The Sims 4: Saçlara İstediğimiz Renkleri Verebilecek Miyiz?

Bildiğiniz üzere birkaç gün önce oyunumuza cilt tonları ve makyajların renklerini değiştirmemize olanak sunan kaydırıcılar (slider) eklendi. Bu eklenti ile de herkesin aklına bir soru takıldı. Kaydırıcılar kıyafetler hatta belki de saçlar için de kullanılabilir mi?

İşte bu sorunun cevabını @aharris00brit ve @grnllamas Twitter üzerinden yayınladıkları bir video ile cevap verdiler. Gösterilen bu videodaki saçı, saç kategorisinden alıp makyaj alt başlığına koydukları için saç, makyaj olarak görülüyor ve bu şekilde de opaklık kaydıracı ile saçın açık bir pembeden daha koyu bir renge getirilebildiğini görüyoruz.

Bana göre ileride bir gün kaydırıcılar saçlar için de gelecek gibi duruyor. Sonuçta hepimize bunun mümkün olmadığını söylemişlerdi ve bir anda karşımıza geliverdi. Bakalım gelecekte nelerle karşılaşacağız.

Sims’le kalın, hoşçakalın…

 

2 Yorum

  1. Büyük ihtimal tahminimce saçlara gelecektir fakat eşyalara gelmez çünkü onların meshleri hazır simguru lyndsay bir açıklamasında sims 3 deki o beklemenin olmasını istemiyoruz dedi hani açıyoruz renk paletine girince bekleniyor ya ondan fakat saçlar için ve bir kaç build özelliği için geleceğini düşünüyorum bence saçlara gelirse çoğu kişinin isteğini karşılar gibi hatta o işte makyajdaki gibi ayarlamada eklenirse efso olur fakat sims 4 de bir özelliği yavaş ve bölerek eklemelerinin sebebi oyunun sims 3 gibi kötü optimizasyona sahip olmaması ve tabi para amaçlı sims 3 ün son iki senesinde 6 ep geldi sims 3 4 seneye 11 ep sığdırdı ama sims 4 6 seneye 10 ep yani demek istediğim bölüyorlar çünkü hepsi bir arada gelirse talan olur oyun mesela bu sene ilk defa base game bu kadar fazla içerik aldığı için oyun çok buglı 😢

    Özetlersem:

    Yani renk paletinin bende geleceğini düşünüyorum fakat her şeye değil aslında kendileri için kolaylık artık desen yapmayacaklar renk paleti ile biz yapacağız ama işte dediğim gibi 3 gibi olsun istemedikleri için yavaş yavaş ekliyorlar 😊

  2. Oyuna böyle bir şey eklenmeyecekse bile birilerinin bunu mod olarak getirebileceğini umuyorum.

    Gerçi bu modun da yapılması biraz uğraş ister. Sonuçta saç renginin ebeveynlerden çocuklara uygun bir şekilde aktarılması gerek. Makyajlar ebeveynlerden çocuklara geçmediğine göre kaydırıcıyı saç bölümüne entegre etmeleri gerek.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir