The Sims 4: Yeni Güncelleme Hakkında

The Sims 4’ün yeni güncellemesi bugün itibariyle (24.09.2015) indirmeye hazır. Eğer Origin hesabınız üzerinden otomatik güncelleme varsa güncelleme çoktan indirilmiştir. Eğer yoksa manuel olarak güncellemeyi indirebilirsiniz.
Oyununuzun güncellenip güncellenmediğini kontrol etmek için; Belgelerim > Electronic Arts > The Sims 4 > GameVersiyon.txt. Versiyonunuzun ” Version 1.11.64.1020 (PC) / 1.11.64.1220 (Mac) ” şeklinde olması gerekmektedir. Oyununuzu güncellediğiniz halde GameVersion.txt güncellenmediyse, GameVersion.txt’yi silin, oyunu kapatıp açın ve sorun halloldu.

Güncelleme yapmadan önce Mods klasöründe bütün dosyaları silin ve yedeğini alın!

* Yeni bir sosyal traitimiz mevcut: Kıskanç!
* Bu traite sahip olan simler (Jealous), diğer simlerden daha fazla kıskanç olacaklardır. Arkadaşlarını etrafından gördüklerinde kendilerini güvende hissetseler de (Confidence), onları göremediklerinde gergin (Tense) olacaklardır.

* İki yeni etkileşim oyuna eklenmiş bulunmakta.
* Bu iki etkileşimin sınırlı bir süre için olacağını belirtmemiz lazım.
* Sınırlı süre? Evet, maalesef sınırlı bir süre için. ” Şeker mi Şaka mı? ” olayı oyunumuza sınırlı bir süre için Cadılar Bayramı’nda gelecek. Şeker mi Şaka mı olayı hakkında detaylı bilgiler önümüzdeki haftalarda paylaşılacaktır.

* Yeni etkileşim olan ”Sahiplen” seçeneği yataklara basınca çıkar. Bu seçeneği seçmek Simin uyumaya gittiğinde hangi yatağı tercih edeceğini belirler.

GENEL SORUNLAR

* Bazı kullanıcılar hiç konuşmadıkları halde, tanımadıkları simlerle yüksek arkadaşlık seviyesine sahiplerdi. ” Friend of the World ” arzusuna sahip simlerde karşılaşılan bir sorundu. Bu yamayla çözüldü.

* Şarkı yazarken iptal edememe sorunu çözüldü. Tam açmak gerekirse, şarkı yazmaya başladığınız zaman o etkileşimi iptal ettiremiyordunuz. Ne işe gidebiliyor, ne uyuyabiliyor ne de herhangi başka bir şey… O sorun da çözüldü.

* Oyuncuların CAS ekranında karşılaştığı hatalarda çözüldü. Ayrıca oynanmayan alanlarda olan bir takım sorunlarda çözüldü.

* Clayblob ve Mikroskop artık diğer eşyalar gibi sürüklenebilir şeklinde ayarlandı. Artık live mode’dayken de eşyaları istediğiniz gibi sürükleyebilirsiniz.

* Simlerinizin ruh eşleriyle ilgili olan arzuda ” Achieve Soulmate Relationship with Spouse ” olan görev ile ilgili sorun çözüldü. Bu görevi tamamladığınız zaman artık oyun otomatikmen görevi tamamlamış sayacak.

* Orkideye benzeyen uzay taşı. Evet, biraz tuhaf kabul ediyoruz. Kısaca orkide diyelim. Orkideleri bulduğunuz zaman bir başkasına hediye edebiliyorsunuz. Ayrıca eğer isterseniz plaket haline de getirebilirisiniz.

* Siminiz yaşlandığı zaman saçları değil göz renkleri de gri oluyordu. Artık göz renkleri sabit kalacak, sadece saç renkleri değişecek.

* Galeriye 40×30 ve 50×40 boyutlarında araziler eklendi.

* Erkeklerde gri bej hırkayla (ymTop_CardiganCollar_Beige) ilgili olan sorun çözüldü.

* Simleriniz artık bulaşıkları bulaşık makinesinde yıkamayı tercih edebilir.

* Evli olan simleriniz boşansalar bile aynı yatakta yatabiliyordu. Boşanan simler artık aynı yatakta uyumak istemeyecekler.

* Suç kariyerinde seviye 3’te gelen ” Pick Pocket ” kariyer ödülü, artık Mischeif kariyerinde de geçerli.

* ” Go on 2 Dates ” görevi için artık hile yapamayacaksınız. Aynı gün iki kez gideceğiniz buluşmalar sayılmayacak.

* Teen simlerinizin part-time çalıştıkları yerde, patronlarının referans mektupları artık okulda performansınıza etkisi olacak.

* Kırılan buzdolabını geliştirmek artık mümkün değil. Buzdolabını önce tamir etmeli, ondan sonra geliştirmelisiniz.

* Çocuklarda “Make a Friend” görevi arkadaş edinmeye başladığınız zaman artık düzgün çalışacak.

* Oyunda hile yazarken ” [” ve “] ” ifadeleri kullanılabilir olacak.

* Gergin (Tense) simler woodworking işlerine artık devam edebilecek.

* Yapılan bazı heykelleri eyedropper aracı ile çoğaltılamıyordu. Bu sorun düzeltildi.

Get to Work

* ” The Lice Cold Freezer ” ile ilgili satın alma sorunu düzeltildi.

Outdoor Retreat

* Granite Falls’ta kiralık bir ev üstüne galeriden bir ev yerleştirmek, o evi artık kullanılamaz hale getirecek.

Spa Day

* Yoga sağlığınız için kesinlikle iyi bir şey. Ancak ısınmadan önce yoga yapmadan önce dikkat. Siminiz biraz hantallamış olabilir.

* Bodrum katına sauna yerleştirildiğinde, saunaların kullanılmamasıyla ilgili sorun düzeltildi.

Perfect Patio Stuff

* Jakuzi kontrol panelinde bazı seçeneklerin gizlenmesi sorunu düzeltildi.

* Siminiz eğer ” Bir Jakuzi Al ” isteğinde bulunursa, jakuzi haricinde başka bir şey alsanızda o görevin tamamlanması sorunu düzeltildi.

Cool Kitchen Stuff

 • Dondurmalar kap içindeyken yenilenme gibi ufak tefek hatalar giderildi.

MAC

 • Origin’de offline moddayken de artık oyununuzu oynayabilirsiniz.

11 Yorum

  1. Daha çıkarmadığımız yama desek daha doğru olur. Ve hayır yamayı güncellemeye uydurmak çok zor bir şey değil çok fazla satır eklenmemiş :D Planladığımız gibi çıkacak yama emin olabilirsiniz.

 1. İyi ki bu güncellemeyi yüklemeden önce hile ile iki date’e çıkmışım :D

 2. Bende bir türlü güncelleme olmuyor. Oyunumu originden satın aldım. Ancak benden hala eski yükleme ekranı falan var. Bulaşık makinesi kilitlenen kapılar yarım duvarlar hiç biri yok. Güncelleme geldiğinde originden güncelliyorum bakıyorum hiç bir şey olmamış. Lütfen bana yardım edin.

  1. GameVersion.txt yi silip, sonra da oyunu kapatıp açınca düzeliyor demişler bir dene istersen.

   1. 1.5.139.1020 versiyonu gözüküyor silsem mi ne yapsam? Bilemedim challengelarım var. Onları kaybetmek istemiyorum. Ama bir dneyeceğim

 3. Ben en son güncellemeyi bir kaç ay önce yaptım şimdi güncelleme gelmedi ne yapmalıyım??

 4. Modları oyunu bir kere açıp kapattıktan sonra mı tekrar yerine koyalım?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir