The Sims 5’in Yapımına Muhtemelen Yakında Başlanacak!

Gelen son bilgilere göre EA Games yepyeni bir The Sims oyunu için eleman arıyor. Bu da yakın bir zaman dilimi içinde yeni bir The Sims oyununun yapımına başlanılacağını açıkça gösteriyor. The Sims Medieval tarzı seriye ek bir oyunun yapımı planlanmıyorsa The Sims 5’in yakın gelecekte satışa çıkacağını söyleyebiliriz.

Henüz bu yeni The Sims oyununun yapımına başlanmadığını ve The Sims 4’ün en az üç sene daha geliştirilmeye devam edileceğini biliyoruz. Bu üç sene içerisinde de yepyeni bir ekiple The Sims 5’in geliştirileceğini tahmin etmek pek de zor olmaz çünkü The Sims 3’ün yapımı oyunun çıkışından yaklaşık üç dört sene önce ciddi olarak başlamıştı.

Ayrıca EA Games, yeni The Sims oyununun AAA yani ”yüksek kalitede oyun” olacağını iş ilanında belirtti. Aynı zamanda eleman arama sayfasında bu The Sims oyununun yeni paketlerle ve içeriklerle geliştirilebilir olacağını da yazdı.

Oyunu geliştirecek ekibin henüz küçük olduğu ama zaman içinde büyüyeceği de yine EA Games’in belirttiği şeyler arasında. Tüm bu bulmaca parçalarını bir araya getirdiğimizde ortaya çıkan şey: The Sims 5!

23 Yorum

 1. Paketler ile geliştirlecek ise yan oyun olamaz zaten umarım gerçekten Sims 5 icindir

  1. Yan oyun olması geliştirilemez demek değil ki. Sims Medieval yan oyundu ama ek paketi vardı.

 2. Eger olucaksa direk acik dünya seasons ve pets icerikli olmali bunlar icin ek paket olarak satılmalı

 3. EA taniyorsak ek pakete vazgeçmezler
  Mevsimler ve Pets EA en fazla alındığı oyun paketi paket olarak devam eder.
  3 ileri 1 geri :)

  1. Daha 3-4yıl sonra çıkması bekleniyor Sims 4 daha devam
   2022-2023 çıkması bekleniyor

  2. sims 4’e zaten 3 sene daha devam edilecek arkadan sims 5 yapılacak.Saniyesinde oyun yapıp satışa çıkaracak halleri yok ya

 4. eğer sims 5 çıkarsa mevsimler ve hayvanlar ile ilgili paketlerin gelmesi çok uzun sürer gelmesin sims 5 felan direk 4 ü geliştirsinler

 5. Sims 4 bundan sonra geliştirseler ne olur ki açik dünya olmamasi zaten büyük bir hüsran acik dünya olmadikça istediklerini yapsinlar oynarken hic bir zevk alinmaz sims 3 de olan tat 4 malesefki yok

 6. Sims 5 çıkarsa hayvanları mevsimleri falan yine ek paketlerle getirirler
  klasik EA işte ‾\_(•-•)_/‾

  1. Keşke mevsimler ücretsiz olsa sonuçta gerçek hayat ya hadi hayvan neyse herkesin hayvanı yok gerçekte

 7. Yaşayan şehir yapsınlar tüm çıkmış simslerden kapsamlı olsun,çocuksu olmasın,sims oynadığımızı hissedelim.

  1. evet ya sims 3te open world ama yaşayan bir şehir yoktu.Şehirler çok güzel görünüyordu falan ama ne biliyim açık dünya da olabilecek olasılıklar artsın araba kazası olsun polis arabaları falan görelim ya da aniden ambülans falan geçsin ve sokaklarda annelerinin elinden tutup gezinen çocuklar.Grup ergenler.İstediğimiz şeylerin yanı sıra böyle detaylara da önem verilse bence herkes çok beğenir.

   1. kesinlikle katılıyorum sims 3 open world ama ölü bildiğin sessiz sakin semt gibi sims 4 daha canlı daha kalabalık birde seasons ve pets paketleri oyuna bütünleşik gelmez unutun onu :)

    1. sims 4te mahallede dolaşan simlerde demet akalına benziyor.Ve hiç bir şey yapmadan öyle boş bos gidiyorlar 2 oyunda da ölü bir çevre.

 8. Oh be, sonunda… Umarım gerçekçiliği arttırılmış, 1-2-3 gibi kendine has bi özgünlüğü, yaratıcılığı ve “ruhu” olan bi oyun olur. Sims 4 smooth görseller ve kolay inşa modu dışında maalesef bu saydıklarımın hiçbirine sahip olmayan çocuksu bir oyundu. Evet belki şu an eklentilerle keyif verebiliyor ancak ilk 3 oyunu eklentisiz oynadığınızda bile ne kadar dolu olduğunu görüyordunuz. Sims 4 ise ancak bu yıl o seviyeye ulaşabildi, aradaki fark bu derece büyük.

  1. Sims 5’i Sims 3.5 gibi yaparlarsa mutlu olurum açıkçası. Open World ve CAS’ın optime edilip sorun çıkarmadan çalıştığı dolu dolu bir oyun geldiğini görmek mutlu eder bence herkesi.
   Fakat aklıma takılan tek bir soru işareti var: “Babaannenizin bilgisayarında bile oynayabileceksiniz.” olayı olacak mı?
   Eğer olursa oyunun mahvolacağı ve sırf başta uzun sayılan fakat benim uzun saymadığım keyifli yüklenme ekranını yine es geçilip performansı arttırmak için oynanabilirliği kısacaklarını söyleyebilirim.
   Sims 4’ü savunan arkadaşlara laf atmış sayılmasın fakat “Oyuna yazık olacak.” demek EA’in yaptıklarını görmezden gelmek demektir. Normal bir Sims Oyunu ömrünün bittiği döneme girmelerine rağmen Sims 4 hala diğer oyunların seviyesinde değil ve hiçbir zamanda olmayacak. Bence kendileri de bunun farkında ve bunun bir yansımasını Seasons paketinde gördük gibi. Son çıkacak paketleri iyi olacaktır ama son bakışta oyun diğerlerinin gerisinde kalıyor.

 9. Rakipsiz Sims Ekibi 5. Oyununu geliştirecekse bu sefer daha farklı bir şeyler yapacaklarını düşünüyorum. Benimde düşüncem Pets Seasons gibi paketler ana oyunla birlikte gelmeli.
  Umarım Sims 5 ile birlikte eski oynarken zevk aldığım oyun geri döner.

 10. Günlerce bekledigimiz olay gercek oluyormuş çok mutlu oldum. Koca sims imiz gitdikce gelimesi beni çok mutlu eti ve site niz çok güzel. Başarılarınızı diliyorum.

 11. Gta vicecity sims 4 birlesimi ve acik dünya ayrica diger oyunda olan simsler bence kebdi kendilerine sevgili bulsun evlensin cocuk torun vs karismalilar gida uzerine alusveris olmali super marketten istedimizi alabilmeliyiz buzdolaba tikla peynirli tosttu secerek gida ihtiyaci karsilanmamali gudip ev ihtitaclari alinmali 🤣😂👍😂🤣😂

 12. Live Online Multiplayer şekilde yapılmak zorunda. Simmerlar bu oyunu multiplayer oynamak için para öder. Artık multiplayer Sims oyunu yapılması gerek. Yani bir karakter ile oynarken, başka simle evlenip, yatak dansı yapıp, npc üretmek enteresan olur

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir