The Sims 4’teki DNA Sistemi

Son gelen haberlere göre The Sims 4’teki DNA sistemi oldukça gelişmiş olacak. Yani artık bebek Simler büyüdükçe görünüş ve tavırları bakımından büyüklerine ”net” olarak benzeyecekler. Net diyorum çünkü bu sistem The Sims 3’te de vardı ancak bebeklerin ve çocukların sadece saç renkleri anne babalarına benziyordu. Ancak artık bu durum ortadan kalkacak.

Hatta The Sims 4’te bu durum çok daha gelişmiş bir hal alacak. Yeni bir sisteme göre artık karı ve koca olmak üzere iki Sim yarattığımızda sadece bir tık ile bu iki Sime tavır ve görünüş olarak benzeyen bir çocuk bir Sim yaratabiliyoruz. Böylece bu iki Simin çocukları için de ekstradan zaman harcamamış oluyoruz.

13 Yorum

 1. Yani hamile mi bırakıyoruz? Yoksa çocuk yaratıp oyuna mı başlıyoruz sadece? Lütfen cevap ver!

 2. Arkadaşlar oyunun dısında casta genetik sims 3 deki gibi iki simin genetiklerinden toodler yapılıyor mu bilyorum henüz bi açıklama yok zaten bunla ilgili.. Ama oyun içinde zaten açıkladılar ya bazen wohoo yapmayla bile bebek olabiliyor yani oyun içindr bebek yapılıyor tabiki de.

  1. CAS ekranında iki büyük Simin, bebeklerini yaratırken tek tek her yerini ayarlamak zorunda kalıyorduk ya. Artık bir tık ile o iki sime benzeyen bir sim yaratabileceğiz.

 3. Bence oyuna başlarken kız simimizi hamile bırakabilmeliydik. Bakın, “dik” diyorum, çünkü artık oyun bitti denilebilecek bir durumda. Belki de son dokunuşları yapıyorlardır ancak bir yandan da koskoca iki ayımız var diyip yeni bir şey yapabilirler de :)

 4. Ama kaan arkadaşımız galiba oyunda yani simleri yaşatırken (casdan bahsetmiyorum) çocuk yapılıp yapılmadığı knusunda şüpheye düşmüş ve onu sormuş senin verdiğin cvba göre de oyun içinde hamilr kalınmıyor bebek yapılmıyor;) hem ayrıca genetikler sadee casta geçmiyor ki bebeğe oyun içinde de geçiyor:)

 5. Sen casta hamile olmasını mı söyledin kaan bn yanlıs anlamısımm ama öyle seyi yapmazlar ki=)

 6. peki her simin vicut şekillerini farklı ayarlayabildiğimize göre çocukların vicutlarıda mı anne babaya benzeyecek? Sims 3te anne babaya göre değişen kilo gibi.

  1. Vücutları ilerleyen yaşlarda benzeyecektir. Sonçta bebeklerin aynı vücutları :D

 7. trailerda bi çocuğun yanındakine göre vicudunun baya iri olduğunu görmüştüm :D belkide çocukluktan itibaren geçebiliyordur :D

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir