The Sims 4 Parenthood’dan Yeni Haberler

The Sims 4 Parenthood’a genel bir şekilde bakarsak yeni özellikleri ve konusuyla The Sims 3 Generations’ın bir üst modeli niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz. Yani umarım bir üst modeli olabilecek kadar başarılı olur. Generations oynarken oyuna “oynanabilirlik” katan birçok özellik gelmişti hatırlarsanız. Şimdi, Parenthood’da da fragmanı izlediğimde heyecanlanmama sebep olacak yenilikler göze çarpıyor. Umarım her şey fragmanda göründüğü kadar değildir ve oynarken keşfedebileceğimiz yenilikler de vardır…

Gelelim Twitter’da SimGuru’larla tartışılan konulara… SimGuruNinja (Dave Miotke), aktif olarak Simmerlardan “Parenthood” hakkında gelen soruları cevaplıyordu ve paket hakkında küçük bilgiler ortaya çıktı. Öncelikle fragmanda 01:03‘e dikkat ederseniz stetoskop kullanan bir Sim görecekseniz. Simmerlardan biri, çocuk Simlerin stetoskop ile oynayarak beceri kazanıp kazanamayacağını sormuş. SimGuruNinja’da özellikle bir beceri kazanmayacaklarını ama “doktor seti” kapsamında yeni etkileşimlerle bu oyuncağa özel animasyonlar olduğunu söylemiş.

Oyuna “genç/teen” Simlere özel bir yürüme stili de eklenmiş. Fragmanın 00:15 saniyesinde görebilirsiniz.

Yine fragmanda dikkat çeken kısımlardan biri, Simlerin ailecek yemek yediği kısımdı diyebiliriz. Birçok Simmer bu görüntüyü sıcak ve gerçekçi buldu. SimGuruNinja’da oyunda hemen hemen her masaya uyum sağlayacak fazlasıyla servis altlığı olduğu müjdesini verdi.

Bir önceki haberimizi okuduysanız oradan da bildiğiniz gibi oyuna birkaç “trait/özellik” eklendiği söylenmişti. Ancak bu özellikler CAS (Sim oluşturma) ekranında değil, oyun içi olarak seçilebilecekmiş. Bir çeşit ödül/ceza olarak düşünebiliriz…

Ayrıca Simlerimiz çocuklarına ceza verecekleri zaman, cezayı seçme işi bizde olacak. Yani oyun otomatik bir ceza belirlemeyecek. Aşağıda da gördüğünüz gibi bir gün boyunca televizyon izlememek, bilgisayar oynamamak, evden çıkmamak, arkadaşlarla görüşmemek, telefon kullanmamak, oyun oynamamak ya da müzik dinlememek gibi seçilebilir cezalar mevcut.

Son olarak Parenthood ile ilgili yapılan tüm haberlerde çocuk Simlerin büyüdüklerinde sahip olacakları karakterleri ebeveynleri belirleyecek desek de, olay pek öyle değil. Tabi ki, çocuklara vereceğimiz ödül ve cezalarla onlara alışkanlıklar kazandırabileceğiz ama çocukların özellikleri baskınsa ya da fazlasıyla asilerse o zaman siz ne yaparsanız yapın, sizin onlara öğretmeye çalıştığınız tüm özelliklerden sıyrılabilecekler.

Okuduğunuz için teşekkürler. Kendinize iyi bakın!

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir