The Sims 4 Haziran Ayında Görücüye Çıkabilir!

Biliyoruz ki her sene haziran ayının ikinci haftasında dünyanın çeşitli yerlerinden en iyi markaların katıldığı E3 Fuarı yapılıyor. Demek istediğim şu ki EA Games de her sene olduğu gibi muhtemelen bu sene de E3 Fuarına katılacak ve yepyeni oyunlar duyuracak. Muhtemelen bu fuarda The Sims 4 hakkında pek fazla bilgi sahibi olamayacağız ama en azından The Sims 4 duyurusu  gelmesi muhtemel gibi görünüyor.

Peki bunları nasıl söyleyebiliyoruz? Biliyoruz ki henüz 2013’ün başında EA Games ve Maxis 2013 yılında The Sims 3 için ne tür oyunların ne zaman satışa sunulacağını açıklamıştı. Hatta öyle ki paketlerin teması bile verilmişti. Bu da demek oluyor ki EA Games artık bizim The Sims 3 için meraklanmamızı istemiyor. Çünkü haziran ayında duyrulacak olan The Sims 4’ün yanında The Sims 3’ün etkisiz kalacağını biliyorlardı. Bu yüzden senenin henüz başında The Sims 3 planlarını yayınlandılar. Ayrıca The Sims 2’nin henüz son eklenti paketi piyasaya çıkmadan The Sims 3 duyurusu yapılmıştı. Bu da henüz The Sims 3 bitmeden The Sims 4’ün duyrulması ihtimalini güçlendiriyor. Ayrıca Maxis’in SimCity 5 için hazırladığı oyun motoru da The Sims 4 için yeterli görünüyor.

The Sims 4’ün muhtemel çıkış tarihi ise 2014’ün ikinci ya da üçüncü çeyreği olarak görünüyor. Çünkü The Sims 3’ün 2013’ün sonbaharında son bulacağını biliyoruz. Muhtemelen The Sims 3 tamamlandıktan sonra The Sims 4 hakkında bilgi akışı hızlanacaktır ve bu akış 2014’ün ortalarına kadar devam edecektir. Belki 2014’teki E3 Fuarına kadar oyun çıkmış olacaktır.

5 Yorum

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir