The Sims 4 – Runaway Teen Challenge

Evden kaçmış genç bir Sim’le oynamanız gereken bu meydan okumada hedefiniz, hayatta kalmak. Bu meydan okuma için “puanlama” sistemi yok. Yalnızca hayatta kalmayı hedef alarak, yeni bir hayat kurmanız gerekiyor. İyi para kazanacağınız bir iş sahibi olmak, en az bir çocuk ya da torun sahibi olmak gibi hedefler belirleyebilirsiniz. Yapmanız gereken, eski usulde devam ederek para kazanmak  -balık tutmak, bahçecilik ve toplayıcılık gibi-. Bu arada oyuna başlarken paranızı sıfırlamanız gerekiyor.

 

Kurallar:

 

 • Kendi paranızı kazanana kadar hiçbir şekilde barınak yapamazsınız.
 • Bir eviniz olana kadar elektronik eşya kullanmanız yasaktır. Telefonunuzu sessize almanız gerekir. Burada evden kastımız ise mutfak, banyo ve bir yatak odasından oluşacak barınak inşa etmiş olmanız.
 • Yarı zamanlı olarak çalışamazsınız. Genç yetişkin olduğunuzda eğer hâlâ eviniz yoksa tam zamanlı olarak da çalışamazsınız.
 • Başka Simlerin evinde yemek yapmak, yıkanmak gibi ihtiyaçlarınızı karşılayacak eylemlerde bulunamazsınız ve genç yetişkin olana kadar diğer yetişkinlerle konuşmanız da yasak.
 • Spor salonu gibi halka açık alanlarda banyo yapabilirsiniz.
 • Balıkçılık, bahçecilik ya da toplayıcılık yaparak elde ettiklerinizi satabilirsiniz.
 • Okula gidemezsiniz. Her gün okula gitme seçeneğini iptal etmeniz gerekir.
 • Her seyahat ettiğinizde toplam paranızdan 10 Simoleon eksiltmeniz gerekir.

 

Ek Olarak:

 

Eğer her dışarıya gittiğinizde 10 Simoleon azaltmakla uğraşmak istemiyorsanız, bahçenize dekor kısmından “bahçe cücesi” ekleyebilirsiniz. Bahçe cüceleri, gelecek olan faturanızda artışa sebep olacaktır.

Kendinize çadır ya da uyuyabileceğiniz bir çalılık alabilirsiniz. Ancak bunları satın almak için Get Together ve Outdoor Retreat eklenti paketlerine sahip olmanız gerekir.

Paranızı sıfırlamak ya da eksiltmek için “testingcheats” hilesini açtıktan sonra, “Money #” şeklinde bir yol izleyebilirsiniz. # işaretinin olduğu kısma istediğiniz miktarı yazmanız yeterli.

Aynı zamanda oyunda telefonunuz sessize alamıyorsanız –mod vs. yüklü değilse-, gelen tüm aramaları ve mesajları reddetmeniz gerekir. Sizi dışarı davet eden kişi çocuk ya genç yaş grubunda değilse gidemezsiniz.

Outdoor Retreat sahibiyseniz, Siminiz kamp yapmaya gidebilir ancak kulübelerde kalamaz.

Spa Day sahibiyseniz, kasabanıza bir salon ekleyebilirsiniz. Halka açık bir alan olduğundan temizlik ihtiyacınızı orada karşılamış olursunuz.

Dining Out sahibiyseniz, kasabanıza eklediğiniz bir restoran ile Siminizin parası varsa dışarıda yemesini sağlayabilir ya da ihtiyaçlarını orada karşılayabilirsiniz.

Ayrıca oyun boyunca “evden kaçmış bir genç” imajı çizmeniz gerekeceğinden, meydan okumayı daha eğlenceli hale getirmek için detaylara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Mesela çok fazla dışarı gitmeniz, diğer Simlerin sizi görmesi açısından tehlikeli olabilirmiş gibi davranabilir ya da dikkat çekmemek için bir restorana giderken başka bir genç Simi çağırabilirsiniz.

Vampir bir Sim ile devam etmek isterseniz ise işiniz biraz zor olacaktır. Öncelikle normal Sim yaşını bir şekilde ayarlamanız gerekecek, ayrıca dışarıda gün içinde yanmadan iş yapmanız oldukça zor olacaktır.

Get to Work paketiniz varsa, Siminiz uzaylı olabilir ve Sixam’i ziyaret edebilirsiniz.

Get Together paketiniz varsa, Siminiz yalnızca çocuk ve gençlerden oluşan bir kulübe üye olabilir. Ancak evinizde buluşma yapamazsınız.

City Living sahibiyseniz, Siminiz apartmanda yaşayabilir, festivalleri ziyaret edebilir, yeni koleksiyonları toplayabilir. Ancak genç yetişkin olana kadar sokak satıcılığı yapamaz. Aynı zamanda satıcılara sipariş verebilir ve yemek yerken diğer Simlerle konuşabilirsiniz. Tabi ki, yemeğiniz biter bitmez konuşmayı sonlandırmanız gerekiyor.

 

Eğer bu meydan okumayı denerseniz Sim Dünyası Facebook grubumuzda bizimle paylaşmayı unutmayın. Türkçesini merak ettiğiniz başka meydan okumalar varsa da, yorumlarda belirtebilirsiniz. Kendinize güzel bakın, iyi oyunlar!

 

 

 

+1

7 Yorum

 1. Bunu okuyunca aklıma The Sims™ 3’teki ayrı eve çıkan teen Sim’im geldi.

  0
 2. Emek var ama ben hiç beğenmedim daha yaratıcı Ve eğlenceli içerikli bir metin olsaydı belki tutabilirdi. Kısaca Olmamış umarım ve umarım başka güzel challange ile karşımıza gelirsiniz…

  0
  1. Bu challenge ı yazan kişinin hazirlamadigini bilmiyorsunuz sanırım yazan kişi sadece diğer ülkelerde olan challenge ı yardımcı olabilmek için Türkçeye çeviriyor.

   +1
 3. Bu challenge ı yazan kişinin hazirlamadigini bilmiyorsunuz sanırım yazan kişi sadece diğer ülkelerde olan challenge ı yardımcı olabilmek için Türkçeye çeviriyor.

  0

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir