The Sims 4 Seasons Dr. June’un Hava Kontrol Makinesi Rehberi

The Sims 4 Seasons Eklenti Paketi hava durumu kontol makinesi de içeriyor. Siminiz azıcık çabayla havayı veya mevsimleri değiştirebilir.

NASIL ELDE EDİLİR?

Hava durumu makinesini kullanmaya başlamak için hiçbir şey yapmanıza gerek yoktur. Dr. June’un Hava Kontrol Makinesini ”outdoor activities” bölümünden 1500 Simoleon karşılığında satın alabilirsiniz. Bununla para kazanamazsınız, ancak sizin için (örneğin balıkçılık gibi) gelir getiren açık hava etkinlikleri varsa işinize yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda bahçıvanlık için inanılmaz derecede faydalıdır.

HAVA DURUMU KONTROL MAKİNESİNİ KULLANMAK

Havayı değiştirmek istediğinizde sadece olduğunuz günün hava durumunu değiştirebilirsiniz.

Siminiz denemesinde eğer;

  • Başarılı olursa havayı değiştircek ve bir parıltı yükselecektir.
  • Başarısız olursa size bildirilecektir. Hava olduğu gibi kalabilir veya başka bir hava olayına dönüşebilir.

Başarı oranınız, makineye yapılan yükseltmelerle birlikte el yatkınlığı (handiness) yeteneğinize bağlıdır. Odaklı ruh halinde olmak az da olsa olumlu bir sonuç için şans sağlayacaktır.

Hava kontrol cihazını kullanırken çok dikkatli olmanız gerekiyor. Eğer siminiz peş peşe 2 kez çarpılırsa ne olacağını zaten biliyorsunuzdur. Ölüm!

DEĞİŞİKLİK VE GÜNCELLEME YAPMAK

  • İklim Nemlendiricisi (Climatic Hydrator) < 2 Seviye Handiness > – Havayı karlı veya yağmurlu yapmayı denerken başarı oranını arttırır.
  • Jiroskop Dayanıklılığı (Gyroscope Durability) < 2 Seviye Handiness >  Hava durumu makinesi daha az sıklıkta kırılacaktır.
  • Nem Soğutucu (Humidity Chiller)  < 2 Seviye Handiness > Sim’in karlı / soğuk hava durumunu kontrol etme başarı oranını arttırır.
  • Su Buharı (Moisture Vaporator) < 2 Seviye Handiness > Yağışı durdurma başarı oranınız arttırır.
  • Kapasitif Verimlilik (Capacitive Efficiency) < 3 Seviye Handiness > – Geçerli mevsim için (örneğin kış  mevsimindesiniz) ılık, karlı, normal gibi seçenekler arasından birini seçtirir ve o mevsimin geri kalanında bu tür hava koşullarının olma olasılığını artırır.
  • Kendiliğinden Onarıcı Nanitlar (Self-Repairing Nanites) < 5 Seviye Handiness > – Hava kontrol makinesini kırılmaz hale getirir.
  • Zaman Değiştirici Birim (Temporal Modifier Unit) < 8 Seviye Handiness > – Makineyi herhangi bir mevsime geçmek için kullanmanıza izin verir.

Hepinize İyi Eğlenceler Ve Mutlu Simlemeler! ?

 

 

3 Yorum

  1. Sims mobile yeni bir etkinlikle karşımızda. İncelemesini ne zaman yaparsınız acaba?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir