The Sims 4’ten Beklentiler

Yaklaşık bir yıl önce EA’nın Thesims4.com’un yayın haklarını satın aldığını biliyoruz. EA bizi Eklenti Paket’leriyle oyalıyor olsa bile herkesin bilmek istediği bir şey The Sims 4’ün nasıl olabileceği.

 

Yaşam Opsiyonları

Küçücük kasabımızdan dışarı çıkıp gerçek bir hayata atılmak olabilir. Gerçekten yaşayan bir dünya olabilir. Hatta gerçek bir dünya haritasında oynuyor bile olabiliriz. Tüm oyunlar ”online” özelliği ile piyasaya çıkarken The Sims 4’ün online olarak çıkmaması gerçekten bir fiyasko olurdu. Beklentiler ise yeni bir The Sims Online. Gerçek insanlarla, gerçek bir dünyada yaşamak.

 

Grafik Motoru

 

The Sims 3’ün grafikleri her ne kadar yeterli gibi görünse de animasyon detaylarında sınıfta kalıyor. Gelecek The Sims oyununun bir yaşam-simülasyonu oyununa yakışır bir grafik motoru ile karşımıza çıkmalı. Sim’lerimizi yaratırken onların üstünde tam olarak etkileşim içinde olmalıyız. Hatta L.A Noire’daki yüzsel grafik motorunun gelişmişi bile The Sims 4’te karşımıza çıkabilir.

 

RPG?

Bu yılın mart ayında çıkmış olan The Sims Medieval oyunu yoksa The Sims 4 için mi yapılmıştı? Acaba The Sims oynayanların RPG’den hoşlanıp hoşlanmadığını anlamak için mi yapılmıştı? EA Bizi ”sandbox” türünden gerçek bir RPG oyununa götürebilir gibi gözüküyor.

 

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir