz yaptılar ve ismini de EA Land olarak değiştirdiler. Kısa süre böyle devam etse de oyuna talep iyice düşmüştü ve oyunu tamamen kapattılar.

2

Ancak kapatıldığı yıldan beri oyunu geri getirmek isteyen kullanıcılar oldu. Hatta bir kaç fırsatçı, yeterli miktarı toplarlarsa oyunu geri getirebileceklerini bile söylediler. $10,000 Dolar topladıktan sonra ise Facebook ve internet adreslerini kapatarak ortadan kayboldular. Şimdiyse Free Sims Online Community adında bir topluluk The Sims Online’yi geri getirdi!

1

Oyun şuan beta aşamasında. Mutlaka hataları olacaktır. Ancak daha önce hiç The Sims Online oynamamış olanlara tavsiyem bu oyunu yüklesin ve mutlaka oynasın. Oyundan bahsetmeden önce oyunu yüklemek isteyenler için kendi sitesinin linkini veriyorum. Orada ayrıntılı bir şekilde oyunu nasıl yükleyeceğinizi ve oynayacağınızı öğrenebilirsiniz. Şuan için kurulan yeni serverda oynamadığım için ne yazık ki rehberini biz yapamıyoruz. Ancak eğer yeterli talep olursa oyunun kurulumunu rehber haline getirebilir ve isteyen arkadaşlarla The Sims Online’a başlayabiliriz. Siteye girmek için tıklayın

3

Oyunun içeriğinden kısaca bahsedersek;

– The Sims 1’den çok daha detaylı bir karakter oluşturma ekranı var.

– Karakter oluşturduğunuz zaman kendi evinizi almak için para biriktirmeniz lazım. Uyku, yemek, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı başkalarının evinde görebilirsiniz. Kimse bunu anormal karşılamıyor merak etmeyin. :) Eğer kendi evinizi almak istemiyorsanız bir başkasının evinde de sürekli olarak kalabilirsiniz. Ev sahibi sizi ev arkadaşı olarak ayarlarsa eğer sizinde özel bir odanız olabilir ve o odayı istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz.

– İş imkanları maalesef az. Restaurantta garson, robot fabrikasında mühendis, kulüpte DJ veya dansçı olabiliyor yada kendi dükkanınızı açabiliyorsunuz. Kendi dükkanınızda ise yapabilecekleriniz hazırda olan iş imkanlarından daha fazla. Eşya satabilir, kumarhane açabilir, kahve dükkanı açıp yemek yada kahve satabilirsiniz. İş imkanları bundan daha fazlaydı ancak hatırlayabildiklerim bu kadar. :)

– The Sims Online, The Sims Social gibi değil merak etmeyin. Yani gerçek zamanlı bir online oyun. Oyunda gördüğünüz herkes gerçek bir insan.

– Yeteneklerinizi geliştirmeniz gerek. Bunun için insanlar ev yapıyor ve oralara gidip yeteneklerinizi geliştirebiliyorsunuz. Bu oldukça eğlenceli diyebiliriz. Siminiz satranç oynayıp yeteneğini geliştirirken, siz diğer oyuncularla sohbet edebiliyorsunuz.

The Sims Online mutlaka bütün sims severlerin en azından bir kez oynaması gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum. Şimdiden başlayacak olan arkadaşlara iyi oyunlar, kısa sürede bende YENİDEN başlamayı düşünüyorum. :)

NOT: Oyun legal değildir arkadaşlar. Yani EA Games yada Maxis ile bir ilgisi yoktur. TSO’yu beğenen bir grup insanın kurduğu yeni bir serverdır. Kapanma ihtimali her zaman olabilir.

NOT2: Oyunu şuan yüklemediğimiz için rehberini yapamıyoruz. Yüklediğimiz an kurulum rehberini paylaşacağız.

NOT3: Oyunun yetkilileri, şuan için official server yapamadıklarını ancak ileride herkesin oynadığı ortak bir official server açacaklarını söylediler. Ne zaman olduğu hakkında kesin bir şey söyleyemiyorlar. Daha bir sürü işlerinin olduğunu söylediler. Yani oyunu sorunsuz oynayabilmek için biraz daha beklememiz gerekiyor. Ancak şuan halihazırda bir kaç server listesi var. Onlardan istediklerinizi seçerek oynayabilirsiniz.

28 Yorum

 1. İnanmıyoruuum! Suan mutluluktan ölebilirim kapandığı zamandan beri yeniden açılmasını bekliyordum gerçek çok mutlu oldum.

 2. Virüslü olduğunu sanmıyorum. Rehber şuan için maalesef hazırlayamıyoruz.

 3. ben kuruyorum açabilirsem kurulumu anlatacağım
  şuan anladığımda kadarıyla indirme aşamasında
  1 saat gibi bitecek
  sonra kurulum geçeceğim

  1. Ben kurdum oyunu ama bir sürü server var. Oyunun official serveri açıldığı zaman bütün Sim Dünyası ekibi olarak oraya başlarız bence. :D

   1. oyunu kurdum sonunda
    yeni hesap aç
    olan kulancı bağlan
    bir şeneçek daha
    orada kaldım
    ne yapacağım
    elimde 2 dosya var onları ne yapacağım

    1. Yeni hesap açmıyorsun. Verdiğim linkte 2 tane ZIP dosyası paylaşmış. Onları oyunun klasörüne atıyorsun ve FSO.exe’den oyuna giriyorsun. Ben oyuna girdim ancak atma sorunu falan var. Oyunun kurucusuna mesaj attım, eğer geri dönüş yaparsa site için sağlam bilgiler veririm. Biraz beklemek lazım ama.

     1. Dedim ya, yolladığım linkte ki zipleri indirmen lazım.

    1. açtım şuan atma hatası var
     atma hatası çözersem ben söyleceğim okey :)

    2. Key istemiyor. Oyunu indirdiğin yere gir, orada 2 tane daha link paylaşmış. Onları da indir, sonra fso.exe diye bir dosya var oradan direk girdiğinde oyuna giriyor. Ama oyuna girdikten sonra atma sorunu var, çalışmayı durdurdu hatası gibi. Onların çözümünü araştırıyoruz.

 4. bunu kurun diyor
  .net framework 4.5 bu işletim sisteminde desteklenmiyor
  windows 7 sorsan

   1. peki nasıl hallettin ben çalışmayı durdu hatası alıyorum oyunun şifresi nedir peki söylermisin freeso dosyası çalışmayı durdu hatası veriyor.FSO.exe dosyasını bulamadım nereden bulucam ?

    1. oyun açıyorumda atma hatası var
     birisi kurulum rehberi hazırlarsa
     iyi olur.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir