The Sims 4 için Yeni Bir Güncelleme Geldi! [17.04.18]

Biraz önce The Sims 4 için yepyeni bir güncelleme yayımlandı! Güncellemeyi -eğer otomatik güncellemeye ayarlamadıysanız- Origin üzerinden The Sims 4 ikonuna sağ tıklayıp “Update” seçeneği ile yapabilirsiniz.

Önceki yamalara nazaran ufak sayılabilecek bu güncelleme ile oyuna yeni bir şeyler (oynanış, eşya vb.) eklenmezken oyunda birkaç hata düzeltmesi yapılmış.

Ayrıca oyunun giriş ekranında oyunun paketlerinin gösterildiği kısımda ücretsiz yeni bir eşya paketi logosu da gözükmekte. Bu da demek oluyor ki yakın bir tarihte The Sims 4 için yeni bir ücretsiz paket ya da tıpkı Grimm’s Goulish Guitar gibi bir obje bekleyebiliriz.

 

 

9 Yorum

  1. Portre henüz herkese gelmedi. Mesela bende de yok. Bölgesel bir şey mü yoksa Origin hesabında The Sims Mobile’ın olmasıyla mı ilgili henüz çözemedik.

   1. Eğer cihazında The Sims Mobil varsa ülkeni seçip portreyi indiriyorsun. Bende var portre.

 1. EA’in demek istediği:
  -Bakın bedava içerik geliyor, gelen paket kötü diye öldürmeyin bizi.

  1. Niye bu kadar ümitsizsin ben nedense The Sims 4’ün yeni süprizinden dolayı umutluyum. (Her ne kadar My First Pet Stuff gibi paketler çıkarsalarda) The Sims 4’den nefret edilmesini anlamıyorum. Umarım aynı hataya The Sims 5’de düşmezler diyorum ben. Ama yinede TS3’den farklı bişey bekliyorum

   1. Niye mi ümitsizim? Cevabı çok basit değil mi EA’in politikasıyla etkilenen serinin dördüncü oyununun mahvolması yüzünden.
    Ben açıkçası Sims 4 gelmeden önce hatta ilk duyurulduğunda çok ümitliydim herkes gibi. Fakat sonradan gelen açıklamalar, Sim Guruların lafları ve tanıtımlar ile serinin bu bölümünün kahrolacağını gördüm.
    Oyun çıktığında hemen oynamadım sırf birşeyler eklensinde aşırı eleştirel tutumumu kırsın, iyi bir şekilde yaklaşıp oynayabiliyim diye. Fakat ilk oynayışımda 3 saatte başından kalkmam ve oyunun heryerinden bir AMA çıkması beni haklı çıkarmakla kalmadı üstüne tuz biber ekti bu seriden nefret etmeme.
    Olması gerekip oyundan çıkartılmış şeyleri BEDAVA VERDİK BAKIN NE KADAR İYİYİZ şeklindeki tavırları, eleştirenleri aşağılamaları ve her gelen paketi paramparça edip fiyatını uçurmaları daha da kırdı özverimi.
    Şimdi oyun dördüncü yılına giriyor ama oyun hala bomboş, aldığımız paketler para israfı resmen zaten mesela City Living ile gelen şeylerin yarısından çoğunu biz kullanamıyoruz veya Get Together… Aman aman.
    EA politikasıyla mahvediyor çoğu oyun serisini. Paketlere bölüp satma, paralı içerik yapmaktan Mass Effect gibi bir oyun bile heba oldu ellerinde.
    Gerçeğe bakarsak Sims 4 tamamlanıncada boş hissetirecek, tamamlanmasada. Sims 5’ten ses yok zaten hatta bu serinin devamı bile olmayacak belki bu gidişle.
    Ee peki ben nasıl umutlanıyım bana bir söylesene.

    1. TS5in çıkacağını düşünüyorum TS4 1 yılda yapıldığı için berbat olduğunu düşünüyorum.Dediklerine katılıyorum fakat oyun motoru çok kötü olduğu için hem eklentiler yetersiz oluyor hemde yapımcılar paketi bölmeye çalışıyorlar bence. Dediğin gibi get together berbat ve eklenti paketi olmayı haketmesede city livingde yapabileceklerinin en iyisini yaptılar bence. Her ne kadar TS3ün şehri kadar olmasada dediğim gibi oyun motoru kötü olduğu için ellerinden ancak bu kadar geldi. Ve cats and dogs ile my first pet stuffun ayrı ayrı çıkmasıda beni çok sinirlendirmişti. EA artık oyunu düşünüyorsa paketlerin üstünde çalışmalı ve ortaya daha iyi şeyler çıkarması gerek. En azından bedava içerikler artmalı mesela Create a Style dönmeli.

     1. Yalnız oyunun 1 yılda çıkması beni ilgilendirmez. O oyunun domaini 2010-2011 de atıldı. Sonradan emeklerini çöpe atıp başlayan onlar. Ayrıca oyun motorunun iyi olmadığı başta belliyken bekleyip düzeltip devam edebilirlerdi. 1-2 yıl daha bekleyebilirdik bence. Sims 3 yeteri kadar oyalardı bizi. Ayrıca “Paramız yok” diyerek birşeyler yapmaya çalışmaları zaten yalan. EA gibi bir firmanın altında olan bir oyun nasıl olurda maddi açıdan yeteri kadar desteklenmez. Üstüne kar marjı bu kadar fazla olan bir oyunun bu halde çıkması ve rezil bir politikayla satışa sunulması tek birşeyin göstergesi; The Sims grubunun bu oyunun bu serisini batırdığı fakat bunu ısrarla bir başarısızlık olmadığını savunmaları. Tafaspor’un gösterdiği haberle Sims 5’ten en az 3 yıl daha umudunuzu kesebilirsiniz. Belki Sims 5 olmayabilir de.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir