The Sims 4: Para Kazanma Yöntemleri

The Sims 4’te para demek her şey demek. Başta simlerinizin kaliteli ve rahat bir yaşam için paraya olan gereksinimleri bir yana, ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bile paraya ihtiyaçları var. Kim ucuz bir banyo da duş almak ister ki? Sürekli bozulan lavabolar, rahatsız yataklar, görüntü kalitesi berbat bir televizyon, yavaş ve sürekli çöken bir bilgisayar… Kısacası sim hayatınızın her evresinde en önemli şey: Para. Para kazanabilmek için bir çok yol mevcut. Tabii ben şifre kullanırım diyorsanız o ayrı. Para kazanmanın yollarına bir bakalım.

Para Hilesi

Para hilemizi yazabilmek için önce konsola ulaşmamız gerek. Konsolu açmak için ” Ctrl + Shift + C ” ye basarak oyun konsolunu açabilirsiniz. ” motherlode ” hilesi ile hanenize $50.000 eklenecektir. ” kaching ” hilesi ile $1.000 eklenecektir. Tabii aniden milyoner olmak istiyorsanız ” money 10000000 ” yazarak direkt zengin olabilirsiniz. Oyuna girmeden, siminiz/simleriniz için ev seçme ekranında ise bütün evlere ücretsiz yerleşebilmek için ” freerealestate on ” hilesini aktif edebilirsiniz. Böylelikle $20.000 olsa bile $200.000 değerinde ki evlere bile tek kuruş olmadan yerleşebilirsiniz. Hileyi kapatmak için “on” yazan yeri “off” olarak değiştirmeniz yeterli.

İdeal Mod ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Simlerinizin iyi modda olmaları onlar için her evrede çok önemli. İlham gelmişken (Inspired) yemek yapmak ile üzgünken (Sad) yemek yapmak arasında dağlar kadar fark var. Ruh halleriniz sadece becerilerinizi geliştirirken değil, aynı zamanda kariyerinizde de büyük önem arz etmekte. Her kariyerin kendine has ideal ruh hali vardır. Örneğin atletizm sektöründe çalışan bir Sim işe giderken enerjik (Energized) olursa performansı daha hızlı artar.

BÜYÜK KAZANÇLAR

Simlerinizin, hile kullanmadan zengin olmasını istiyorsanız bahsedeceğimiz para kazanma yolları tam size göre.

Mağaza Açmak

b2LpmG

Get to Work eklentisine sahipseniz, size uygun bir dükkan açarak büyük paralar kazanmanız mümkün. Tek yapmanız gereken siminizin neye ilgisi ve yeteneği olduğunu keşfedip, ona uygun bir dükkan açmak. Örneğin fırınlama yeteneği (Baking) yüksek olan birine minik bir kafe yada fotoğraf yeteneği (Photography) yüksek olan birine stüdyo açabilirsiniz. Nasıl dükkan açacağınızı merak ediyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Kariyerler

Bir işe sahip olmanız becerilerinizi geliştirmeniz anlamına gelir. Becerilerinizi geliştirmek ise sadece işte değil evde de işinize yarayacak bir yöntem. Nasıl mı? Şöyle ki, örneğin bir ressam kariyerinde başarılı olabilmesi için boyama (Painting) yeteneğini geliştirmesi gerekir. Bu yetenek, ona sadece işinde yüksek performans sağlamasının yanı sıra evinde de resim çizerek bunları binlerce dolara satmasını sağlar.

Bahçecilik (Gardening)

3apjDM

Bahçecilik yeteneği, şüphesiz oyunda ki en ilginç ve en önemli yeteneklerden biri. Çünkü bahçede yetiştirdiğiniz bir bitki ile roket gemisinin önemli bir parçasını tamamlayabilir, çok önemli bir tarifi yapmak için bir meyveyi yetiştirebilir yada basit yoldan direk satabilirsiniz.

Boyama Yeteneği (Painting)

PoO6o5

Ressam olmadan da boyama yeteneğini geliştirmeniz sizin yararınıza olabilir. Çünkü maksimum seviyede boyama yeteneğine sahip bir simin bir tane tablosu, binlerce dolara satılabilir. Sadece bir sim gününde $10.000 kazanmanız mümkün.

Balıkçılık (Fishing)

6kyq2v

Balıkçılık yeteneği, aynı boyama yeteneği gibi evde hem eğlenip hemde para kazanılması mümkün yöntemlerden biri. Balık yakalama yeteneğiniz (Fishing) geliştikçe yakalayacağınız balıklar da bir o kadar büyük ve değerli olacaktır. Siminizin çantasında yakaladığınız balıkları görebilir ve satabilirsiniz.

Yazı Yazma Yeteneği (Writing)

L4Og4Z

Yazı yazma yeteneği de sürekli para kazanmanızda bir yöntem olarak gösterilebilir. Şöyle ki, yeni bir kitap yazdığınız zaman (Yaklaşık 4 sim saatinizi alır) siminiz sürekli olarak yazdığınız romandan para kazanabilir. Her gün bir tane roman yazdığınızı varsayarsak, milyoner olmanız için hiç bir engel görülmüyor. Roman yazmak, şüphesiz oyunda ki en iyi para kazanma yöntemlerinden biri.

Aktif Kariyerler

Get to Work eklentisi ile gelen “Doktor”, “Bilim İnsanı” ve “Dedektif” aktif kariyerleri ile büyük paralar kazanmanız mümkün. İşe gittiğiniz zaman size verilen günlük görevleri tamamlayarak (Örneğin doktorsanız hastanızla ilgilenmek gibi) bonus paralar kazanmanız mümkün. Aktif kariyerler arasında en iyi para bilim insanında olduğunu söylemekte fayda var.

Programlama (Programming)

oZ68Z9

Programlama yeteneği ile sürekli para kazanmak mümkün. İleri seviye programlama yeteneği ile eklenti (plugin) veya telefon uygulaması (app) yaparsanız eğer sürekli olarak para kazanmanız mümkün. Aynı yazı yazma yeteneğinde olduğu gibi her gün bir telefon uygulaması veya eklenti yapsanız, kısa sürede o programların her birinden büyük paralar kazanmanız mümkün.

Komedyenlik Yeteneği (Comedy)

zVJlAj

Komedi yeteneği belki çok zengin olmanızı sağlamaz ama ailenizi geçindirmeniz için yeterli para kazanmanızı mümkün kılar. Partilerde veya gece kulüplerinde gösteriler yaparak para kazanabilir yada pahalı bir mikrofon alarak parkta büyük kabalıklara seslenebilirsiniz.

Müzikal Enstürmanlar

poG8ga

Gitar, piyano yada keman çalarakta para kazanmanız mümkün. Aynı komedyenlik yeteneğinde ki gibi partilerde, gece kulüplerinde veya parkta para karşılığında çalabilirsiniz. Herhangi bir enstürmanda yeterli seviyeye geldiğiniz zaman yeni bir şarkı da yazabilirsiniz. Ancak yeni bir şarkı yazmak çok uzun zaman alıyor ve ne yazık ki aldığı bu zamana karşılık emeklerinizin karşılığını veremiyor. Bu nedenle şarkı yazmak ne yazık ki para kazanma listemizde en üst seviye de yer almıyor.

Video Oyunları

vLJ8L4

Vide oyunları oynayarak beceri kazandığınız zaman (Video Gaming) turnuvalara katılmaya hak kazanıyorsunuz. Turnuvalara katılmak parayla da olsa eğer kazanırsanız, verdiğiniz parayı fazlasıyla alıyorsunuz. Hem eğlence, hem size sağlayacağı mutluluk modu, hemde para kazanmanızı sağladığı için bu yöntem de güzel sayılabilir. NOT: Aman dikkat! Eğer siminiz turnuvayı kaybederse gerçekten üzülüyor.

Koleksiyon (Collecting)

d27Dm7

Her şey beceri değil ya canım. Biraz doğanın verinimetlerinden yararlanmak lazım. Doğada bulduğunuz kristal, metal, değerli taş, element veya vahşi bitkileri satarakta para kazanabilirsiniz.

7 Yorum

  1. Vahşi bitki nedir tam olarak? cow plant falanmı kendisinden acayip korkuyorum ayy yoksa oyunda başka vahşi ve korkunç bitkidemi var? sakın resim atmayın varsa plis sadece adını yazın

  2. Testingcheats on yazıktan sonra money 9999999 yazın (999999 yerine isyediğnz kadar da olur örnek olarak verdim ) bu hilede işe yarar

  3. hile yapınca anlamı kalmıyor bu arada olcaksanız ressam olun daha iyi evinize yerleştiriyorsunuz resimleri çok iyi oluyor :D

  4. Hocam sifreleri giriyorum ancak olmuyor. Aktiflestirmeknmi gerekiyor acaba sifre kullanimini?

  5. Selam arkadaşlar,simim bilgisayarda bilgim olmayan işlem yaptı ve haftalık faiz kazanıyor.İnternette araştırmama rağmen bulamadım,konu hakkında bilgisi olan var mı?

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir