The Sims 4 Time Lord Challenge

The Sims 4 Time Lord Challenge

Öncelikli olarak bir Time Lord oluşturmanız gerekiyor. Herhangi bir cinsiyet, ten rengi, ses tonu ve yürüme stili seçebilirsiniz. Ancak özel bir Sim olamazlar. Özelden kastımız, vampir, hayalet, uzaylı vb.

Yaşları “yetişkin” olarak ayarlamanız gerekir. Eğer yaşlı olarak oynamak isterseniz, saçlarını gri yapıp, detaylardan Sim’in yüzüne kırışıklık eklemeyi unutmayın.

Sonra, özelliklerini seçmemiz gerekecek. Dikkatli olmanız gerekiyor, çünkü –özel durumlar haricinde- kullandığınız hiçbir özelliği bir sonraki jenerasyonda kullanamayacaksınız. Sonrasında, “Fabulously Wealthy” haricinde bir yaşam isteği belirlemelisiniz. Meydan okuma sürecinde, seçtiğiniz yaşam isteğini değiştiremezsiniz. Yalnızca yeni jenerasyonlara geçtiğinizde yaşam isteği değiştirme şansına sahip olursunuz.

Time Lord için soyad belirlerken zorluk yaşıyorsanız, şu site size yardımcı olacaktır: http://timelord.namegeneratorfun.com

Bu şekilde siteden bir soyad aldıktan sonra, Siminizin isim kısmına “First” (rejenerasyon oldukça değişecektir) ve soyad kısmına siteden çıkan ismi yazabilirsiniz.

Oyun ayarlarını da aşağıdaki gibi yapmanız gerekiyor:

Auto Age (Played Sims): Active Household Only

Auto Age (Unplayed Sims): İşaretli

Sim Lifespan: Normal

Bunları tamamladığınızda, Sim’i galerinize kaydederek oyuna başlayabilirsiniz.

TARDIS

Doctor Who evreninde, TARDIS zaman ve uzayda yolculuk etmenizi sağlayan bir araçtır. Dışarıdan her ne kadar küçük bir kulübe gibi gözüküyor gibi olsa da, içi kimsenin tahmin edemeyeceği kadar büyüktür.

Time Lord’unuzun 50×50 ya da daha büyük bir alana taşınmasını dağlayın. Eğer alanda herhangi bir şey varsa her şeyin yok edilmesi gerekiyor. Bu alandan daha sonra taşınamayacaksınız, o yüzden iyi bir seçim yapın!

Para hilesi ve moveobjects tarzı evinizi yaparken yardımcı olacak hileleri kullanabilirsiniz. Ama daha zor bir meydan okuma istiyorsanız, tüm hileleri unutun.

TARDIS’i yer altına inşa etmeniz gerekiyor. Burası eviniz olacak. TARDIS’e, yani yer altına gidecek tek bir geçidiniz olmalı. TARDIS’e geçiş yolunu hayalinizdeki gibi yapın, ister mavi bir kulübe ister daha fazlası!

İnşa kısımlarını sevmiyorsanız galeriden TARDIS indirebilirsiniz. Ancak içinde bulunan özel koleksiyonlar varsa hepsini silmeniz gerekir.

3 ana göreviniz var bunlar: beceriler, koleksiyonlar ve yaşam istekleri.

Time Lord’unuz, 19 beceride uzman olmalı ve 6 tip koleksiyon tamamlamalıdır. Koleksiyonları ev alanınızda sergilemelisiniz. Eğer aynı koleksiyondan iki tane varsa satmanız sorun olmaz.

Time Lord’unuz aynı zamanda, seçtiği yaşam isteğinde 3. ya da 4. seviyeye gelmiş olmalıdır.
Yalnızca rejenerasyon zamanında, biriktirdiğiniz puanlarla yaşam iksiri alabilirsiniz. Bunun dışında almanız yasaktır. Ancak diğer iksirleri kullanmanız serbest.

Rejenerasyon

 

Doktor Who evreninde, yaşlanan bir Time Lord ölmez, bunun yerine yeni bir jenerasyonla varlığını devam ettirir. Yetişkinliğinizin bitmesine 3 gün kaldıktan sonra rejenerasyon işlemini uygulayabilirsiniz. Bunu yaparken yalnızca gençlik iksirini kullanmanız serbesttir. Herhangi bir oyun modu, ambrosia ya da cowplant’den elde edeceğiniz iksir tamamen yasak.

İksiri almak için yeterli puanınız yoksa şu hileyi uygulayabilirsiniz: testingcheats on ardından sims.give_satisfaction_points 1500 .

Sonrasında aşağıdaki adımları takip edin:

Gençlik İksiri alıp için.

Bir tane ödül olarak özellik seçin. (Reward Store’dan) Ancak puanlarınızı saklamak istiyorsanız bu maddeyi atlayabilirsiniz.

Hile konsolunu açın.

testingcheats on yazın.

Sonra cas.fulleditmode yazın.

Siminize SHIFT’le sol tıklayarak “Modify in CAS” seçeneğini seçin.

UYARI! Eğer yanlışlıkla da olsa Siminizin yaşını burada değiştirirseniz, bütün yaşam ödülleriniz ve puanlarınız silinecektir. Yanlışlıkla yaş değiştirdiğiniz takdirde, kaydetmeden çıkıp 3. adıma dönün.

Sonra Time Lord’un görünümünü değiştirebilirsiniz. Önceki jenerasyonlara benzememesi gerekiyor.

İsimlerini bir sonraki sayıyla değiştirmeyi unutmayın. Eğer “First/Birinci” olarak oynadıysanız, diğeri “Second/İkinci” olmalı.

3 yeni özellik ve yeni bir yaşam isteği seçin. Önceki jenerasyonlarla kesinlikle aynı özellikler olmamalı. Bunu takip etmek için şunlardan faydalanabilirsiniz:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1bqdZr10NQN5TLwD1HoL9_XprrwM6qcRE3_RNQpy4Kfg/edit?usp=sharing ya da https://docs.google.com/document/d/1-Uml7LDhHL9kobP9nT7p7rcp6xA9X_p_61zdivlLmpI/edit?usp=sharing

Not: On İkinci Time Lord’a geldiğinizde, seçebileceğiniz yalnızca zıt özellikler kaldıysa -“İyi ve Kötü” gibi- o zaman ilk iki jenerasyondan bir özellik seçebilirsiniz.

Dilerseniz sonrasında #timelordchallenge etiketiyle Siminizi galeride paylaşabilirsiniz.

Puanlama

Tüm meydan okumada kazanabileceğiniz toplam puan 36’dır.
Koleksiyonlar (12 Puan)

Mevsimsel koleksiyonlar hariç her bir koleksiyonu tamamladığınızda 2’şer puan kazanırsınız. Limit 12 puan.

Yaşam İstekleri (12 Puan)

  1. ya da 4. seviyeye kadar gelmiş her bir yaşam isteği için 1 puan. Limit 12 puan.

Beceriler (12 Puan)

8 beceri için 1 puan.

9 beceri için 2 puan.

10 beceri için 3 puan.

11 beceri için 4 puan.

12 beceri için 5 puan.

13 beceri için 6 puan.

14 beceri için 7 puan.

15 beceri için 8 puan.

16 beceri için 9 puan.

17 beceri için 10 puan.

18 beceri için 11 puan.

19 beceri için 12 puan.

Becerilerden puan alabilmeniz için 10.seviyeye ulaşmanız yani uzman olmanız gereklidir.

Bonus Puanlar

 

Tamamlanan senaryolar için 1’er puan.

Her Time Lord’un portresi için 1’er puan.

650 isteği tamamladığınız için 1 puan.

Arsanız 500,000 simoleon değerine ulaştığı için 1 puan.

Eğer maksimum puanlamaya ulaştıysanız (36 puan), bonus puanlar geçersiz olacaktır.

Ceza

Hileyle alınan her gençlik iksiri için eksi 1 puan.

Meydan okumayı denerseniz, Facebook grubumuzdan oyun içi görüntüleri bizimle de paylaşmayı unutmayın! Hepinize iyi oyunlar!

0

3 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir