The Sims 4: Go To School Modu Çıktı! (Güncellendi)

The Sims 4: Get to Work eklenti paketi ile The Sims serisinde ilk defa iş yerlerinin içlerini görebiliyoruz, görmekle kalmıyor kendimiz bir şeyler de yapabiliyorduk. Peki ya bir mod ile bunu okulda da aynı şeyleri yapabilmenin artık mümkün olduğunu söylesek?

GTS071555

The Sims  3’ye ve şu aralar The Sims 4’a yapmakta olduğu modlar ile Zerbu epeyce popüler bir tasarımcı, programcı olmuş durumda. The Sims 3 için yaptığı bir mod oyunda olmayan iş yerlerini görmemizi sağlayan bir mod yapmıştı. Tabi bundan kastımız iş yerlerini görmek değil de rabbit hole’ları kaldıran bir mod desek daha uygun olur ve kendi yarattığımız lotlara kısmen iş yeri vasfı yükleyebiliyorduk. The Sims 4 döneminde yaptığı Trait CC’leri diğer tasarımcılara da ilham olmuştu. Bu sefer çok daha bir proje ile karşımıza çıkıyor.

The Sims 4: Get to Work ile gelen özellikleri baz alarak Get to Work yüklü The Sims 4 oyun sahipleri için yaptığı mod ile oyunda ilkokul ve liseyi görmek ve bu yapılar ile etkileşime geçmek mümkün oluyor.

1

The Sims 4: Go to School Modu İle Gelen Özellikler:

1- İlkokul: Çocuk simleriniz eğitimin temeline burada atacak.

2- Lise: Genç simleriniz lise tecrübesi kazanacak.

3- Okul Gezileri:  Öğrenci simleriniz ile müzelere, kütüphanelere ve spor salonlarına okul gezisi kapsamında gitmeniz mümkün olacak. Outdoor Retreat oyun pakedine sahip olan oyuncuların öğrenci simleri Granite Falls’a gezi kapsamında gidebilecekler.

4- Haftalık Koleksiyon Görevleri: A ve B notuna sahip öğrenciler yani tembel olmayan öğrenciler belirli yerlere koleksiyon toplamaları için gönderilir. Buralara gizli yerler hatta Granite Falls bile dahil!

5- Kostüm Günü: Her Çarşamba ilkokul öğrencileri okulda kostüm partisindeki gibi kıyafetlerle gider.

5- Okulu Asmak: Çocuk ve genç simler için gelen olan  “Hookie” becerisi simlerimizin okulu asmalarında etkili olacak. Simlerinizin notu F olursa okula asmak için bir seçenek çıkabilecek. Energized veya Focused mooduna sahip simlerin Hookie becerisi daha çabuk yükselecek. Simleriniz okulu astığı süre +4 Tense mooduna sahip olacak, okulu asmak riskli bir iş sonuçta. Hookie’de 2. seviyeye erişen simler istedikleri zaman okulu asabilecekler ve bu skill artığı sürece kaçabilecekleri yerler çoğalacak.

2

Go to School Modunu İndirmek ve Kurmak:

Öncelikle oyununuzu Save As diyerek farklı bir adla yedekleyin ki bir sorun olsa eski oyun kaydınıza geri dönebilesiniz.

– Go to School İndirme Linki –

– Go to School İndirme Linki (Devamı) –

^^ Her iki linki açın ve yeşil renkteki “Download” butonuna tıklayarak indirin. Her ikisini de indirmelisiniz.

Rar halinde indirdiğiniz bu dosyaları çıkartın ve Mods klasörüne CC’leri nasıl oyuna nasıl atıyorsanız dosyaları öyle atın.
( CC Nasıl Yüklenir? Rehberi İçin Tıklayın )

Oyuna giriş yaptıktan sonra lotlara tıklayınca iki yeni lot türü geldiğini göreceksiniz: High School ve Elementary School.

Okul şehir içinden olacak, yani bir community lot gibi bu yüzden okulları düzenlememiz daha kolay.

Bu aşamadan sonra istedğiniz lota tıklayın ve gelen seçeneklerden lotun türünü High School veya Elementary School yapın, bundan sonrası orası siminizin okulu olacaktır. Okulu tamamen kendiniz inşa edebilirsiniz veya hazır okulları kullanabilirsiniz.

Galeride birçok okul binası mevcut ne yazık ki korsan oynayanlar yararlanamayacaklar.  Yine de internetten indirip oyuna atmanız mümkün:

Parkshore Lisesi’ni indirmek için buraya tıklayın  ve indirdiğiniz rar dosyası içindeki dosyaları rardan çıkartıp Belgelerimde bulunan The Sims 4 klasörü içerisindeki “Tray” klasörüne atınız.

Galeride “uroshdemz” ID’sini aratarak bu okulu yapan oyuncunun hesabı üzerinden de indirmeniz mümkün.

Yenthao İlkokulu’nu indirmek için buraya tıklayın ve indirdiğiniz rar dosyası içindeki dosyaları rardan çıkartıp Belgelerimde bulunan The Sims 4 klasörü içerisindeki “Tray” klasörüne atınız.

İlkokul öğrenciler için hazırlanmış okul malzemelerini indirmek için buraya tıklayın açılan sitedeki indirmek istediğiniz okul eşyalarının altındaki şu butonlara () tıklayın ve indirme işlemini başlatın. İndirdiğiniz rar dosyası içindeki dosyaları rardan çıkarın, Mods klasörüne CC’leri nasıl oyuna nasıl atıyorsanız dosyaları öyle atın.
( CC Nasıl Yüklenir? Rehberi İçin Tıklayın )


 

NOT: Okulun ilk günü sorunlu olabilir, siminiz okula gitmiş halde görürseniz ve geri gelmez ise diğer simlerinizi kasabadaki başka bir yere götürün ve getirin. Yine olmazsa okul saati yaklaşırken okulda kontrol etmek istediğiniz simleri okula kendiniz götürün.

Ek sorularınız olsa sitemizin Soru-Cevap bölümünü kullanabilirsiniz.

Zerbu’nun Blogu: http://zerbu.tumblr.com/post/118055018232/the-sims-4-go-to-school-mod-pack

3 4

*Güncelleme* İlkokul görselleri:

tbhqnDy.png

nDLc4v9.png

g3m7wq5.png

 

30 Yorum

  1. okula gitmediler ben okul saatinde onları okula götürdüm ama okulu ekti olarak gösterdi çözüm bulun lütfen :(

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir