The Sims 4 Seasons Arıcılık Rehberi

Arıcılık, The Sims 4 Seasons Eklenti Paketi‘nin yeni bir aktivitesidir. Bertie’nin Arı Kutusunu (Bertie’s Bee Box) kullanarak kovandan tatlı, yararlı bal çıkartabilirsiniz ve arılarınızla bir bağ kurabilirsiniz. Arılar daha kaliteli ürünler üretmede, koleksiyon yapmada, düşmanlarınıza saldırmada yardımcı olacaklardır.

Bertie’nin Arı Kutusunu Buy Mode‘da Outdoors > Outdoor Activities kısmından edinebilirsiniz. İlk yerleştirdiğinizde arılarınızla hiçbir ilişkiniz olmayacak hatta sokabilecek. Arılar Sim’inizi sokarsa Uncomfortable (Rahatsız) duygusunu 2 saatliğine alacaklardır.


ARICILIK KIYAFETİ

Herhangi bir zamanda, arı kutusunu tıklayarak arıcı kıyafetine geçebilirsiniz. Bu kıyafet sadece arı sokmalarına karşı değildir. Aynı zamanda sıcak havaya karşı da koruma sağlar. Mevsime bağlı olarak serin / sıcak hava kıyafeti olarak sayılır, böylece sıcaklık değişikliklerine karşı bağışıklığınızı arttırır. Onu giyerken bal toplayabilirsiniz ama maalesef arılar ile bağ kuramazsınız ve sürüyü toplayamazsınız.


ARILAR VE ARI RUH BAKIMI

İlk başta arılarla fazla bir şey yapamazsın. Arılarınızı Sim’inize alıştırmak ve bir arkadaşlık kurmaya başlamak için Arıcı kıyafeti giymemenizi öneririm.  Arkadaşlığınızı % 20-30’a çıkarınca bazı harika yetenekleri açabilirsiniz. arıların sosyal ihtiyacı var.

Bir süre onlarla etkileşime girmezseniz öfkeli olacaklardır. Öfkelenerek büyürler ve vızıldamaya başlarlar. Arılarınızla günlük olarak etkileşime girerek arkadaşlık seviyesini yükseltebilir ve bir çeşit “yakın zamanda bağlanmış” ruh halini alabilirsiniz. Arılar bazen sakin olurlar, ancak tahriş edildiklerinde ya da sinirlendirildiklerinde düşmanınız olmaya hazırdırlar. Arkadaş olmak istiyorsan sokmalarına dayanmak zorundasın! Bu onların üzülmesi için bir ceza olacaktır. (Ama bunu yaparken Playful (Şen Şakrak) ruh halini bulundurun.)

Arılar düzenli olarak akarlara bulaşırlar. Akarları 15 Simoleon ile temizleyebilirsin. “Akar katili” isimli ilacı kullanmak arıların ruh halini düşürür.

Arıları evinizdeki bitkileri gübrelemek için de kullanabilirsiniz.


BAL ÜRETİMİ

Arılar; ilkbahar ve sonbaharda kısmen, yaz aylarında tamamen aktiftir. Kış aylarında ise uykudadırlar. Yaz aylarında 8-10 saatte bir bal üreteceklerdir. Arı kutusunun üzerine geldiğinizde balın ne kadar üretildiğini görebilirsiniz. Öfkeli veya akarlı olursa bal kalitesi düşer. Mükemmel kalitede olan bir kavanoz bal 60 Simeleon’dır. (Yaz aylarında bir arı kutusunun günde 180-200 Simoleons’a kadar üretebileceği anlamına gelir.) Mükemmel bir bal için onları sağlıklı ve mutlu tutun.


BAL KULLANIMI

Arı kutusundan bal toplayabilir veya doğrudan satabilirsiniz. Satmanızı tavsiye etmiyorum çünkü bal Sim’leriniz için çok faydalı. Sim’iniz envanterinden yesin ve tüm negatiflikleri temizleyen anında mutlu bir moodlet alsın.  Bu Sim’inizin ömrünü uzatacaktır. İsterseniz ballı bir kek veya Focused (odaklanmış) ruh hali getirecek bir çay da yapabilirsiniz.


ARI TOPLAMA

Arılarınızla yaklaşık % 30 arkadaşlığınız olduğunda, “Collect Swarm” yeteneği açılır. Bunu yaparsanız Sim’inizin envanterine bir arı sürüsü gelecek. Sadece yaklaşık 5 saat dayanıyorlar ama onlarla güzel şeyler yapabiliyorsun. Arıları romantik bir mesaj göndermek, saldırmak ya da bir neşelendirmek için kullanabilirsiniz. Kendinizi arılarla da neşelendirebilirsiniz. Ama en en en iyi özellik ise hediye getirebilmeleri! Hediye getirmeleri için envanterinizdeki tüm sürüleri peş peşe gönderebiliyorsunuz. Hediye kapsül veya fosil olacaktır. Çok mükemmel hediyeler değiller ama olsun hediye hediyedir.


Hepinize İyi Eğlenceler Ve Mutlu Simlemeler! ?

6 Yorum

  1. O zaman arıları kızdırmamak gerek! ? Yaşasın bal yiyen Sim’ler! Hehehe… ? Benim canım kardeşim; yeteneğine sağlık… ?❤ Seni çok seviyorum! ?❤?

    1. Bence de kızdırmayalım. Sonra ya üzülürlerse. ? Çok teşekkür ederim. Ben seni daha çok seviyorum.?❤

  2. Bu arada beni tam 103 arı sokmuştu çocukluğumda… Şaka değil, gerçek! 5 yaşlarımdayken çok büyük bir terasımız vardı (ki ben orada motorsiklet sürer gibi bisiklet sürerdim, sokakta gezer gibi büyüktü). Oraya arılar kovan yapmıştı 2-3 tane… Çocukluk bu ya… Çıtayla kovanın deliklerine deliklerine sokardım, onlar da beni sokardı. Bir sokardı, iki sokardı… Ben yine akıllanmazdım. Yahu o kadar canın yanıyor arı sokmasından; bir dur, değil mi? YOK! Yaptığım şeyden hiç vazgeçmedim nedense… Velhasıl; çocukluğum sarımsaklı sargı bezleriyle geçti vallahi… ????

  3. Sims4 için 4 saat sonra canlı yayın var konu ne olacağı belli değil.

    Sims mobilde yeni kariyer sarkici olmak için 4 gün süreniniz var

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir