The Sims Çılgınlığı Bitiyor mu?

Bundan yaklaşık 12 yıl önce, Will Wright önderliğinde bambaşka bir oyun türü olarak piyasaya sürülmüştü. Oyun o kadar tutulmuştu ki oyun çıktıktan hemen sonra birçok eklenti paketi yayınlanmıştı. Daha sonra Maxis konsol çıkartması yaparak oyunu konsollara uyarladı.

 2004’te ise Maxis oyunun 2. sürümü olan The Sims 2’yi piyasaya sürdü. Oyun kimilerine göre bebeksi sayılırken kimilerine göre ise dünyanın en iyi oyunu olarak sayılıyordu. Yine eklenti paketi çılgınlığı devam ederken bu kervana eşya paketleri çılgınlığı da eklendi. Oyun yine konsollar için uyarlanırken The Sims 2’den bağımsız olarak çalışan üç adet de ”Hikaye” oyunu yayınladı. Oyun para basmaya devam ederken EA, The Sims Serisi’ni satın aldı ve oyun için özel bir stüdyo açtı. Artık dünyanın en iyi oyunlarından biri dünyanın en iyi oyun firmasındaydı.

 

The Sims 3 söylentileri yayılmaya başlarken Will Wright’ın seriden ayrıldığı öğrenildi. Bu da tüm fanların canını sıktı. Hatta kimilerine göre The Sims ruhu The Sims 3’e bu yüzden aktarılamadı. EA The Sims 3 için büyük reklam payları ayırarak oyunu 2009’da piyasaya sürdü. Oyun grafiksel olarak The Sims 2’nin oldukça üstündeydi ama hala yeterli değildi. Özellikle de oyunun boş olması The Sims 3 fanlarının canını sıkan nedenlerden biriydi. Bu dönemde ise The Sims 3, 2009’un en çok satan oyunu seçildi.

Ancak The Sims 3 yeterli miydi? The Sims 3 için birçok eklenti paketi çıktı ancak bir türlü The Sims 2’deki hava yakalanamadı.(World Adventures için geçerli değil) Oyun hala en çok satanlar listesinden düşmüyorken The Sims 3’ü boykot eden gruplar ortaya çıktı ve EA, bu arada Katy Perry’yi The Sims 3’ün reklam yıldızı olarak seçti. Bu The Sims hayranlarının birçoğunu kızdırdı. Bu durum satışlara yansımasa da oyunun birçok eski fanı artık The Sims 3 oynamıyor ve Maxis’in yapımcılığını üstlendiği SimCity 5 için bekliyor. Hatta yapımcıların yaptığı bazı röportajlarda her şeyi tadında bırakmalıyız demeleri de dikkatlerden kaçmadı. Bu durumda The Sims 4 piyasaya sürülmeyebilir ya da tekrar Maxis’e(hiç yoktan EA’in elinden çıksın) geçebilir. Şu an için The Sims’in tek kurtuluş yolu başka bir firmaya geçmek ya da oyunun online bir sürümünü çıkartmak.

3 Yorum

  1. Kötü olmuş :S Bnede tam tersini düşünüyorum… EA Games serisi…

  2. Çooooooooook üzgünüm şuan ben aslında bir araba oyunu istiyordum babam o oyunu bulamamış The Sims 3 Ü almış o yüzden ben de sevdim oyunu kaç yıldır The Sims 4ü bekliyordum Sonunda o oyunu da oynadım ama biteceğini duyunca büyük üzüntü yaşadım şuan gözyaşlarımı siliyorum o oyunun en büyük fanıyım firmadan en büyük isteğim sims serisinin devam etmesi

    1. The sims serisi çok iyi bir şekilde hala devam ediyor sims 4 ile 🥰🥰🥰🥰 ve yeni nesil sims oyunuda yapım aşamasında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir